şükela:  tümü | bugün
 • the color purple'da deli performans vermistir.

  (bkz: deli performans vermek)
 • amerika da bir izinsiz gosteriye katilmis, bildiri okumus ve polisler tarafindan kelepcelenip arabaya bindirilirken verdigi goruntulerle, cehennem silahindaki iyi polis karizmasindan dolayi insani tuhaf duygulara suruklemis amerikali akteur. "cehennem silahi aslinda bir filmmis" dedirtecekler sonunda.
 • gençliğinde bir black panthers üyesiymiş.
 • koyu bir liberaldir kendisi. kariyerindeki iniş çıkışları da buna bağlamak mümkündür. özellikle amerikadaki azınlıkların hakları için mücadele vermekte ve sivri diliyle sık sık gündeme gelmektedir kendisi. etliye sütlüye karışmayıp, hayran kitlesini üzmemeye çalışan nicelerinin yanında inci gibi parlamaktadır. (bakmayınız siyah inci, çünkü o bir at)

  son olarak reagan'ın öldüğü gün sarf ettiği sözlerle gündeme gelmiş, nicelerinin öfkesini üzerinde toplarken, kimilerinin gözünde de değerini katlamıştır.

  "we all know reagan's legacy, from the iran-contra affair to the funding of the nicaraguan military in which over 200,000 people died. the groundwork for the move steadily to the right happened with the reagan administration. people want to elevate him to some mythic level; they have their own reason for doing that."

  konumunu sarsacağını bile bile halen düşüncelerini özgürce ifade edebilip, yaşadığı düzenin çarpıklığını dile getirebilen amerikalıların varlığını bilmek sevinç verici.
 • cehennem silahi serisinin roger murtaugh'ı. mel gibson ile partnerdir dort filmlik seride.
 • yale-new haven hastanesi çalışanlarının sendikal haklarını desteklemek için kalkıp kanada'dan new haven'a uçmuş, sokakta bir konuşma yapıp sendika üyelerine moral ve gaz vermiş güzel insandır. 60 yaşına gelmiş ve bacaklarındaki problemler yüzünden rahat hareket edemese de gözümüzde, gönlümüzde daima roger murtaugh'dır; öyle kalacaktır.
 • predator serisinin 2. filminde arnold'un yerini almıştır..
 • gecenlerde blindness filminden once ve sonra tanisma firsati buldugum tatli dilli, menkibe anlaticisi amca. etiyopyali bir taksi soforu kendisine barack obama meselesi uzerine birseyler anlatirken ''we'' demis, bu cok hosuna gitmis. bizler de hayatimizin her alaninda we demeyi ve dunya vatandaslari olarak butunlesip kucaklasmayi basarabilir isek aydinliklar karanliga cikacak ve beyaz dunyevi korluk bastirilacakmis. ok.yanliz filmin son sahnelerinden birinde kendisi bir noktada we' cevabi veriyor, izleyenler bilecek. iste o iki we'yi birlestirince kendisinin yanindaki tatli portekizli hanima yazdigi gibi bir sonuc cikti. bunu dillendirmeyerek ulkemizi yurtdisinda yine basarisizlikla temsil edip rezil etme ihtimalinden siyrildim. narrator olarak cok basarili.
 • keşke hep roger murtaugh olark kalsaymış dediğimiz insan. islamiyet bozmuş onu. bi garip olmuş.

  (bkz: new york'ta beş minare/@witchking)
 • 2012 filminde abd başkanını oynamıştır.