şükela:  tümü | bugün
 • **
  bu eylemi gerçekleştirmek gerçekten arkanızda yürüyenleri, ilerlemek isteyenleri cinnete zorlar. bir düşünelim. 4 tane güzide örnek insanımız, kol kola girmiş, işlek bir caddenin, yine saolsun o bolgenin belediyesi tarafından yapılan, daracık, ufacık kaldırımında geyik çevire çevire, hantal hantal yürümektedirler. pür neşe kahkahalar, şen şakrak bir eğlence "ho ho ho ahı ahı ahı" efektleri içinde kaldırımda bir eğlence tufanı yaşanmaktadır. kaldırım onların geleceğe uzanan yollarıdır. yavaş, hızlı hiç farketmez burayı kullanacaklardır ve buradan ayrılmayacaklardır. kaldırım dar olsun. kol kola girmiş 4. adam arada sırada dar kaldırımın kenarında, bir ayak yolda bir ayak kaldırımda yürümek zorunda kalsın. ama bu sıra bozulmayacaktır. amaç budur. "kankaa çok eyleniyoruz ahı ahı.." şimdi arkada yürüyen insan profiline geçelim:
  **
  bir yere yetişme, yetişmeme, sakin bir yürüyüş, sevgili ile aşk meşk, arkadaş ile ense tokat. ne durumda olursanız olun. bir sebepten öndeki grubun arkasında olduğunuzu farkediyorsunuz. ilk başta sallamıyorsunuz. yürüyorsunuz. ama farkediyorsunuzki grubunun yanında geçmeye çalışanlar sanki hayat memat meselesi yaşıyor. alt tarafı bir adamın yanından geçecekler. geçmeye çalışan bir sağa gidiyor bir sola gidiyor. afedersiniz diyor tık yok. pür neşe 4 kişilik voltranımız yatay konumda ilerlemeye devam ediyor kollar kenetli biçimde. eeeh eytere bea diyorsunuz. "geçeyimde bitsin zaten yavaş yürüyorlar sıra olduk resmen" diyerekten. tam hamle yapacaksınız geçmek için, sağ sol vs. kaldırımın sahipleri "noluyo layn" dercesine arkaya dönüyor, "bi geçeyim izin verirseniz" diyorsunuz. "röh röh" efektleri arasında kollar açılıyor. orda durup " e be güzel kardeşim kaldırım zaten çük kadar böyle yan yana yürünür mü" diyorsunuz veya demiyorsunuz. burası size bağlı. * *
 • bu eylemi birde zorunlu olarak gerçekleştirmek vardır ki ona hiç girmeyelim. maaazallah 3 adam bir adamın kollarına girmiş nereye götürüyor aceleyle kime ne. dimi ama.. yada olmadı 2 adam 2 adamın.. hmm..
 • ]........|
  ]........|
  ]0..0..0.0
  ]1..1.1..1
  ]/\./\./\./\
  ]........|
  ]........|
 • orospu çocukluğunun yürümeye bile uyguladığı eylemidir.

  lan burası nasıl bir ülkedir arkadaş? yürümeyi bile bilmeyen mahlukatlarla aynı havayı solumaya çalışıyoruz. sonra da neden işimizin rast gitmediği hakkında geceleri düşünmek zorunda kalıyoruz.

  geçen gün acelem var, hızlı hızlı yürüyorum kaldırımdan. kaldırımda yanyana 3 kişi zor yürür, çok da geniş bir kaldırım değil. fakat bir süre sonra bu daracık kaldırımda önüme 3 kişi ışınlandı bir anda. onlar da kaldırıma sığamıyorlardı ki omuz omuza vermiş yürüyorlardı. normalde kaldırımdan yola inip, onları geçip tekrar kaldırıma çıkarım uğraşmamak için ama bu sefer yoldaki trafik, aşağı inmeme engel oluyordu. ben de mecbur arkalarındayken pardon geçebilir miyim diye seslendim. önümdekilerde herhangi bir değişiklik yok. biraz daha yüksek sesle tekrarladım. bu arada önümde yürüyenler orta yaşlı bir çift ve bir de erkek yancıları var. çiftin erkek olanı bana dönüp baktı sonra önüne dönüp yürümeye devam etti. sanki adamın evinde yürüyorum da rahatsız ettim amk.

  neyse bu sefer elimle omzuna çift tık yapıp pardon geçebilir miyim diye bağırdım kulağına doğru. hepsi dönüp mal mal bana bakarken ben de aralarında oluşan boşluktan faydalanıp hemencecik sıyrıldım ve gülümseyerek teşekkür edip geçtim.

  tabi bu insanlar sadece kaldırımda 30 kişi yan yana yürümekle kalmıyorlar, ayrıca yol ortasına arabalarını park edip, trafiğin akmasına engel olmaları bile umurlarında olmuyor.

  bir göktaşı düşse de ülkecek komple yok olsak keşke.
 • arkadaş ortadaki ikiliye uçan tekme atma isteği getiren eylem. lan çekilin biz de geçicez kaldırımdan
 • bir de durarak konuşur bunu yapanlar genelde.
 • daha da güzeli, sen pardon deyip yanlarından geçerken ağzında ay çekirdeği kabuğu ile sana pis pis bakıp neden yol istediğini anlamayanlardır.