• fetullah gülen'e soracağımız konuları yanına
    gittiğimizde o bize açardı keramet
    zannederdik.. meğer telefonlarımızı
    dinliyormuş..
    (bkz: latif erdoğan)
  • facebook'ta geriye dönük post girme opsiyonu mevcuttur.

kendisi bunu belki kullanmıştır, belki de kullanmamıştır, bilemem ama siz de aynı şekilde cuma akşamına dönüp, müneccim boku yemişcesine içerik girebilirsiniz.

edit: o kadar mesaj gelmiş ki sözlükte de darbe oldu zannettim. toplu açıklama yapayım:

beni göt etmeye çalışırken göt olanları gösteren başlıktır. bahsettiğim şey edit/düzenle opsiyonu değil. eski tarihle içerik paylaşmaktır. dolayısı ile düzenleme geçmişinde bi bok göremezsiniz. zira düzenlenmemiştir/editlenmemiştir.

yorumlar konusunda haklısınız, geriye dönük yorum mümkün değil.

bahsettiğim özellik kişisel hesaplardan değil, business page'lerden oluyor.

dolayısı ile ablamızın hakkını teslim ediyor, ivedilikle müridi oluyorum.

sağlun.
  • yeni mit müsteşarımız hayırlı olsun. en azından daha faydalı olur.
  • sema kılıç isimli astrologun darbe olacağını dolunayı inceleyerek bilmesi/tahmin etmesi durumudur.

link: https://www.facebook.com/…902?__mref=message_bubble
    silinirse capsi: http://i.hizliresim.com/x45265.png

astrolojiye inanmayan birisi olan bana bile "oha" dedirtti resmen.
  • facebook ta geriye dönük düzenleme yapıldığında, en son düzenleme yapılan saati girdi saati gösterdiğini bilmeyenleri de ayrıca ortaya çıkaran başlıktır.

edit: göt möt demiş arkadaş. hiç uğraşamayacağım. zaten açıklamasını kendisi yapmış. düzenleme ile tarihi geriye alma farkını bilerek yazsaymış.
  • böyle bir yeteneği olsa niye astrologluk yapsın dedirten.
  • bu türden işlere pek bulaşmak istemezdim ama biri islam adına kendi zanlarını döktürmüş yine.

astroloji kâdim ilimlerdendir ve belirli bir gerçekliği vardır. ancak bu bilgilerde kesinlik olmadığı ve spekülasyona çok açık olduğu için ilgilenmek doğru değildir. aklı başında insanlar astrolojiye itibar etmezler.

astrolojinin 12 burcu, terimleri vs. 'nin pek önemi yoktur. onları bir tür terminoloji sayabilirsiniz. gerçekte olan ise kainattaki işleyen düzeni gözleyip yorum yapmaya çalışmaktır. çünkü esasen varlıkta işleyen düzen "tek"dir ve tüm varlık birbirine bağlıdır.

hatta bir avuç nohutu yere saçsanız, o nohutların dağılımı gelişigüzel, tesadüfi olmayıp belirli bir düzene göre olacaktır ve siz yorumlamayı bilirseniz geleceğe veya kendinize ait tahminlerde bulunabilirsiniz. kısmen başarılı dahi olabilirsiniz. yıldızların düzeninin de, nohutların düzeninden farkı yoktur. makro veya mikro ölçeklerde unsurları hizaya sokan aynı düzendir. tıpkı bir kartonun üzerindeki demirtozlarının alttaki mıknatısın kuvvet alan çizgileri boyunca hizalanmaları gibi bir durum söz konusudur. o görünmeyen ama maddi unsurları hizaya sokan alan ise meleki kuvvetlerdir. orası melekut alemidir.

ayrıca "allah'tan başka kimse gaybı bilmez" prensibini linç kültürüne dönüştüren ve ağzından köpükler saçarak onu bunu kâfir ilan eden iptidai zihniyetlere de sözüm var:

bu prensip bizi gelecek hakkında konuşmaktan alıkoymaz. elbette meteoroloji tahminler yapacak, ultrasonla hamile kadının karnındaki çocuğun cinsiyeti öğrenilecek. füturologlar geleceğe dair trendleri yakalamaya çalışacak. ama tüm bu beşer çabası, ya kesinlik içermeyen zandan, tahminden öteye geçemeyecek veya ancak ilmin sınırlı bir mertebesine ulaşacak. ama mutlak bir ilim ve şuur ancak allah'a ait olmaya devam edecek.
  • türkiye gibi bir 3. dünya ülkesinde gayet normaldir bu tip konularda boş atıp dolu tutturmak. zira parametrik hayatlar için absürd denliebilecek olaylar bizim için günlük hayatın bir parçası. osur osur ipr diz, bi bakmışsın gerçek olmuş.
  • ben bu iddialar üzerine 8. evin soruşturulmasını, evde tekin durmayan ay'ın ve uranüsle karenin bu olay kapsamında üzerine gidilmesini düşünüyorum, paralelle bir bağlantıları olabilir. ağustos ve eylül yıldızlarının da whatsapp görüşmelerine bakılması lazım, iddialara göre darbe girişimini başlatan bunlar. ama tabii üst akıl önemli sonuç olarak. ben ay'dan çok fena işkillendim.

büyük ihtimalle fake ama astrolog olmasa ve araya mars kare, uranüs küp gibi şeyler serpiştirmiş olmasa başı ağrıyabilecek abladır. ayrıca suçun gezegenlere atılması suretiyle tarafsız duruşa da yeni bir boyut getirmiştir kendisi. bug'ını mı buldunuz lan?
hesabın var mı? giriş yap