şükela:  tümü | bugün
  • ne yapacağını şaşırmış, çarşı karışınca arada kalmış hatun kişi hareketidir. kim ne derse desin hiç kolay değil o durumda kalmak, abla yine iyi idare etmiş.
    (bkz: iliklesem düğmesi yok, iliklemesem gönül razı değil)
  • çıtçıt tüm dertlerin dermanı. diktirtsinler bi çıtçıt cübbeyei anında açılır kapanır. "çıkar gel" derlerse hemen çıkarılır, "siz kimsiniz yea" denirse hemen "aman efendim" denir ön iliklenir, ay pardon çıtçıtlanır. hep kolaylık olur, milletimiz pratiktir, bunu da düşünecektir.
  • yanlış bir hareket. bir o kadar ince ve harika tespit edilmiş hareket. medya patronu olsam manşete çıkarır, danıştay başkanı olsam tüm hukuk camiasından utanırdım. ama bizim ülkede farklı işliyor tabi en çok yalayan en çok tebrik alan.
  • böyle hikayeleştirince güzel oluyor tamam ama, pek de aslı olmayan olaydır. evet kabul bu danıştay başkanının nasıl seçtirildiği malum, fiziksel olarak olmasada zihinsel olarak başbakanın önünde cübbesini ilikleyen biri de olabilir, ama arkadaş, şu görüntüde (2.10'dan itibaren)
    http://www.trthaber.com/…luna-sert-tepki-21187.html
    önünü iliklemeye çalışan biri değil, cübbesini çekip vücuduna oturtmaya çalışan biri var. sizi bilmem ama düşüncemiz doğrultusunda gerçeği feda etmek benim vicdanıma sığmıyor.
  • bu yönetimden de, bu yönetimin makam mevki verdiği kişilerden haz etmeyen bir insanım. fakat öyle her görülene de bok atmayalım diye düşünüyorum -ki ak trolllerden bir farkımız olsun.

ayrıca, danıştay başkanı da herhalde o giydiği cübbenin bir düğmesi olmadığını biliyordur. rte de hayatında ilk kez gördüğü biri de değil, o derece heyecan yapsın.

bariz, cübbesini üstüne oturtmaya çalışıyor, kendini toparlıyor. oturduğunuz yerden kalktığınızda hanginiz ceketinizi yakalarından tutup kendinize bi çeki düzen vermiyorsunuz ağalar?
  • ekrana yansıyandır.

hayır o bir yana da danıştay başkanı medyada dönüp dolaşıp, baro başkanı süresini aştı diye konuşuyor, açıklama yapıyor. madem öyle bir durum söz konusu, törenin organizatörü, ev sahibi olarak neden 1 saat duruma müsaade edip de olayların bu aşamalara gelmesini beklemiş danıştay başkanı merak ediyorum.

acaba bu görgüsüzlük, protokol kurallarından bihaber olmak değil midir?

normalde, o toplantının ev sahibi kimse konuşanın uyarılması konusunda görevlilere talimat vermeli törenin öngörülen protokol süresini aşmaması sağlanmalıdır.

feyzioğlu'nun fırsatçılığıyla beraber bence yaşanan tatsızlığın bir nedeni de danıştay başkanının görgüsüzlüğü, vurdumduymazlığıdır. koltuğun ağırlığını kaldıramadığını belli etmiştir.