şükela:  tümü | bugün soru sor
  • perinçek beyanatı...

http://www.cumhuriyet.com.tr/…emmuz_da_verildi.html

haydi hayırlısı...
  • doğu perinçek'e de mi eniştesi söylemiş?
  • anlaşılan bir tek ölen vatandaşların darbeden haberi yokmuş.
  • hiçbir görüşü ciddiye alınmayan biri tarafından söylenmiş söz.
    darbe girişiminin kendisi bilgisinden daha az önemli mi nedir yani?
    7 haziranda malum blok başarılı olsaydı erdoğan safdışı edilseydi darbe marbe konuşmayacaktık. saflar çok net aslında.
  • müptezelin birinin beyanatı . bu adam bir bahçeli iki . bu ikisinden kurtulsak türk siyaseti gerçekten seviye atlayacak.
  • perinçek beyanatı. troll'ler tekrar sevmeyecek adamı...

hahahah...
  • sen bu bilgiyi nereden aldın? eğer gerçekse sağlam bir yerden aldın. o zaman aldığın yerden gelecekte bize kimler ne çorap örecek bi zahmet sende onları öğreniver ne dersin. vallahi kahraman olursun.

edit1 :şimdi haberi bir kere daha okudum ama şu satırlarda havada kalan şeyler var! ve bence net cevap değil bunlar bana göre kendiside haberdar 400 bin bildiri dağıtmak ne demek kıçını yırtacaksın arkadaş! kaldı ki buralara çoktan düşmezmiydi o bildireler ciddi bir sav ve bu durumda kendide suçlu. bakınız cümlelere.

ama tabi atilla uğur’un bildiği bir şeyi, bilmiyorum yani mit’in bilmemesi mümkün mü… çünkü sonuç itibariyle bize kadar geldi bu bilgi...

ikincisi; sayın alexander dugin bize 15 temmuz’dan iki gün önce gelmişti. bizim davetlimiz olarak geldi. bu arada cumhurbaşkanı danışmanlarıyla ve melih gökçek’le de randevusu vardı.

başbakan binali yıldırım’la da görüşmesi oldu. o da bize ‘türk ordusu içinde bir hareketlilik saptıyoruz’ dedi. kendi ifadesiyle söylüyorum; ‘rus devleti, türk ordusu içinde bir hareketlilik saptıyor’ dedi.

ben kendisinden akp yöneticileriyle, hükümetle yaptığı görüşmelerde bu bilgiyi aktarmasını rica ettim. o da görüştükten sonra tekrar buluştuk ve bize bu bilgiyi hükümete söylediğini belirtti.

dugin, 14 temmuz günü yalnız melih gökçek’e değil tayyip erdoğan’ın başdanışmanlarına da aktardı bu bilgiyi.

“14 temmuz’da erdoğan’ın başdanışmanları ile görüştü alexander dugin” dediniz. kimler bu başdanışmanlar?

şimdi ben isimlerini söylemeyeyim, hepsini tam doğru olarak bilmiyorum. iki üç tane danışmanından resmi randevu aldı dugin, resmi görüşme yaptı. bunlar devletin kayıtlarında vardır.

daha önemlisini söyleyeyim, biz 1 temmuz’da darbeden 15 gün önce 400 bin adet türkiye’de bildiri dağıttık. bu bildirinin birinci maddesinde abd’nin bir iktidar projesi içinde olduğunu, meşru olmayan yollardan bir iktidar girişiminde bulunduğunu bildiride açıkça yazdık.