• spor yapan veya fit vücutlu kimselerin yaptığı eylem. ama şöyle ki, geneli yanlış giyiniyor. (erkekler için genelliyorum mevzuyu)

dar giyinmek size küçük gelen bedeni giyinmek demek değildir. giydiğinizde omuz hizası kaçmış, bel seviyesinden yukarı çıkmış ve alenen size küçük olduğu belli kıyafeti giymek de değildir.

dar giyinmek, moda tabirle slim fit giyinmek kendi bedeninizde potluk vermeden sallım saçak giyinmekten kaçınmak, kendi beden ölçülerinizde elbiseyi en güzel oranlarda doldurmaktır.

slim fit giymezse ölecek hastalığına yakalanıp, düdük gibi gezmeyin piyasada. gözümüzün oran orantısını bozmayın, sağlıklı beslenin, spor yapın, dar giyinmek zayıf göstermez, dar giyinmek herkese de yakışmaz. hekes dar giymek zorunda değil, rahat olun!
  • soyle de bir kombinasyonu olan yaklasim:

(bkz: bol makyaj + dar kıyafetler + türban)

edit:imla
  • bir giyim tarzı. tersi ise çok şaşırtıcı şekilde, bol giyinmek misal.
    bu tanımdan kasıt ise kıyafetlerin vücudu sarıp, hatları belli etmesi.

tercih meselesidir tabii de ben dar giyinen insan görünce avm/mağaza çalışanı gibi görüyorum o insanları. dikkat ettiyseniz nerede bir avm/mağaza çalışanı var hep dar giyiniyorlar. pantalonları dar, tişörtleri dar, varsa şapkaları kafalarını sıkıcak şekilde ayarlanmış. bu zamana kadar bek, bol giyinen avm/mağaza çalışanı görmedim ben. sanırım bu da benim bilinç altıma "dar giyinen = avm çalışanı" olarak kodlandığı için dar giyinenlere "pardon bunun x bedeni var mı?", "peki ödemesi bir sonraki ay mı başlıyor?" gibi sorular sorasım geliyor.
  • ee giy yani ? diye tepki verdiğim olay. seviyosan beğeniyosan ve kendine yakıştırıyosan giy.
    yalnız çok rica edicem yakışanı giymeye az bişey gayret edin, herkesin kilosu kendine ama 250 kilo göbeğe dapdaracık beyaz tişört giyiyosun mesela, hani tamam özgürlük bilmem ne ama *dönüyosun yapma be kardeşim.
  • vücut ölçülerine çok güvenenlerin tercih ettikleri stil. yalnız bunun için aynada hayal görmüyor olmak gereklidir, çünkü kısa bacaklı veya göbekli birinin bu işe kalkışması cidden gözleri tırmalayacaktır.

ayrıca her tarafını buddy building de aşırı şişirmiş kişilerin de dar giyinme merakı var, fakat emin olsunlar çoğunluk o kas kütlesini kıyafetlerin üzerinden seçmeye o kadar bayılmıyor. böyle dikişleri kopacak gibi görüntü de zaten komik oluyor.

dar giyinecek kişinin fiziğini bence slim olarak tarif etmemiz gerekli. vücuda göre uzun bacak oranına sahip, göbeği olmayan ve omuzları geniş denilebilecek bir fiziğin dar giyinmesi abartsız bir görüntüye sahip olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap