şükela:  tümü | bugün
 • boş kümedir ya da sıfırdır olarak kayıtlara geçmesinde herhangi bir mahsur bulunmayan değerdir.

  iddiaya göre; fettullah gülen tarafından söylenen ve genelkurmay’ın not ettiği ses kayıtlarına yansıyan ilginç sözlerden biri bu durumu gayet iyi anlamamıza katkı sağlayacaktır muhtemelen.

  "kenan evren aleyhine konuşmadım, konuşturmadım."

  edit: başlık malum gündem nedeniyle hayli taarruz halinde. edit talepleri, göt oldun söylemleri ve ayar yedin naraları havada uçuşuyor.

  öncelikle belirtmek gerek ki sözlükteki fetocu, islamcı troller veya yazarların açtığı, (sonradan sildikleri) darbe olsa tankın önüne dikilecek solcu sayısı( solcu yerine kemalist de yazmış olabilirler, tam hatırlamıyorum) başlığına cevaben açılmış bir başlıktır bu.
  dincilerin/fetocuların malum sol ve kemalist düşmanlıkları nedeniyle dezenformasyon veya benzer bir amaçla açtıkları o başlığa tepki olarak açılan bu başlık, bu ülkede yaşanan her darbeden ne hikmetse hep güçlenerek çıkan islamcıları yermek, darbe karşıtlıklarının bile ne denli içi boş bir söylem olduğunu dile getirmek için açılmıştır.

  aklın, rasyonalitenin vardığı hangi sonuçta hemfikir olduk ki bu kitlelerle? o yüzden bu başlık açıldığında anlatılanlar için de haliyle hemfikir olmak gibi bir durum hiç olmadı aramızda.

  1960 darbesinin kısmen farklı olduğunu varsaysak bile; 12 mart ve 12 eylül darbeleri doğrudan solculara yönelik yapılmıştır. ülkücüler de bu darbelerden zarar görmüşse de islamcılar her iki darbede de kollanan, darbenin hedefi olmaktan özellikle sakınılan kitleler olmuştur.
  28 şubat falan diye hiç saçmalamayın; hilmi özkök'ü yargılamayan ve 28 şubat sayesinde iktidar olanların 28 şubat mağduriyeti masalları komik olmaktan öte bir anlam ifade etmiyor zira.

  nato’ya girmemizden sonra özellikle adnan menderes’le başlayan neo liberal politikaları kökleştirerek komünizm tehdidini savuşturmak, kapitalizmi şükür kültürüyle daha işler bir hale getirmek için siyasete dinci yönetim modeli eklemleme girişimi darbelerden sonra da artarak devam etmiş; kenan evren, özal, demirel ve diğer sağ siyasi iktidarlar döneminde imam hatip okulları katlanarak çoğalmıştır.

  amerika’nın dincileri keşfi dünya siyasetinde bu güruhlar üzerinden yeni ve tehlikeli bir yönetsel avantaj doğurmuştur kendisi için. hal böyle olunca da vaktiyle yeşil kuşak projesi olarak başlayan, sonrasında ılımlı islam ve büyük ortadoğu projeleriyle devam eden süreçte dünya emperyalist siyaseti için başta radikal islamcılar olmak üzere islamcılar büyük bir önem kazanmıştır.

  neyse; çok uzatmadan sadede gelelim.
  bugün darbe için sokağa çıkan tankları o meydanlara vaktiyle ordudan attığınız kemalist vatansever subayların yerine getirdikleri fetocu subaylar yapmadı mı? sokaklarda yankılanan tekbirler fetocuların da darbe başarılı olsa idi atacakları naralar değil miydi?

  bu başlığın amacı bugün yaşanan darbe girişiminde hangi görüşten olursa olsun, gerçekten ve inanarak, hiçbir çıkar gözetmeksizin ve aklıyla, mantığıyla, vatan sevgisiyle harekete geçerek darbeye karşı çıkmış, o tankların önüne dikilmiş tek bir insan dahi varsa ona dair bir kasıtla yazılmamıştır.

