şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vay babanin kemigine. fanteziye gel. phd li biri olarak hayal bile edemedim dusun yani. hayal etmenin zorluklari
    1. muhendislikte kadin danisman bulmanin dusuk ihtimali
    2. varsayiyorum yeterliligi ve proposal i gectin, bu kadar emek vermissin ve bunlardan sonra oluyor. yani bu kadar emegi cope atma riski
    3. sexual harassment riski
    4. ve bir suru sonuclari ciddi risk
    bu kadar risk barindiran bu eylem, wow. dusunmesi bile acayip. isveren olsam, bunu yapani (phdli kadin veya erkek olsun) riskli ve stresli bir ise dusunmeden alirim
  • benim öyle güzel bir danışmanım vardı ki bırakın sevişmeyi görünce gözlerim doluyordu. bir insan bu kadar mı olumlu ve lider ruhlu olur. bir o kadar da alçak gönüllü. konuşurken sahip olduğu mevkiyi, akademik pozisyonu karşısındaki insana unutturabilecek yapıda bir insandı. evet diğer kadınlarla kıyasladığımda hepsinden bir kaç gömlek üstün bir dış görünüme sahipti ama aynı şekilde bunu da unutturuyordu. bir kadın olarak ya da bir kadının sahip olduğu sıfatlara eşleyip de göremiyordun. aman diyorsun kelimelerime dikkat edeyim, hal ve davranışlarıma özen göstereyim, böyle değerli ve kıymetli bir insanı kaybetmek veya kalbini kırmak istemem. bunu korkudan ya da mesleki kaygıdan yapmıyordum, sanki kadında özel bir güç vardı ve içimdeki iyi insanın kontrolü ele almasını sağlıyordu. o iyiliğin bir anlamı olmadığını bilmeme rağmen.

sanki böyle bağırıp çağırsan, ya bu öyle olmuyor deyip kestirip atsan üzülecek, çaresiz kalacakmış gibi duruyor ama aynı zamanda böyle bir saygısızlıkta bulunman da imkansız ötesi. acaba büyücü falan mıydı, insan kılığına girmiş galadriel'di sanırım ya başka bir açıklaması olamaz. orc gözlerim dolu dolu oldu şu an, daha fazla ne denir bilemedim.
  • kim amk bunlar? ülke olarak normal değiliz zaten. bir de bu vasıfta karısı olan birinin içine kurt düşerse seyret cümbüşü. ne olacak? tck'nın bilmem kaçıncı maddesine göre ceza üstüne bir de haksız tahrik indirimi uygulanır. sen sağ biz selamet.
  • ohoo yıllardır olan şeyler daha yeni farkediliyor sanırım :) özellikle bildiğim hem devlet hem özel üniversiteler var... alan memnun, satan memnun... bu arada sadece bize özel değil bu abd ve avrupa ülkelerinde de oldukça yaygındır :)
  • ogrencisiyle sevisen danisman diye de olabilir hayati ogretiyordur gelecek adina.
  • baktım olmuyor biseksüel olmak hiç aklıma gelmedi, bıraktım gitti*
  • seksi mini etekli coğrafya hocasıyla sevişen liselinin yanında çırak olarak başlayabilir.
    (bkz: brazzers)