şükela:  tümü | bugün
  • danone'nin yeni çıkardığı 20g protein içeren laktozsuz sütü.

edit: 14g protein içeren küçükleri de çıkmış.
  • kutusunun içindekiler bölümünde protein içeriği olarak süt proteini yazan, ancak peynir altı suyu ile ilgili herhangi bir bilgi olmayan proteinli süt. internet sitesinde ise içindeki protein kaynağının whey olduğu yazmakta.

ben bu işten bir şey anlamadım...

edit: yüksek protein sloganına kanıp içerseniz 20 gram proteine karşılık 23 gram karbonhidratı da hüpletmiş oluyorsunuz. üstelik içeriğinde whey değil kazein olduğuna da ikna oldum. kısaca bu besin pahalı bir çöptür. whey istiyorsanız tazelen ürününe ulaşmalısınız.
  • ilave şeker içermediğine hiçbir şekilde inanmadığım ürün. danone'nin hiçbir şeyine güvenmem.
  • demin vanilyalı, kahveli ve kakaolusunu migros'tan aldığım ürün. hepsi 330 ml ve 20 gram protein içeriyor ve içinde b1, b3, b6, b12 ve d vitaminleri var. rakiplerine göre protein miktarı az ama vitamin içerikli olması(özellikle b6 vitamini) bir artı. akşam bir tanesini içeceğim. tatları nasıl, henüz bilmiyorum.

bir de yoğurdu varmış. biri ananaslı ve biri hindistan cevizliydi sanırım. bir tane daha yoğurt çeşidi daha vardı ama o neliydi hatırlayamadım.

edit: sitesinden baktım. yoğurt çeşitleri ananaslı&yulaflı, hindistan cevizli&yulaflı ve sadeymiş. sadede 16 gram, diğerlerinde de 14 gram protein varmış. sütlerinde proteinin kaynağı süt proteiniymiş, yoğurdundaki proteinin kaynağı süt proteini ve whey proteiniymiş.

edit 2: vanilyalısını tattım, eh işte. çok güzel bir tadı yok ama içilmeyecek bir tadı da yok. iyi yanı tadının hiç şekerli olmaması. içim'in eski laktozlu protein sütleri gibi baymıyor en azından.
  • tatları harika ürünler.
  • şeker miktarı yoğurtlarda ortalama 10gram, sütlerde ortalama 18gram olan ve bu sebeple spor yapan bireylerin yanına pek yaklaşmaması gereken ürünler.
  • spor yapan biri olarak ananaslı&yulaflı yoğurdunu denediğim, bir daha görmesem aramayacağım bir ürün. ekşi bir tadı vardı, şekerli gelmedi bana.
  • kakaolusu iğrenç. ucuz fiyatlı soğuk kahveden bozma aromalı süt gibi tadı var. pınar protein süt çok daha iyi.
  • yoğurdunu da (sade, ananas, hindistan cevizi) sütünü de (vanilya) severek içtiğim ürünler zinciri. pınar süt alacağıma spordan sonra 3 bira içerim.