• kendisinin günlük psikolojik değişimlerinden dolayı yaptığı dövmenin kalitesinde oynamalar görülebilen oldschool dövmeci. ya da randevunuz sabahın körüne verildiyse, lan sabah sabah ne dövmesi edasıyla gelip vücudunuza yalap şalap veya enfes bir dövme çizebilir, pek bir garantisi yok.. işinizi şansa bırakmamanız en iyisi çünkü danny'nin sağı solu belli olmuyor. dövme bittikten sonra düştüğünüz hayal kırıklığının üstüne balkonda sigarasını yakmış, az önceki cinayeti umursamaz bir danny'ye rastlarsanız da yeni dövmenize bakıp bu yazıyı hatırlarsınız.
  • dövme dükkanında 13-14 kedi besleyen ve buna rağmen babalar gibi de steril bir mekana sahip dövme sanatçısıdır. beğenmeyen gitmeyiversin.
  • 10 kasım dan dolayı kendileri atatürk imzası dövmesini ücret almadan yapmıştır. ayrıca aklıma gelmişken kendisinin vede kız arkadaşının evcil hayvanlar için yaptıklarından dolayı kutluyor yanaklarından mıncırıyorum.
  • sizin istediğiniz dövmeyi kendi kafasında yaratıp yapan ve sonunda ortaya, ilk düşündüğünüz dövmeden daha güzel bir dövme çıkaran adamdır kendisi.
  • daniel garcia... türkiyenin en iyi dövmecilerinden... kadıköy de reks in karşı sokağında (mosquito'nun sokağında) yeni dükkan açtı gidin dövdürün kendinizi...

editnot: sonra o dükkan kapanalı 4 yıl oldu. şimdi saint joseph'in karşısında inkstanbul artcore isimli şahane stüdyo ve art gallery'sinde hizmet vermekte, sanatını icra etmektedir.

işlerini görmek için (bkz: http://instagram.com/dannygarciatattooer)

edit: link güncellendi.
  • sıkmak için el uzatıldığında "bizde fake selam yok kardeşim gel sarılayım" diyen bir bünyedir kendisi ki ilk görüşte dövecekse o dövsün dedirtir zaten yeteneğini görmemişlerde bile*
  • ilk dovmemi yaptirmaya gittigim gun, kendisine kaygilarimi (dovulecek yerin inanilmaz acimasi vb.) anlatip, bunlarin cogunun eksisozluk'te yazildigini soyledigimde gayet guzel bir ayar aldigim ve 20 dakikanin sonunda kendini hakli cikartan, isini iyi bilen ve uygulayan sahane bir dovmecidir kendileri.
  • vücudumdaki hatrı sayılır büyüklükte ve işçilikte bütün dövmelerim, kendisinin elinden çıktı ve şöyle söyleyebilirim ki gözüm kapalı gittiğim tek dövmeci. hatta artık öyle bir hal aldı ki bu durum, randevu almak için gidip ne tarz birşey istediğimi anlatıyorum, fikir vermesi için birkaç resim gösteriyorum ve gerisini danny'e bırakıyorum. randevu günü gelince gidiyorum ve ortaya çıkan şey beklediğimden de güzel oluyor. tam da dedikleri gibi; kafam rahat

kendisine dövme yaptırmak için gitmeyi düşünenlere de tavsiye olması açısından son sohbetimizi özet geçiyorum: ukalalık yapmayın, ters gitmeyin, hele de " parası neyse veririz, istediğimiz tavrı da takınırız aga" kafalarına hiç hiç girmeyin. dişçi koltuğuna benzer o şeyde, onun elleri altına oturacağınızı/yatacağınızı unutmayın. sizi severse döktürüyor, uyuzluk yaparsanız gönülsüz bir çalışma oluyor. bu durumda kendisinin hoşuna gitmeyen dövmeler ortaya çıkıyormuş, ama yine de insanların beğendiğini söylüyor efenim. inanılmaz mütevazı bir kişilik olduğunu söylememe gerek kalmadı sanıyorum ki *

bir de aktif olarak kullandığı, yaptığı her şaheseri anında paylaştığı bir facebook sayfası var artık, şöyle ki:

https://www.facebook.com/dannygarcia72

haydi bakalım, yeni dövmeniz şimdiden hayırlı uğurlu olsun*
  • yaptırmak istediğim dövmeyi kendisine götürdüğümde, "çizgilerin arası çok dar, büyütmek lazım, böyle zor olur" şeklinde yorum yapmıştır. gelin görün ki işin sonunda tam istediğim boyutta ve detayda bir mucize yaratmıştır. elleri dert görmesin. yakın zaman dövmenin kalan kısmını da yaptırmak suretiyle kendisi ziyaret edeceğimdir.
  • dövmenin dili adlı belgeselde görebileceğimiz dövme sanatçısı.

(bkz: dövmenin dili/@djarwi)

ilgilenenler konuşmasını ve bir dövme çiziminin özetini linke tıklayarak izleyebilir:

http://www.youtube.com/…lpage&v=e01y7e7tx-w#t=3019s
hesabın var mı? giriş yap