şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gayet basit ve sarih bir önermedir. bugün ekşi sözlük yazarlarının bu platformda yaptıkları ile, danla biliç denen kişinin youtube platformunda yaptığının bir farkı bulunmamaktadır. iki taraf da kendi platformlarında popüler kültürü yeniden üretmektedir. biri makyaj videoları çeker, diğerleri ise "yazarların en sevdiği x" tarzında anket başlıkları açar, ya da maç muhabbeti yapar. veya dizi başlıklarına yüklenir.

  sözlükçülerin bu kadar öfkeli olmasının nedeni, kendileri ile eşit düzeyde ve seviyede birinin sözlüğe gelmesinden kaynaklıyor. onlara göre ancak kendilerinden üstün biri sözlüğe teşrif edebilir. ki yabancılaşma devam etsin. kendilerinin yansımasını sözlükte görmekten, diğer bir deyişle anonim kimlikler altında yaşadıkları biz farklıyız duygusunun yabancılaşma duvarının kırılmasıyla elimine edilmesinden; ortaya çıkan aynada kendi imgelerini görmekten hoşnutsuzlar.

  herkes kendisinin en kültürlü, en akıllı, en medeni olduğundan dem vuruyor burada.
  gerçeklerle yüzleşin artık.
  sizin ederiniz bu.

  danla biliç, aynaya baktığınızda gördüğünüz ve sizi öfke nöbetine sürükleyen yansımanızdır.
 • sabahtan beri birinin yüze vurmasını beklediğim durum. başlık sahibi arkadaşı kutluyorum.

  yok soru sormuyoruz kampanyaları yok danla bilic kimmiş de sözlüğe nasıl misafir olurmuş da yok soru soranları engelleyeceklermiş de... siz kendinizi ve sözlüğü ne sanıyorsunuz asıl? bütün gün maç başlıklarında küfür edip, dandik siyasi görüşlerinizi satıp, türk kızı başlıklarında uydurma olduğu 1 kilometre öteden belli dandik hikayelerle ederiniz kızları aşağıladığınız bir forumumsu burası. danla nasıl insanları gözlemleyen ve pespaye bir şekilde sınıflandırıp satan bir sevimsizse siz de aynı şeysiniz. yani yemeyin birbirinizi, siz kardeşsiniz.