şükela:  tümü | bugün
  • en az %85'lik kısmı için geçerli olan durum.
  • bu nece tespittir. (bkz: ssddfgh) kardeşim dansa dans icin gitmediğini bu kadar belli etme.
  • salsa yaptığım yıllar ve sonraki dans buluşmaları boyunca benim de fark ettiğim durum.

erkekler olarak %90'ımız çirkin ve çok afedersiniz karı-kız peşinde koşmak için kayıt olan tiplerdik. (acayip ekmek çıkıyor. sosyal hayatta suratıma bakmayacak kadınlarla çeşitli ilişkilerim oldu valla ilginç. tipimi sikeyim ne buldularsa?)

geri kalan %10 erkek de gerçekten dans etmeyi seven, %90'lık tarafa göre daha entel, özgüvenli, hafif de götü kalkık tiplerdir.

kadınlarda ise şöyle bir durum vardı. ağırlıklı olarak 10 üzerinden 12 puan fiziğe sahip kezban tiplerdi çoğunlukla. bakıyorsun ilah gibi, yanına gidip 2 kelime konuşuyorsun tam bir çingene. kurstan çıkıp türkü barlara falan giden vardı aralarında.

öyle bi ortam.

kesin sevişirsin ama. öyle böyle değil.

diğer dans kursları için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. özellikle hiphop/rnb kurslarında "bu türk mü lan şimdi? bu nasıl türk olm?" diyeceğiniz kadınlar ve erkekler görebilirsiniz. felaket karizma tipler var.
  • haydaaa, kursa gideyim diye düşünürken atılacak başlık mı şimdi bu?

sana ne kardeş, güzelsem kendime, çirkinsem kendime.

gıcık kaptım durduk yere.
  • “insanlara çirkin nitelendirmesi yapabilen insanların kalplerinin lağım olması.”
    güzellik, çirkinlik ne zamandan beri tekelinizdeki, başlık açıp bir de genelleme yapabiliyorsunuz? ekşi sözlüğü okudukça insanların ne kadar kötüleşebileceğini öğreniyorum senelerdir müthiş.
  • şimdi anlamadım; çirkinler dans kursuna gitsin mi, gitmesin mi? ona göre kursa kayıt yaptırıcam.
  • cha cha ve rumba dans kursuna gitmiştim. evet oradaki herkes çirkindi, siz sakın gelmeyin.*
  • 10 yıl boyunca her türlü dans etkinliğinde yer almış; gerektiğinde organizasyondan sorumlu, gerektiğinde sahnede yer almış bir kimse olarak nispeten katıldığım tespittir. sadece dans kursu olarak düşünülmemesi ama daha önemlisi kişilerin "çirkin" olarak sınıflandırılmaması gerektiği taraftarıyım. ancak gerek kurslarda olsun, gerek dans geceleri ve hatta uluslararası organizasyonlarda kendini gösteren dansçıların genellikle toplumun dayatmış olduğu ve çocukluktan bu yana maruz kalmış olduğumuz güzellik normundan ciddi şekilde saptığını kesinlikle söyleyebilirim. belki benim de kişisel olarak çokça bu ortamlarda bulunmuş ve hatta büyümüş olmam gerçeği dahi çoğu zaman kendi güzellik algımı şekillendirdiği, çevrem ve arkadaşlarım tarafından "manken gibi" ile bahsedilen güzellik biçiminin çirkinliğini idrak etmemin başlıca sebebidir belki de.

dolayısıyla dansa gidenler, dansçılar çirkin midir diyebilir miyiz? bence kesinlikle hayır, ama toplum standartlarında kesinlikle evet. yine aynı toplum gözünden bakacak olursak tuhaf kelimesi bile çirkinden öte birazcık kelime zenginliği katmak adına kullanılabilir. erkek dansçılarda bilhassa sokakta yürürken açıkça belli olan dar adımlama, kavisli dönüşler yapma benim bizzat gözlemlediğim şeyler. kadınlarda ise şekilli bir kalça aslında asıl gözüken kısım olsa da yine toplumca tuhaf karşılanan "acayip saç şekli" bence en önemli kısım. erkeklerin yürüyüşleri zamanla değişse de, genelde istanbul'da bir süre bulunduğum kursta bir zamanlar dikkkatimi çeken (daha doğrusu öğrenmek isteyen arkadaşlarımda, özellikle kadınlarda) en kısa zamanda saçlarını asimetrik bir kesime dönüştürdükleri, kimisinde ise en üst sırada olmak üzere "victoria beckham saçı" tarzının en popüler şekle dönüşmüş olması.

o yüzden çirkin değil, sıradan-dışı, sıradışı belki de. benim görüşlerim bunlar.
  • kahkaha attım ya.

hayatımda tuvalete bu kadar benzeyen bir tespit ne gördüm, ne de duydum.

hem de alaturka.*
  • cirkin degil ama ezik olmasi seklinde degistirilebilir. bu tur kurslara gidip normal akli basinda tip gormek cok zor.