şükela:  tümü | bugün
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi başarıya ulaşsaydı başbakan olarak kimin atanacağı sorusudur.

  fetö'yü çözmek için cevaplanması gereken en önemli sorudur. aradan geçen bunca zamana, yakalanan bunca zanlıya rağmen hala kimsenin en ufak bir fikri yoktur. dedikodusu bile çıkmamıştır.

  düşünülünce bu durumun ne kadar acayip olduğu hemen anlaşılabilir. yani yıllarca adam hazırlayacaksınız, devletin her kurumuna sızacaksınız, aylarca ince ince darbe planları geliştireceksiniz, kim nerede ne yapacak hepsi belli olacak, bu planlar ta pensilvanya'lara götürülüp onaylatılmış olacak ama başarılı olunursa kim başbakan, kim cumhurbaşkanı olacak bu kararlaştırılmamış olacak !
  var mı böyle bir şey ?

  belki başkanlık sistemi getirecekleri için bir başbakan düşünmemiş olabilirler. haydi böyle kabul ettik diyelim peki o zaman başkan adayları kimdi ?

  perde arkasında duracak olan fetoş ve cia idi anladık da perdenin önünde kim boy gösterecekti ? veee, en can alıcı soru : o kişi şimdi nerede ?

  edit: 2017 olarak yazılan tarihin 2016 olarak düzeltilmesi. bir tane de bu sene kaldıramayız ! evlerden uzak !
 • tabi ki çakma psikoterapist emel baş olacaktı. kadın yememiş içmemiş hakkında girilen entry'leri mahkemeye gidip sildirmiş.
 • kimin olacağını kesin olarak asla bilemeyecek olsak da kimin olmayacağı çok belli.
 • kesin vardı bir isim ama açıklamıyorlar. açıklanırsa hakkında işlem yapmaları gerekecek. yapamadıklarına göre, akp' de hatırı sayılır ve tanınan bilinen biri. kim ola ki? bilemiyorum altan.
 • kim? kim kardashian?
 • birinci ağızdan almıştım ben bunun cevabını. hem de çok yetkili ve mecliste olan birisinden. zamanında da yazmıştım hatta.

  cb: abdullah gül
  bb: ahmet davutoğlu

  buyrun:

  #64320963
 • darbe yapan kesimlerin bununla ilgili doğru dürüst bir planlarının olduğunu sanmıyorum çünkü temel motivasyon öncelikle tayyip erdoğan'dan kurtulmaktı ve bu onlar için yeterli idi...

  şükür ki namlu kendi kıçlarına girdi.
 • yani bu darbe olayı içerisinde o kadar muğlaklık ve soru işaretleri var ki zaman ne gösterir bilemiyorum. kafamda bu işin iç ayağıyla ilgili iki senaryo var:

  1- istihbarat yoluyla ya da başka kaynaklardan ciddi bir darbe teşebbüsü bilgisi alındı. 17-25 sonrası çetelesi tutulan fetöcülerin yanı sıra kripto olanları da ortaya çıkarmak için darbe heveslileri ve cemaat yemlendi. darbe gecesine kadar kendini ortaya çıkaran fetöcüler gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi mal gibi ortada kaldı.

  2- tayyip erdoğan'ın ufak tefek ihbarlar, istihbaratlar gelse de işin darbe boyutuna varacağından gerçekten haberi yoktu. darbe teşebbüsü gerek halkın, gerek ordu içindeki vatanseverlerin, gerekse de tayyip erdoğan ve siyasi erkin çabalarıyla bir şekilde bastırıldı.

  her ne kadar iş fetö üzerinden dönse de darbe teşebbüsü sonrası arka planın soruşturulmasının zaman zaman bulanması ve sulandırılmasında akp içinde tayyip erdoğan'ı arkadan bıçaklayanların çok olması, hiç beklenmedik kişilerin darbe teşebbüsünde ön plana çıkması, fetö ile akp'de iç içe geçmiş olan çürümüşlükler tayyip erdoğan'ın elini kolunu bağladı. bu süreçte yanımda milletimden başkası yoktu gibi demeçleri de brütüslerin çokluğuna delalettir. peki darbe sonrası başbakanın ve diğerlerinin kim olduğu ortaya çıkacak mı? kamuoyu önünde büyük ihtimalle dile gelmeyecektir; ama işin içinde olanlar da eminim ki zamana bırakıp unutulmayacak, çok ağır bedeller ödeyecektir. tayyip erdoğan kendine en ufak bile olsa hayrı dokunana merhametli ve vefalıdır, diğer taraftan kendisine zararı dokunana ise olabildiğince kindar ve zalimdir. referandum geçse de geçmese de ben temelde akp içinden başlamak üzere eskisi, yenisi çok sağlam bir temizlik olacağını düşünüyorum. öyle bedel ödemeden mektupla, özürle, safmışız bilmem neymişiz diye geçiştirilmeden sağlam bir temizlik. aradan kırıntılar düşerse biz de o kadarını öğreneceğiz.

  bekleyelim, görelim.