şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir su markasi. (bkz: aysu)'dan sonra favorim.
 • torosların el değmemiş doğasından doğal kaynak suyu. sertliği 7,48 dir.
 • (bkz: hayat)
 • tanıtım görevlilerinin öğlen kapıma gelmeleriyle ilginç bir diyalog yaşamamı sağlayan damacana su markası. tamam enine çizgili pijamalarımla,fonda çalan alice in chains parçasıyla, uykulu gözler ve dağınık saçlarla pek insana benzediğim söylenemez, ama karşıdaki eğer insansa, insana benzemeyen yaratık gücenmesin diye, geriye doğru adım atıp korku dolu bir 'hıh' nidasından sonra gülmek yerine, abartı bir tepki vermemeyi tercih eder. bu ilginç tepkiyle başlayan ilginç diyaloğun devamı:
  görevli kız: iyi günler, hangi marka damacana su kullanıyosunuz acaba?
  ben: (biraz önceki tepkinin verdiği gıcıklık hissiyle) hamidiye!
  görevli: kiki... şey pardon hayat suyu denediniz mi acaba?
  ben: pet şisesi haricinde hayır.
  görevli: peki denemek ister misiniz?
  ben: (yine gıcıklık kendini korumakta) yok teşekkürler.
  (tam kapıyı kapatacakken diğer görevli kız gelir)
  diğer görevli kız: merhaba: hangi marka su kullanıyosunuz acaba?
  ben: hamidiye!
  dgk: kiki! pardon komik bi isim de. şimdi efenim bi kampanyamız var, evdeki bi damacana suyu biz alıyoruz, yerine hayat su damacanasını veriyoruz. ayrıca dört damacana alana bi tane bedava veriyoruz. bıdıbıdıbıdıbıdı...
  ben içimden: dört tane bedava verseniz almam artık.

  şimdi anlamadığım nokta, bu firmanın yeni promosyon stratejisi midir rakip firmanın ismiyle dalga geçip onu küçük düşürmek. yoksa artık bu tüm firmaların genel reklam stratejisi oldu da bundan sonra televizyonda "haha!!!! isme bak! pepsi!! öpsün seni hepsi" tadında coca cola reklamlarıyla "nıhaha!!! coca cola! öpsün seni güzin abla!" tadında pepsi reklamları mı göreceğiz. ya da radyo yu açtığımızda artık kulaklarımız "radyo mersin, yersin, zuhaha!" şeklinde reklamlar mı duyacak. hadi bir şirketin rakip şirketi aşağılamasını bir derece anlarım da, kapı kapı dolaşıp tanıtım yapan görevlilerin potansiyel müşterisi olan ev sahiplerini aşağılamak da nerden çıktı! evelenecek değilsin ki o adamla iki dakika birşey anlatıp, taş çatlasa beş dakika sopnra birşey satıp defolup gideceksin. ayrıca tüm bunları geçtim, okulu asmış uzun saçlı erkek bi öğrencinin saçını taramadan pijamayla oturup müzik dinleme özgürlüğü yok mudur? illa evinde smokinle oturup saçlarını taramalı, örmeli ya da rasta mı yapmalıdır? tüm bunları sorarım size ve artık kapıyı çalan satıcılara inat evde saçlarımı dağıtıp otururum, gerekirse komik bir ben sizin babanızın gözlüğü takarım, hatta abartıp palyaço makyajı yaparım, yeter ki bu kapıya gelenler ev hali denen bir şeyin varlığını öğrensin! (bkz: bir dert ortağı olarak ekşisözlük)
 • adana'da (sekerpinari), izmir'de (sasal), sakarya'da (hendek) ve antalya'da (finike) toplam dort kaynakta uretim yapan marka.

  http://www.hayatsu.com.tr/
 • ufak pet şişelerinin kapağının derinliğini azaltan firma. nasıl bir araştırma yaptılarsa, standat dışında olduğu için daha pahalıya gelebilecek bir değişikliği uzun vadede kar amaçlayarak uygulamışlar. suya bakmadan kapağını açarken bir tuhaflık olduğunu hissetmiştim, iyi olmamış.
 • 1984’te üretimine başlanan su markası. 1997 yılında danone tarafından satın alındı. 150 milyon dolar yatırımla 15 ülkeye su ihraç eden bir marka haline geldi.
 • 23 nisan 2010 çocuk bayramında disney karakterlerini şişelerine taşıyarak çocuklarda su içmeyi eğlenceye dönüştürmek ve sevdirmek için disney karakterli hayat su ürününü piyasaya sunan hayat su, disney karakterleri ile çocuklara su içmeyi sevdirdikten sonra şimdi de 6 aydan büyük bebeklerin tüketimi için özel tasarlanmış şişesi ve şişelere takılan özel suluk aparatı ile bebeklerin rahatlıkla tüketebileceği şişesi ile de bebeklere su içmeyi sevdirmeyi planlıyor.bebeklere özel hayat su 26 ocak'ta marketlerde satılmaya başlamış, bebek pembesi kapağı ve bebek mavisi etiketi ve üzerindeki şirin mi şirin bebeği ile su reyonlarına hayat su renk getirdi.

  hayat su, bebeklere özel şişesini lanse etmekle kalmamış hem de anne adaylarının hamilelikten itibaren doğum ve doğum sonrasında da hem bebeği hem de kendiyle ilgili ihtiyacı olacak tüm bilgileri içeren www.bebegimlehayat.com websitesini de yayına aldı !
 • saka su, kardelen su , aytaç su ve pınar su ile aynı kaynaktan su alıyorlar. hangisi ucuzsa onu içebilirsiniz rahatlıkla.
 • ingiltere'de neredeyse tüm kiosk'larda ve restoranlarda bulunan yerli malı yurdun malı su markası.