şükela:  tümü | bugün
 • gorunu$ bakimindan hatunlar icin kullanildiginda (bkz: huri) manasina gelen kelime.
 • bir kafa, bir gövde, iki kol, iki bacak, bir gidon, bir sele, bir sepet ve iki tekerlekten oluşan insan ırkı. vücutlarının 3/4'u bira. burunlar doğuştan estetikli.

  aralarında danalara rastlanmakla birlikte genel olarak kadını olsun, erkeği olsun bakmaya doyamadıklarımızdan...
 • araştırmalarda ortaya konduğu üz're çevresindeki insanların çoğunu -dikkate değer biçimde- emin, yani güvenilir, bulan kişidir. bir araya gelip bi' kısım vikingler'i oluştururlar ve noter kullanmazlar.
 • etrafınızda bir danimarkalı olduğunu şu seslerden anlayabilirsiniz;

  # takır, takır, takır, takır, takkkkkk # (bardakta zarları çalkala, bardağı masaya vur)

  # takır, takır, takır, takır, takır, taaakkkkk # (yukarıdaki işlemi olduğu gibi tekrar et)

  ...

  zar ile oynanan oyunlara bayılıyorlar :)
 • insanlari guzel ulke. hele erkekleri oyle guzel ki yolda yururken alexander skarsgard,colin o'donoghue,charlie hunnam benzeri adamlari gormeniz isten bile degil. bi de bunlarla ayni ofiste calistiginizi hayal edin;yemin ederim insanda konsantrasyon kalmiyor.dusunun ki alexander size sunum yapiyor, colin yan masanizda oturuyor, charlie size ofisi tanitiyor..
 • tipik bir iskandinav kültürü..çok nazik ve kibar insanlardan oluşur..sayelerinde tam dakik biri yaptılar beni, içlerinde kötü yada art niyet pek olmaz..yaparsada isteyerek yapmamıştır, içtiklerinde çok eğlenceli olurlar..ben severim danimarka'lıları sizde sevin güzel insanlar..
 • ...bisikletimden danimarkalı olmadığımı anlamıştı çünkü bütün danimarka bisikletleri siyahtır.
  "uzun zaman önce geldiniz herhalde" dedi isveççe gibi bir dille. "burası iki sene önce kapandı." acaba neden bütün danimarkalılar norveçlileri isveçli zannediyor, ayrıca neden böyle berbat bir isveççe konuşuyorlar diye merak ettim. iskandinavya'da topu topu üç ülke var zaten.

  "danimarkalıların çoğu norveçlileri, ııı, isveçli zanneder. kulakları farkı anlayacak kadar, ııı, iyi değildir."

  (bkz: lanet olsun zaman nehrine)
 • avrupa'nın ve hatta baltık ülkelerinin gözdesi. danimarkalı olmak beraberinde bir tür ayrıcalık hissi getiriyor. yani danimarkalı bunu bilmese bile avrupalı diğer milletler kendilerini bir şekilde aşağı pozisyona koyuyorlar.
hesabın var mı? giriş yap