şükela:  tümü | bugün
  • şehitlik nedir. askerin vurduğu polis, polisin vurduğu asker, sivil tarafından öldürülen asker şehit olur mu? kavram eksikliği var bu şehitlik ile doldurulmaya çalışılıyor ölüm yüceltiliyor. (bkz: herkesin kendi ölüsüne şehit demesi)
  • pkk terör örgütünün bile ölenleri için şehit dediği bir dünyada neden şehit denmesin.
    şehit olayını uzman bir ilahiyatçı açıklasın diyeceğim ama ortalıkta dolanan hocalar terör korkusu saçtığı için demek istemiyorum.
  • bırakın isteyen istediğini desin dediğim durumdur.

teknik anlamda ölenlerin yakınlarına bir maaş veriliyor, buna lafımız yok.
    manevi anlamda ise bu allah ile aralarında olan bir şeydir. size göre niyazi olmuştur allah katında şehittir bunu bilemeyiz.

elbette birilerinin hatalarının yüzünden ölmüştür. elbette birilerinin çıkarları için ölüme gitmiştir. bu onun şehitlik durumunu size sorgulatmamalı.

kurtuluş savaşındaki şehitlerimiz de birilerinin çıkarları ve menfaatleri yüzünden o noktaya gelinip savaşta ölmediler mi? öyle ya da böyle darbe gerçekleşmiş olsaydı ülkenin iç savaşa sürüklenmeyeceğini, belki de vatanın bölünmeyeceğini nereden bilebiliriz.

her şeyden önce onun da bir ailesi olduğunu ve belki de bunun ailesine ufak da olsa bir metanet verebileceğini unutmayın.
  • şehit sadece asker-polis değildir. vatan veya din uğruna ölen birisidir.
    burada dini bir ölüm yok, vatan uğruna ölüm var. şehittir. net.

o gece demokrasi öldü arkadaşlar. o demokrasiyi o an kimse uygulayamazdı, uygularım diyen yalan söyler. halk sokaklara inmeseydi allah göstermesin ama bugün cunta görev başında olurdu.
  • yaşanan gerçekle bağını kesmiş kişi beyanı.
    devletin helikopterini kaçırıp halkı bombalayan kişi teröristtir, teröristin katlettiği insan da şehittir.
    bunu kavramak bu kadar zor olmamalı. ben beyinsizliğe yoruyorum.
    ha sen teröristlik yapana hala asker diyorsan orasını bilemem, orada da ciddi bir akıl noksanlığı var.
  • din bu ülkede en büyük siyasi argüman olduğu sürece imkanı olamayacak durum.
  • (bkz: durum tespiti)

ölen vatandaşlarımıza üzülmekle birlikte evet bu insanlar benim düşünceme göre "şehit" değildirler.

hepsinin toprağı bol olsun, doğrusunu inandığınız allah bilir biz sadece kendimizce yorum yaparız.
  • sehit olsan ne olur, olmasan ne olur..adam olmus iste..o arkadaslara gore gezide olenlerde terorist zaten...
  • usame bin ladin terörist değildir demek gibi bir şey. bu cümleyi abd'de kullandığında ne tepki alırsan, 15 temmuz gecesi ölenlere şehit demem dersen türkiye'de alacağın tepki de ondan az olmaz.

çık bakalım cnn'in terörle ilgili bir programına, usame bin ladin terörist değildir de.
  • bir süredir ölü taklidi yapan şerefsizleri su üstüne çıkarmıştır. öyle ki yapılanları küçümsemeyi bırakın alay etmeye kadar gidiliyor. o değil de bu şerefsizler neredeydi 15 temmuz akşamı? biz köprüdeyken siz hangi yatağın altına saklanmıştınız?

kaldı ki her bok adına fetva veren ekşici ateist alimler şehitlik için de fetva vermişler. "bence böyle böyle olduğu için olmaz" diyor. sana soran olmadı sikik. sen bilirkişi misin? alim misin? fetva makamı mısın?