şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleştirdikleri bir konserde efsane film müziklerini icra etmiş olan başarılı senfoni orkestrası. inanılmaz başarılı performanslar var. daha önce türkiye'de de bazı senfoni orkestralarından film müzikleri dinlemiştim. ancak bu kadar iyi hazırlanılmış ve bu kadar başarılısını dinlemedim hiç. bazılarını şuraya bırakayım.

the good, the bad and the ugly

a fistful of dollars

for a few dollars more

the godfather
  • klasik film ve popüler oyunlardan girip, saygıdeğer üstadlardan çıktıkları şöyle bir playlisti bulunan mutluluk verici topluluk.

80-90 yılları arası kovboy filmlerini hayranlıkla izlemiş kişiler için haliyle western yorumları daha bir heyecanlandırıcı, tüyleri dikenlendirici oluyor.

iyi kötü çirkin filminin konseptini konu ederlerken clint babanın efsanevi pançolu sliuetini yansıtmaları muhteşem olmuş. lakin asılmış adam kuklasıyla şovun biraz bokunu çıkarmışlar. buna mukabil en komik yanıt da yine yorumların içerisinde.

"the guy that played the triangle missed his timing once too many times, they hung him from the rafters. serious orchestra group. deadly serious?"
  • organist arkadaşın çokça eleştiriye maruz kaldığı bi 'interstellar suite' yorumları da var ki ben gibi sıradan müzik dinleyicisi için dinlemeye değerdir.

bizim senfoni orkestralarımız ne iş yapar diye sormadan edemiyor insan. tamam klasik işleri yine yapın ama arada böyle ses getirecek işler de yapın ki sıradan türk insanının gündemine girin.

interstellar suite

ayrıca bi şefleri vardır ki (sarah hicks) 'yirim ben onu'.
  • the witcher 3 – suite by marcin przybylowicz - danish national symphony orchestra.

insanı derin düşüncelere gark ettiren canlı performanslarıyla youtube'de boy göstermişlerdir.
  • performanslarını beğenerek takip ediyoruz.
    teatral duyguyu da çok iyi veriyorlar performanslarında.
  • star wars müziklerini de seslendirmişlerdir:

star wars suite

not: orkestranın performansından önce yapılan konuşmayı özellikle dinlemenizi tavsiye ediyorum.