şükela:  tümü | bugün
1461 entry daha
 • obezite ameliyatı olmuş, daha yeni saçma sapan zayıflama ürünlerini insanlara övüp "çok zayıflıyorum siz de için harika bunlar" diyordu. bu kadar ikiyüzlü, kaba, yalan söyleyen bir insan görmedim galiba. ameliyat olduğu ortaya çıkmasa daha ne "bunları yedim zayıfladım" reklamları yapardı, düşünemiyorum. ayı diyerek aşağıladığı insanlardan biri olmak istemiyor demek.
 • bence gayette sohbeti hoş bir insan, kim istemez böyle bir arkadaşı olsun. olmayanlarda saldırıyor işte.
 • bu kız obez değil, deli gibi kilolu bir insan değil. peki hangi doktor bu ameliyatı yapabiliyor? yasal mıdır merak ettiğimdir. ekranda 80 kilo civarı gözüken bir kız en fazla. insan sağlığı açısından bu kiloda bir insana yapılması riskli ve özendirici bir ameliyattır.

  domuz gibi yiyip sonra ameliyat masasına yatan insan olarak tanımlayabileceğim kişi.
  umarım doğru değildir bu dedikodu falandır.
 • demin buyrum benim videolarından birine rast geldim. kendisi duyduğum kadarıyla youtube'da makyaj yapıp parayı vuran bir ablamız. bu kadar lince, bu kadar olumsuz yoruma rağmen yine de pozitif kalabilmesini takdir ettim. hee oturup videosunu izler miyim? imkansız.
 • 24 yaşında, 165 cm boyunda, 88 kilo ve %35 yağ oranına sahip, bir sağlık sorunu olmayan kadına, bariyatrik cerrahi operasyonu uygulayan doktorların, meslek etiğinin de sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. vücut kitle endeksi 32 olan bir insandan bahsediyoruz çünkü.

  dünya sağlık örgütü, bu operasyonun, vücut kitle endeksi 40'ın üzerinde olan insanlara yapılabileceğini, ancek eğer destekleyici bir ciddi sağlık sorunu varsa, vücut kitle endeksi 35'in üzerinde olanların da bu yolla tedavi olabileceğini söylüyor.

  operasyonu antalya'da geçirmesi, daha önce de bahsedildiği gibi, bu ameliyatı olduğunu saklamak istediğini gösteriyor bence. bu çok ciddi bir iki yüzlülük.

  ama işin daha da vahim bir kısmı var. danla biliç'in 3 milyon takipçisi var. bunların pek çoğu, ergenlik çağındaki genç kızlardan oluşuyor ve pek çoğu danla biliç'e ve yaptıklarına özeniyorlar. bu operasyonla danla, bu kızların çoğunun, böyle sağlığı ve hayatı riske eden bir ameliyata, bu kadar ciddi bir duruma özenmesine sebep olacak. ben bunu kaldıramıyorum.

  gencecik kadınsın yahu. 24 yaşındasın daha. bundan 1.5 yıl önce, ocak 2017'de çektiği soru cevap videosunda 62 kilo olduğunu söylemiş. 1.5 yılda almış 26 kiloyu. belli ki bu kilolar senin kendi kiloların değil. belli ki, düzgün ve sağlıklı bir beslenme programıyla ve sporla bu kiloları birkaç ayda verebilirsin rahatça. üstelik de bunun için her imkana sahipsin. mesaili bir işte çalışmıyorsun. dünya kadar paran var. spor yapmak için her türlü zaman ve imkanın var. ama sen gidip, gizlice tüp mide ameliyatı oluyorsun.

  yazık. cidden yazık.
 • tombalak filan ama en azından siyasi görüşlerini dile getirmesi açısından cesur bir kız.
 • operasyon icin doktoru nasıl buldu acaba cunku ben de etik bulmuyorum bu operasyonu vki 35 in altındayken yapılması cok buyuk bir risk. ama ergen takipcilerini dusunup saklaması gayet mantıklı. bir de su var kız spor diyet hepsini denedi veremedi galiba biraz iradesiz yine de bu kiloda uygun tedavi yontemi bu değildi, ama bir de unluyseniz ustunuzde cok korkunc bir mahalle baskısı oluyor kilo vermeniz icin. o yuzden anlayabiliyorum da. bundan sonra cok dikkat etmesi gerek kendine umarım yeterince anlatılmıstır. ne yalan soylım kendını her halıyle beğenıyor, sempatık buluyorm.
 • burada sayfalarca kilosu ile dalga geçtiniz, aşağıladınız, şimdi ameliyata ne gerek vardı diyorsunuz.

  psikolojiktir sebebi belki?
 • küçük yaşta insanlara hitap ettiği için, yanlış örnek olmamak ya da bu gençleri etkilememek için malum ameliyatı olduğunu sakladığını itiraf etmiştir.

  ameliyatı olma sebebini de her ne kadar takmadığını söylese de, insanların kendisiyle çok dalga geçtiğini, sürekli fotoğraflarının çekildiğini ve psikolojik olarak bunu artık kaldıramadığı bir seviyeye geldiği şeklinde belirtmiş.

  aslına bakılırsa insanlarla ve kendisiyle bu kadar dalga geçmeseydi kimse kilolarını bu kadar abartmazdı. çünkü kime ne! yansıttığı karakter açısından insanlar bu cesareti buldular. kendisi de çok kişiyle dalga geçtiği için insanlar iyice kabardı kendisine karşı. tabi bunu yapan yarattığı "danla" karakteri aslında. o lafları danla söylüyor - insanlar bunu anlayamadı pek- ama danla ile aynı vücudu paylaşıyorlar sonuçta. yarattığı danla karakteri insanlarla dalga geçerken, insanlar danla ile değil direkt "onunla" dalga geçtiler.

  sağlıklı mıdır bilmem, ama ben de kendimi çıkmazda hissetsem kendisi gibi ameliyat olma yolunu tercih ederdim. millete kötü örnek oldu laflarını etmiyorum çünkü gereksiz buluyorum. gençlerin ana babaları var, doktorlar var. kimse ben kötü örneğe maruz kaldım ameliyat oluyorum diyip olamaz, sakin olun.

  geçmiş olsun. bundan kendisi de bir ders çıkarır umarım. bizler de bazı şeylerin ayrımına daha net varabilmeliyiz.
 • ne var yahu bu kızda? durmadan gündeme giriyor. güzel desen değil. çekici desen değil. yetenekli bir sanatçı değil. başarılı bir bilim insanı değil. şu değil, bu değil... olayı nedir anlamadım.
23 entry daha