şükela:  tümü | bugün
  • asrın lideri recep tayyip erdoğan hazretlerinin yeni yumurtası.

--- spoiler ---
    şimdi bunlara tek tip elbiseyi getiriyoruz. fakat bu tek tip elbise renk olarak badem var ya badem... badem içinin koyusu bir renk olacak. artık bundan sonra istedikleri gibi giyinip gelemeyecekler. bundan sonra şovlarını da öyle yapacaklar. yaptıkları ihanetin, işledikleri cinayetin karşılığı olan cezaları alıp hapishanelerde, tutuklu değil hükümlü olarak gittiklerinde, gerçeğin soğuk yüzüyle tanışacaklar. darbeyi milletimizin gücüyle engelleyen türkiye, darbecilerin cezalarını da hukuk devleti sınırları dahilinde verecektir.
    --- spoiler ---

http://www.hurriyet.com.tr/…ise-aciklamasi-40541525

referandum öncesi kendi vahşi kitlesinin gazını almak için meydanlarda idam naraları attırmıştı, şimdi normal hukuk düzenine geri dönmüş. eee, bana da bu bakınızı vermek düşer:

(bkz: yavaş dön reis ümmet yetişemiyor)
  • bu ülke abdullah öcalan'ı asmadı. kenan evren'i asmadı. bunları mı asacak? dedirtir. bu ülkede sanırım sallandırmayı yine sadece askeri yargı yaptırabiliyor. ironik...
  • asmak istemediği için asılmamışlardır. zira öyle büyük bir baskı var ki, sorulduğu zaman kimse hayır asılmasınlar diyemez. otomatik olarak iş birlikçi olursunuz. hak, hukuk falan kimseye bir şey anlatamazsınız.

(bkz: yargı ve hukuka karışamıyorum)
    (bkz: bakın karışamadım mesajı)
  • bu konjöktürde doğru bulduğum eylemdir. bu namussuzların asılmasını en çok da kendi abileri iple çekiyor. hepsini tek tek asalım ki ab'nin eline koz verelim diye dua ediyorlar. bu saatten sonra asılmayıp, ömür boyu sefillik içerisinde gebermelerini izlemek daha hayırlı görülüyor.
  • değil bu konjonktürde fizan'da bile doğru olan eylemdir. zira darbe girişimi esnasında idam cezası olmayan bir ülkede darbecileri idam yasası çıkarıp asamazsın. böyle bir hukuk yok.

dilerdim ki bazı partisiz sözlük yazarları daha yazmayı bile bilmedikleri süslü kelimelerle tayyip reyisin dönüşüne kılıf arayacaklarına işin en başında niye olmayacak duaya amin denmiştir, niye kitleler idam lafıyla uyutulmuş, niye ''kılıçdaroğlu da kabul ederse asarız bunları'' gibi topu chp'ye atıp siyasi menfaat sağlama işlerine girilmiştir bunlar üzerine konuşsalardı.

döneğin yüzü olmaz ki kızarsın... akp'nin onursuz siyasetine yeni bir örnek daha katarak bir günü daha kapatıyoruz.

edit: akp'li kelimesi partisiz ile değiştirilmiştir. arkadaşın partisi yokmuş.
  • (bkz: #62367620)