• rakamı yanlış hatırlamıyorsam 30 küsur civarında ergenekon ve benzeri davalardan hapis yatmış subay 15 temmuz gecesinde darbecilerle doğrudan çatışırken şehit oldu. emre kongar ve merdan yanardağ bu subaylar üzerine bir programlarında konuşmuştu.

tabii ki bu darbeyi kemalistlerin değil de o çok sevdikleri cemaatçilerin yapması siyasal islamcı hükümeti çok derin üzüntülere soktuğundan, kemalist subayların bu yobazlarla savaşırken ölmesini hiç konuşamadılar. akıllarınca bu subayları kemalist diye kahraman göstermek istemediler. ayrıca ordunun içindeki aktif bir çok subayın darbe gecesi bu cemaatçi cunta ile mücadelesi de darbenin belini asıl kıran durumdur.

nedim şener halkın darbeyi tankın egzozuna atlet tıkadığını düşünerek engellediğini düşünüyorsa orasını bilemeyeceğim.
  • bunun fetullahçı darbe olduğunu anladığı anda evinden kışlaya koşup beylik tabancalarıyla çatışa çatışa ölen onlarca atatürkçü subay astsubay şehidin kemikleri sızlatan açıklama.
  • ben de diyorum ki; 15 temmuz'da sokağa çıkan halkın büyük çoğunluğu akp iktidarını korumak, akp iktidarı devrilmesin diye sokağa çıkanlardı.
    sakallı, şalvarlı, takkeli güruhun chp, mhp, hdp veya meral akşener'in müstakbel partisinin iktidar olduğu bir ülkede yine aynı refleksi göstermeyeceğini hepimiz biliyoruz.
    demokrasi sevdasıymış.. yersen.
    aynı kişiler değil miydi referandum öncesi çalışmalarda chp çadırlarına saldıran.
    akp'li belediyeler değil miydi zabıtalar eliyle chp'li partililerin çadırlarını kaldıran, faaliyetlerine izin vermeyen.
  • nedim şener'in müslüman kardeşler üstün hizmet madalyası takılmasına vesile olacak açıklamasıdır.
  • subaylar ikiye ayrılır.

1. kemalist subaylar

2. fetöcü olduğu yeni ortaya çıkmış subaylar

bunların haricindekiler yüzde 1 bile etmez.

bu durumda darbeye direnenler 1. gruptan başkası olamaz.

peki nedim isimli arkadaş ne yapmaya çalışıyor? 2019'da milletvekili falan olacak sanırım. yoksa beraber içeri tıkıldığı kemalist subaylarla ne derdi olsun.

tabi bu noktada da omurga devreye giriyor. aldırmış sanırım. büyük geçmiş olsun diyorum.
  • kemalist askerlere yapılan zulüm bitmedi. okulda ve iş hayatlarında gizli gizli hakları yendi, ergenekon ve balyoz davalarında alenen iftiralara uğrayarak hapis yattılar ve şimdi de başka bir iftiraya maruz kalıyorlar. bu ülkede vatanını seven herkese hayat oldukça zor. vatanını seven bir askersen çok daha zor.
  • nedim şener, ergenekon sürecinde salıverilmesinden bu yana biatçı olarak bilinir ve öyledir. ahmet şık gibi dik duruş sergilememiştir. bu yaptığı açıklama da kendisine değil, biat ettiği efendilerine aittir.
  • köprüdeki tanklara karşı neden tanklarla müdahale edilmedi diye şikayet eden mallar var. ulan fetöcülere karşı tankla çıktın sahaya ne yapacaklardı? karşılıklı atış olsa orada oluşacak zararın farkında mısınız? askeri konularda böyle bol keseden sallayan sivil beyinsizler insanı rahatsız ediyor.
    erhan afyoncu 15 temmuz sonrası katıldığı bir programda kışlaların önündeki araçları çekin hem itibar zedeleniyor hem de bir tankı öyle kamyonla falan durduramazsınız iyi kötü yedek subaylığı tank komutanı olarak yaptım demişti.
  • (bkz: fetö’nün ağır darbe yediğine o kadar sevinmek ki kafayı yemek)
  • ahaha ahaha ahahaha...

çok eğlenceli yahu. "darbeye direnen..."

yüz binlerce kişilik ordudan çıt çıkmamış, nerede oldu bu direnç? "o gece şehit olan ergenekon sanıkları..." bu mu? yani bu mantıkla orduda yüz tane bile kemalist asker yok. kalanları ne? yunan askeri mi? tüm komutanlar düğünde. darbede ortaya dökülenler toplamda bin kişi var yok, %90'ı kandırılıp çıkarılmış, 500-600'ü silahında mermi olmayan harp okulu öğrencisi.

hangi darbe? deli dumrul'un emri eksik vermesinden dolayı, hiç bir devlet yetkilisinin geçmeyeceği köprünün, sırf halk galeyana gelsin diye ve tek taraflı olarak, terör operasyonu diye öne sürülen gencecik çocuklara kapattırıldığı darbe mi?

ortada bir darbe yoktu ki en baştan, neden kemalistler çıkıp diğer askerlere kurşun sıksındı? olaya bulaşmamak için düğüne doluştular.

bu ülkede asker darbe yapmak isteseydi taş üstünde taş kalmazdı. nasıl darbeyse halkı galeyana getirmek için halka saldırılmış ama siyasilerin saçının teline bile kimse dokunmamış, dokunmaya çalışmamış. darbe olsaydı kemalistler ne yapardı? bir ipucu vereyim, bir zamanlar cumhuriyet mitinglerinden bir cümle ile "ordu göreve"

darbeye direnenlere ne oldu hatırlatayım:

erdoğanı o gece koruyan polisler : fetö'den tutuklu
    erdoğanı o gece taşıyan pilot : fetö'den tutuklu
    darbeciler uçak kaldırmasın diye pisti bomabalayan pilotlar : fetö'den tutuklu
    hulusi akar'ı ankara'ya getiren pilot : fetö'den tutuklu

yani darbe yapanlar siyasilerin peşinde değil, siyasilere dokunabilecek ama onlara dokunmayan, koruyan kişiler darbeden tutuklu. bu çok normal yani değil mi? şehir suyuna bir şey karıştırıyorlar kesin. bir toplum böylesine balık hafızalı olamaz.

insanları insan yapan ideolojileri, dinleri, ırkları değil, karakterleridir. yukarıdakiler darbeyi durdurmaya çalışmanın bedelini ödüyor. sözlükte kaç kişi "yahu bu adamlar darbeyi durdurmaya çalıştı, neden hapisteler?" demiyor. bunu diyede "fetöcü" derler çünkü. sonra burada içi boş mahalle kabadayılıkları, şehir efsaneleri.

direnenlere olan bu. bunlar fetöcü mü şimdi? hayır, özetleyeyim:

“bu memlekette sağcı-solcu, ilerici-gerici yoktur, bu memlekette namuslu ve namussuzlar vardır." -cemil meriç

namuslu olmanın bedeli ağır bu ülkede.
hesabın var mı? giriş yap