  bu başlık; geçmişte yaşanan her darbede el etek öpen, darbeci generalleri pohpohlayan fettullah gülen başta olmak üzere tüm dinciler, sanatçı müsveddeleri ve güce tapan insanları yermek için açılmıştır.
  şu köşe yazısında da belirtildiği gibi; darbeye karşı olmayı sizden öğrenecek değiliz.

  edit 2: (bkz: #61871579)

  edit 3: (bkz: #61848038)

  edit 4: (bkz: #61879807)
 • son internet andı'cı sürecinde ( bu ülke'de ) legal ya da illegal alanda faaliyet gösteren * solcudan, çok daha onurlu duruş sergilemiş islamcı sayısıdır.

  hafıza-i beşer nisyan ile malüldür, evet! ama bu durum balıkları dahi kıskandıracak kadar ayağa düşmüş olmamalı idi.

  "ilk höt de al sana göt diyen" yığınla baba(!)*, umut(!)* ve hoca*(!) siyasi arenada arzı endam eyledi bu ülke'de. dahası darbeye çanak tutan; ordu göreve diyen; cunta yıl dönümlerini bayram diye kutlamakta ısrar eden "sol-demokrat"* (!) var...

  ülke, canının derdine düştüğünden olsa bile - sol cenah muhalefetinden dolayı değil, aksine çanak tuttu bu reziller!- bizzat bu islamcı muhaliflerin andıç'llar karşısında duruşu sayesinde kurtuldu son askeri darbeden.
 • 12 eylül'den sonra "mehmetçik hızır gibi yetişti" diyen, 28 şubat'tan sonra "türkiye'de asker çoğu sivilden daha demokrat" diye açıklama yapan, bir de üstüne utanmadan mazlum rolü kesen yaşlı bir amcanın takipçilerinin milyonda biri kadar bile yoktur.

  hafıza-i beşer nisyan ile malülmüş, doğrudur. aksi olsaydı 12 eylül'de avuçlarını ovuşturan nice islamcı şimdi anti militaristlik taslayamazdı.
 • an itibariyle sol frame'de gördüğüm yazı bununla ilgili bir fikir vermektedir.

  "darbe olsa tankın önüne dikilecek islamcı sayısı (5)"

  artık 6 olmuş olabilir.

  5 yıl sonra gelen edit: fazla uzatmaya gerek yok. g*t oldum...
 • hayallerini süsleyen bir sonraki darbede tankın içinde olacakları için; tank paletlerinin önüne güller dökecek çoğunlukla beraber şehir meydanlarındaki heykelleri yıkmaya pek hevesli kitle.

  unutmayın ki onlar için iki yeşil birleşince samanlık seyran olur.

  tanrım şerlerinden korusun!
 • toplam müslüman=m
  fethullahçı=f

  yaklaşık değeri (m-f) kadardır.
 • herkesten önce darbeye destek vereceklerinden, olmayandır.
 • postal yalamaktan, darbe alkışlamaktan, darbeciler önünde domalmaktan bitap düşmüş zibidilerin bundan sonra yeni bir darbe yapılmasının iyice zorlaşması karşısında fantezi yaparken akıllarına taktıkları sorudur. neden böyle bir soruya kafalarını taktıklarına gelince; darbe yapılmasını zorlaştıran her işte "islamcı" diye nitelemek istedikleri ortalama anadolu insanının emeği olmasındandır. yine de gelişmedir, düne kadar "yobaz" diyorlardı kendi postal yalakalıklarına bakmadan. bu kadar da yüzsüz bunlar.
 • silahsız sivillerin üzerine tank sürebilecek insan sayısı kadardır. muhtemelen sıfırdır.

  yıllar sonra gelen edit: meğerse milyonlarmış! silahsız sivillerin üzerine tank sürmeyi düşünen şerefsizler düşünsün artık!