• yoğurdu icat etmiş bir neslin torunu olan anneciğimin sütü activia'yla mayalama girişimleri başarılı sonuç vermiş ve evde korsan activia üretimine başlanmıştır.
  • güzel bir slogan buldum kendilerine: "danone activia ile bir haftada bokunuzu çıkarıyoruz" (kullanırsanız telif isterim ona göre)
  • yeni reklam yüzünün shakira olmasından etkilenerek aldığım ishal eden probiyotik yoğurttur.
    (bkz: shakira olacağım diye yola çıkıp ishal olmak)
  • 1 nisan'dan itibaren marketlerde yerini alacak olan yeni danone ürünü. böylece normal yoğurt, meyveli yoğurt, çocuk ürünleri vs. derken bir de sağlık kategorisi başlamış olacak.
    yalnız gazetelerde çıkan yarım sayfa bir reklamı var ki koca puntolarla "kabızlık artık kader değil" yazmakta. nasıl onaylamışlar böyle bir reklamı diye düşündüm muhtemelen öncelikli amaçları ürünün ne işe yaradığıyla ilgili bilgilendirmektir dedim ama ilerde kendilerinden daha estetik reklamlar bekliyoruz. kişinin alacağı varsa bile "ayşe hanım kabız olmuş" diyecekler diye marketten ürünü alıp çıkabilir mi bilmiyorum, ne de olsa türk insanı hassastır, önem verir kim ne der diye.
  • kedimin yemeyi çok sevdiği bir yoğurttur. normal yoğurtları yemeyen kedim* bu tatlı krema kıvamındaki yoğurdu yalana yalana yemekte hatta elimde gördüğü anda yemek için üstüme atlamaktadır. kedimin kabızlık sorunu yoktur.
  • sağlıklı olduğunu sandığımız paketli bir çok şey gibi bunda da glikoz şurubu var.
  • elma tarçınlısı çok güzel olmuş tebrik ederim. püsküüt tadında. yalnız bu yoğurtları şekersiz/tatlandırıcısız ve daha az katkı maddeli üretmek mümkün olmuyor mu? tadı daha az güzel olsun mühim değil.

activia'yı müshil zannedenler var sanırım. bunu yedikten sonra manyaklar gibi sıçmaya başladıysanız ya da ishal falan olduysanız yerken betona oturmuş olabilirsiniz bir daha düşünün. bu yoğurdun öyle bir maarifeti yok. ben bunu uzun bir dönem düzenli olarak tükettim. sıçma sağlığına olumlu katkısı olabileceğini düşünüyorum. hem de kalıcı. probiyotik çok iyi bir şeydir.
  • memnun kalınmadığı takdirde parasının iade edileceği garanti edilen ürün.

burada bir açmaza giriyoruz. şimdi ben bunu 14 gün kullandım, sonra yaramadı, 15. gün de kullandım; yine yaramadı diyelim. şimdi bakkal hakkı abiye gidip "abi ben bunu aldım zamanında ama çok afedersin hala tıkanıyorum tuvalette, zorlanıyorum" dediğimde hakkı abi bana nasıl "bisigigit bi çay koy. onu iç, için açılır" demeyecek?

o değil de, reklamlardaki konsepti hala tam olarak anlayabilmiş değilim. bu insanlar nasıl besleniyor da bu kadar çok "sıkıntı" çekiyorlar? hayır, kendisi diyor evden dışarı çıkmadım canım sıkıldı, depresyona girdim diye. insan bir çorba yapar, onu içer. zeytinyağlı yemekler yemeye çalışır. ha, tabii alışverişe gitmeyip günlerdir kuru ekmek, su ikilisiyle yaşıyorsa işi zor tabii. zihin açıklığı diliyorum kendisine.

hepsi yemeksepeti'nin suçu. insanları hazır yiyeceğe alıştırıp kabızlığa sürüklüyorlar!*
  • bu ürünün üstünde memnun kalmazsanız paranızı iade ediyoruz yazmaktadır. ürünün iddiası ise kayısı gibi sıçtırmaktır. şimdi sen memnun değilim paramı istiyorum dersen adam niye memnun değilsin diye soracak. tadı diyemezsin çünkü daha tatlı niyetine yoğurtlar bilmemneler var. sen bunu sıçmak için almışsın. adam da enayi değil sana al paranı diyecek, herkes kayısı gibi sıçıp sonra parasını isterdi yoksa. yiyorum bir aydır halen bokum demir çelik gibi demen gerekiyor. ama adam yine enayi değil senden kanıt isteyecek. kim çıkıp da adamlara aha bu benim bokum bakın demir gibi, sıçamıyorum halen deyip kendi bokunu götürüp de parasını ister ki.
hesabın var mı? giriş yap