şükela:  tümü | bugün
  • mozart in the jungle' n s2e6'da bu şarkıya yer vermesiyle keşfettiğim uzunca bir süre bana yoldaş olabilecek, arturo marquez eseri.
  • venezüela simon bolivar senfoni orkestrası ve gustavo dudamel ile en güzel yorumlarından birini yaşayan eserdir.
  • alondra de la parra yorumu da enfestir. ablamızın kendisi de ayrı enfestir.
  • kendimi en boktan hissettiğim, bir şey olsa da hayat birazcık dursa ve mola verebilsek dediğim anlarda 10 dakikalığına beni her şeyden uzaklaştırmayı başarabilen baş ucu şarkısı.
  • "yerel bir müziğin gücü uluslararası hale gelmiş klasik forma nasıl başarıyla yedirilebilir" sorusunun cevabıdır bu eser. arturo marquez, jose pablo moncayo ve carlos chavez gibi büyük latin amerika bestecileri kendi kültürlerini klasik müziğe başarıyla uyarlamayı başarmış ve bu sırada ortaya yeni bir melez, yeni bir müzikal tat çıkarmışlardır.

gustave dudamel ve alondra de la parra sayesinde bu eser uluslararası arenada icra edildi; bu şefler de bu eserin mozart in the jungle isimli diziye taşınacak popülariteye ulaşmasına katkıda bulundular.

kendi müziğimizin klasik batı'da temsili ile kıyasladığımızda, feyz almak isteyen bir müzisyen varsa şayet, muhakkak bu eserden ve icracılarından öğrenilecek şeyler olduğu kanısındayım.
  • kendisiyle tanışmamız bir klasik müzik listesinde oldu. hatta direkt bu atıldı ama ben listeyi baya dolandım. tabi vivaldi çekici geliyor, neşe saçıyor. bach romantik takılıyor falan. başta yav dedim biraz fazla abartılmış sanırım. şimdi diyorum ki, gönüllere bir güneş gibi doğuyor resmen. nasıl güzel bir şey. uzunluk falan umrumda değil bitmesin diye dinler oldum.
  • adını hatırlayamadığım bir türkçe pop şarkısında acayip esinlenilmiş klasik müzik eseri...

ah bir de şarkının adını hatırlasam, danzon'u her dinleyişimde o parça geliyor aklıma ama ne söz var ne şarkıcının adı aklımda...
  • bir latin amerika klasiği.
  • klasik müzik konusunda guru falan değilim elbette ama sanırım bugüne kadar dinlediğim en iyi klasik müzik eseri. 1812 uvertürü'nden bile iyi, o kadar diyeyim.

yer yer dans etme dürtüsü, yer yer gözlerini kapatıp o kemanları dinleme isteği uyandıran ve ekseriyetle insanın içini neşe kaplatan muazzam bir eser. iki kültürün (klasik müzik ve latin kültürü) bu kadar kusursuzca sentez edildiği başka bir eser ne gördüm ne duydum.
  • geçirilecek en iyi 10dk bu şarkıyı dinlenerek geçirilebilir. latin amerika’dan çıkan güzel klasik müzik bestelerinden biridir