şükela:  tümü | bugün
  • canan ergüder'in de kadrosunda yer aldığı sinema filmi.
  • kadında iyi, erkekte kötü durur.
  • bu filmin akıbeti ne oldu bilen var mı?
  • an itibariyle star’da yayınlanan aşağılık bir yönetmenin aşağılık bir filmi.

yönetmen filmde, kadınların neredeyse iran’da bile karşılaşamayacağı baskıları günümüz türkiye’si ve istanbul’unda yaşıyormuş gibi göstermiştir. bunun yanında istanbul boğazının nerede pislik yeri varsa orası özenle seçilip filme koyulmuş. bu film bir de uluslararası bir çok festivalde gösterildi.

bu filmi henüz vizyona girmeden adana film festivali’nde izleme fırsatı bulmuştum. filmin ırak’lı yönetmeni hüner salem, gösterim sonrası gerçekleşen soru-cevapta haklı olarak sorulan “bu filmi anlatılanlarla birebir bağdaşan kendi ülkenizde neden çekmediniz?” sorusuna verecek cevap bulamayıp salonu terk etmek zorunda kalmıştı.
  • hakkinda bu kadar az entry girilmesine şok oldugum, guclu oyuncu kadrosuyla goz dolduran hiner saleem filmi
  • tv'de ilk kez şu an star tv'de izlediğim filmdir, ve ne yalan sölim bazı anlar öyle harika şekilde aktarılmış ki bir anda kendimi filmin içince buldum. mesajın tüm hedef kitleye ulaşmasını temenni ederim.
  • filmin yarısı bitti, hangi şehir, hangi zaman anlamaya çalışıyorum. ıstanbul ve yakın geçmişmiş. çok rezil, kadroya bakınca çok yazık.. ülkeme, kadınlarımıza çizdiği çerçeve içler acısı, istanbul istanbul olalali böyle çirkinlik gormedi..
  • mustang filmi ile hemen hemen aynı anlatıma sahip olan rezalet bir başka yapım.
    sağlam oyuncu kadrosuna yazık olmuş.
    zaman kaybı.

soundtrack’i güzel ama.
  • az bir baktım, igrenç bir film. ülke gerçekleri böyle mi. bir değil baya kalabalık küçük semt kadınları önce baya açık, sonra hop çarşaflı.bu kadar geçişken olmaları mümkün değil. hiç bir düşünceleri yok. kocaları, babaları karar veriyor, karşı gelmeleri mümkün değil, yani tek sebep korku değil, sanki düşünceleri yokmuş gibi oynamışlar. ayrıca bu lanet defile sadece bu küçük yerin kadınları ile neden sınırlanmış, açıklanmamış. bir de ağlıyorlar, yapamadık diye. saçma sapan bir film.aferin, ülkeyi güzel kötülediniz.
  • iranlı yönetmen böyle bir rezaleti realite etmek istiyorsa ülkesini neden denememiş. cuk otururdu. inanç konukçu ve canan ergüder harika oynamış bence gerisi o kadar iyide değil.
hesabın var mı? giriş yap