şükela:  tümü | bugün
  • harvard üniversitesindeki araştırmaya göre olumsuz yönde bir etkidir. ref: https://doi.org/10.1093/humrep/dey259

makale, bizlere yüksek 'scrotal(taşak)' sıcaklığının, testicular fonksiyonunu bozduğu bilgisini vererek ilerliyor ve konuyu genelde bununla temellendiriyor.
    newscientist'in haberinde bulunan içerikte de makalenin yazarlarından birisi, bu bölgenin karın içi sıcaklığından biraz daha düşük olması gerektiğini belirtmiş.

dar iç çamaşırı giyenlerde hormonal olarak da kimi farklılıklar ortaya çıkıyormuş. makaleye göre, dar giyen insanlarda testisler üretim sırasında zorlanırsa beyin, hipofiz bezinde üretilen folikül uyarıcı hormonun(erkeklerde sperm üretimiyle alakalı bir hormon) salınımını arttırıyormuş.

tabii yazarlar en sonunda eğer doğurganlıkla alakalı bir sorununuz var ise giyiminize dikkat etmenizin yararınıza olabileceğini ifade ediyor. hali hazırda işlev bozukluğu olmayan erkeklerin, dar giyinmelerinin kısırlığa sebep olmasını beklemediklerini de belirtiyorlar.

araştırma 656 erkek üzerinde yapılmış, araştırmayı genellemek için oldukça iyi bir rakam gibi.
  • üretimi bilmem de yazın fena pişik yapıyor.

çözüm paçalı don.

not: böyle bir rahatlık yok beyler.
  • belki sevişirim donunun spermleri etkilemesi olayıdır.
  • arada çıplak gezin de havalansın ufaklıklar.
  • hep bol boxer giydiğim için beni ilgilendirmeyen durum.
  • dar boxera sığamıyoruz oğlum anadolu çocuğuyuz biz koymaz bize
  • ben hep bol giydiğimden sanırım etkilenmediğim durum.
  • afrikalıların don giymeyip büyük penise sahip olmaları gibi bişey mi bu?
  • sikecek karı bulduk da spermi kaldı. millet aç aç.