şükela:  tümü | bugün
 • gerçekleştirdikleri bir konserde efsane film müziklerini icra etmiş olan başarılı senfoni orkestrası. inanılmaz başarılı performanslar var. daha önce türkiye'de de bazı senfoni orkestralarından film müzikleri dinlemiştim. ancak bu kadar iyi hazırlanılmış ve bu kadar başarılısını dinlemedim hiç. bazılarını şuraya bırakayım.

  the good, the bad and the ugly

  a fistful of dollars

  for a few dollars more

  the godfather
 • klasik film ve popüler oyunlardan girip, saygıdeğer üstadlardan çıktıkları şöyle bir playlisti bulunan mutluluk verici topluluk.

  80-90 yılları arası kovboy filmlerini hayranlıkla izlemiş kişiler için haliyle western yorumları daha bir heyecanlandırıcı, tüyleri dikenlendirici oluyor.

  iyi kötü çirkin filminin konseptini konu ederlerken clint babanın efsanevi pançolu sliuetini yansıtmaları muhteşem olmuş. lakin asılmış adam kuklasıyla şovun biraz bokunu çıkarmışlar. buna mukabil en komik yanıt da yine yorumların içerisinde.

  "the guy that played the triangle missed his timing once too many times, they hung him from the rafters. serious orchestra group. deadly serious?"
 • organist arkadaşın çokça eleştiriye maruz kaldığı bi 'interstellar suite' yorumları da var ki ben gibi sıradan müzik dinleyicisi için dinlemeye değerdir.

  bizim senfoni orkestralarımız ne iş yapar diye sormadan edemiyor insan. tamam klasik işleri yine yapın ama arada böyle ses getirecek işler de yapın ki sıradan türk insanının gündemine girin.

  interstellar suite

  ayrıca bi şefleri vardır ki (sarah hicks) 'yirim ben onu'.
 • the witcher 3 – suite by marcin przybylowicz - danish national symphony orchestra.

  insanı derin düşüncelere gark ettiren canlı performanslarıyla youtube'de boy göstermişlerdir.
 • performanslarını beğenerek takip ediyoruz.
  teatral duyguyu da çok iyi veriyorlar performanslarında.
 • star wars müziklerini de seslendirmişlerdir:

  star wars suite

  not: orkestranın performansından önce yapılan konuşmayı özellikle dinlemenizi tavsiye ediyorum.
 • dinlemekten çok zevk aldığım harika orkestra. usta ennio morricone'ye ve daha nicelerine selam çakarlar. benim gibi sergio leone filmlerinin, the godfather serisinin hastası bir adamsanız sizi sizden alırlar.
 • çok çok sağlam bir orkestra ancak çaldıkları her şey super değil ve her konseri youtube üzerinde yok.

  galiba parayı basan kimse onun şarkılarını çalıyorlar ve konserin sahibi parayı basan kişi/yapımcı oluyor. haliyle ortaya çıkan şey çaldıkları şarkının bestesine, kalitesine göre değişiyor ve parayı basan taraf bi yerlerde yayınlamadıkça orkestra o parçayı yayınlayamıyor.
 • enni morricone çalışmalarına ancak şapka çıkarılır. keşke bir ortadoğu diktatörü bunları kaçırsa da* karın tokluğuna yeni çalışmalar yapsalar.