şükela:  tümü | bugün
  • dardanel firmasının son günlerde çıkardığı dondurulmuş midye dolma ürünü.

kızım uzun süredir midye dolma denemek istiyordu , tezgahtan almaya bir türlü içime sinmedi (kendim bir seferde 50 tane yerimde söz konusu çocuk olunca farklı oluyor).

dardanel'in yeni çıkardığı bu ürünü görünce işte bunu deneyebiliriz dedim.dardanel sempati duyduğum bir firma her zaman bu tarz yenilikçi ürünler çıkarıyor ama çok basit ayrıntılar nedeni ile başarısız oluyor.

ürünü sipariş ettim geldi dardanel'in temel hataları yine devam ediyor , kısaca analiz eder ve sıralarsak.(belki bir okuyan olur da faydalanırlar çünkü bu tür tutması gereken ama tutmayan ürünleri beni üzüyor)

- ilk hata tarifle başlıyor tarifte pişirme süresi olarak verilen süre şu şekilde : damak zevkinize göre 4-6 dk bekletin.tarifi kim okur elbette ürünü ilk defa yapacak olan , ilk defa yapacak birisi dondurulmuş bir üründe hangisinin damak zevkine uyduğunu nasıl anlayabilir ki ?

-ürünler şeffaf plastik görünümlü bir poşette geliyor , bu ürünü tercih edecek insanların önceliklerinin , sağlık ve hijyen olduğunu düşünürsek , aynı hassasiyeti taşıyanların plastik konusunda da temkinli olduklarını bence ön görmeleri gerekirdi.

- tarifte bu poşeti kaynar suya koyduktan sonra su içerisine tam gömülmesini sağlamamız isteniyor , poşet yukarı çıkıyor buna yönelik bir çözüm önerisi sunulması faydalı olurdu mesela bir ağırlık vb koymak gibi.(ben hazırlıksız olduğumdan kaşıkla bastırdım mecburen)

- bütün bunların yanında adet fiyatı 1,39 tl ama boyut olarak küçük boy seviyesinde midyeler piyasa fiyatı 0,5 kuruşa bulmak mümkün.

-poşeti sudan çıkardıktan 30 sn sonra tüketme önerisi var ama tüketicinin bu üründeki alışkanlıkları soğuk tüketmek üzerine.

ürüne gelirsek , ürün görünüm olarak gayet derli-toplu çıkıyor , kabuktan sıyrılma güzel , et kısmı tat olarak güzel ama pilav olmamış , bulgurlanma var , muhtemelen üretim aşamasında daha verimli olur diye farklı ince bir pirinç türü seçilmiş ama alıştığımız lezzet bu değil.tezgahlarda satılan ürünün tarifini birebir uygulamak daha iyi olurdu bence.

sonuç : ürünün 7-8 tanesini ben yedim ve haftaya tezgahtan denemeye karar verdik.
    lezzet olarak iyi ile kötü arası bir yere koyabiliriz.tekrar dener miyim , ciddi bir değişiklik yapmadıkları ve bunu ilan etmedikleri sürece hayır.
  • ilk defa geçen hafta denediğim, normalde midyeyi tezgahtan hayatta yemediğim ancak bildik güvenilir mekanlarda yiyebildiğim için görünce heyecanlandım.

sonuçta bence zehirlenme riski taşımaması düşünüldüğünde gayet pratik ve fiyat olarak makul, dolapta her zaman bulunmasını isteyeceğim bir ürün olmuş.

tek sorun aradığımda bulamıyorum.
  • civa oranı hakkında herhangi bir bilgi var mı?