şükela:  tümü | bugün
  • hakikaten, halk düşünüyor, düşünüyor cevap bulamıyor. 16 yıldır tek başına iktidarda olan bir siyasi parti ve bu partinin olağanüstü yetkili cumhurbaşkanı konuşuyor.

"vaadi yok" diyorlar diğer adaylar için. "yapılanı yıkacak bunlar" diyorlar.
    "ne yapıldı kardeşim, çık bana anlat şu ekonomiyi" diyor rakip aday. cevap yok.

"huzurdan büyük proje mi var? köprü mü proje? eğer oysa parasını verir 4.'yü de biz yaptırırız, ne var yani?"diyor rakip aday.
    cevap yok.

"16 yılda toplanan vergi miktarı, yapılan harcamaların 20 katı. aradaki fark nereye gitti?" diye soruyor rakip aday.
    cevap yok.

sonra haber geliyor: "herkes televizyon izlesin, iktidardan muazzam proje geliyor" diye. (rakipler çıkınca saat gün farketmesizin açık ara 1. olan program, o gün reytinglerde 27. sırayı zor görüyor ama olsun hadi)

proje açıklanıyor:

*** *** m i l l e t k ı r a a t h a n e l e r i. *** ***

hemen ekliyor sonuna da: "bunlar bilmez, bu kıraathane iskambil oynananlar gibi olmayacak. çay olacak, kek olacak, ücretsiz bunlar hep. kitaplıklar olacak, kitap okutulacak." bi de, "şehir hastanelerinin, inşaallah, müşterisi de diğerlerine göre daha çok olacak. devlet garantisi var." diyor.

türkiye cumhuriyeti devletinin yönetimi, yani cumhurbaşkanı ve iktidar partisinin lideri bu. teşvik programı açıklayabilir, kalkınma seferberliği başlatabilir, eğitim seferberliği başlatabilir. ama onun yerine "iskambil oynanmayan, çayın kekin bedava olduğu kıraathaneler açacağız işte proje bu!" diyor.

ne diyor arkadaşlar?
    arkadaşlar iyi misiniz?

şu an hapiste olan ergenekon hakimine kafa göz daldığı için hâlâ yargılanan muharrem ince fetöcü ilan ediliyor.

"ben fetöcüysem, gel beni al. dokunulmazlığım yok ki benim." diye bas bas bağıran akşener fetöcü ilan ediliyor.

"gülenciler'e en büyük düşman erbakan hoca'ydı. erdoğan, onun da haberi olmadan, bizi çiğneyip, gidip anlaştı gülencilerle." diyen karamollaoğlu fetöcü ilan ediliyor.

arkadaşlar kendinize gelin. türkiye cumhuriyeti devleti'nin 2023 vizyonu kıraathane midir? 90'larda refah-yol hükumetinde yaşanan başörtüsü çekişmesinin hayaletiyle mi propaganda yapıyor yani 16 yıllık yönetimimiz? ne oluyor? nerede kalkınma? nerede adalet? nerede milli seferberlik?
    bir tane milli savunma projesi açıklamadı bu hükumet farkında mısınız? yerli tank projesini sırf yandaş kazansın diye gidip bmc'ye verdi. ne savunması ne sanayii?

ve bu sorunlar dağ gibi dururken, reisicumhur çıkıp "kıraathaneler geliyor hazır mıyız" diyor.

"demek ki ya danışmanları fetöcü ya da bu danışmanlar erdoğan'a düşman. kötülüğünü istiyorlar bu adamın." - muharrem ince, 8 haziran 2018.

muharrem ince tarafından 8 haziran 2018 m. ince bağdat caddesi mitingi esnasında söylenen söz.