• lacivert etiketli muhteşem olan versiyonu a101'de 5.50 tl ye aldığım sardalya. yiyiniz yediriniz!

cahiller için amme hizmeti: iş bu konserve ufak ufak balıklar içermektedir. (bkz: sardalya) ayrıca içlerinde beyaz minik kılçıkları vardır. öncelikle bu konserve komple yemeye hazır, pişmiş olduğu için yalnızca ortasından ayırıp minnoş kılçıklarını alınız. sonra istediğiniz gibi ekmek arası felan müthiş olur. kedinize vb. verecekseniz kılçığını almanıza gerek yok zira kılçıklar kılçık değil aşırı zararsız.
  • migroslarda kutusu (indirimli) 4,25 liraya satılan konserve ürün. içerisinde net 105 gram sardalya var; kafası, kılçığı ve içi ayıklanmış halde. yani kilosu yaklaşık 40 lira gibi.

bu balığın tazesi ise balıkçıda 15 lira civarında. temizlettiğinizde ise aldığınız balığın yaklaşık üçte biri çöpe gitmekte. bunu yerken kılçıklarını ve kafasını ayırdığınızda ise yine üçte bir oranında çöpe gidiyor. velhasıl yaklaşık 350 gram saf sardalye etine 15 lira vermiş oluyoruz. yani klio fiyatı 50 lira gibi. kullanacağımız yağ ve tüpü hesaba katmadım, pişirmek için harcadığımız emeği de.

bence konservesi kendi pişirdiğimizden daha lezzetli oluyor. hem de ucuz. hem de kolay.
  • bir kez olsun sardalya yemiş birinin bir sikime benzetemeyeceği konserve balık şeysi.
  • migrosta 100gr'ı 3,75tl ye satılan dardanel ürünü. açlığıma, uygun fiyatıyla birlikte ilaç gibi gelmiştir.çektim ekmek arasına, ohh mis gibi protein kaynağı.yanına da aldım cappy atom yardırıyorum şuan.*
  • askerlik yaptığım yerde balıkçı yoktu, alabalık dışında balık nedir bilmezdi de yöre halkı, ilçe merkezinin tek marketi a101e gelirdi bu üründen, kimse almadığı için de stok eritmek için mağazaya özel fiyat çekerlerdi ben de hepsini alır akşamları kötü yemek çıktığında bunu tüketirdim.
  • acılısı ve domateslisi gayet ara öğün olarak gidecek ürün. özellikle gece atıştırmalığı olarak gayet iyi gidiyor.

dardanel'in ürün tarafındaki arkadaşları tebrik ediyorum, ama dünyanın genelindeki sardalya tedariği probleminden dardanel'de etkilenmiş gözüküyor.
    bu konserve ürün serisi her iki senede bir filan ortadan kaybolur, sonra tekrar raflarda yerini alır. bu sene uzun sürdü yokluğu.
  • 3 gram balık 6.40 tl olmuş a101'de yuh.

iyice pahalanmış konservedir.
  • tanım: acılısını banabi kampanyası ile 4,5 liraya aldığım konserve balık.

gayet başarılı buldum. diyet yaparken salatada veya normal öğünde ton balığından bıkanlar için iyi bir alternatif.

kılçık gibi bir problemle henüz karşılaşmadım.
  • son birkaç gündür reklamını yüksek frekanslarla duyduğum, gördüğüm ürün.

ne güzel jingle yapmışlar yahu vallahi sabah akşam kafamda.

"dardanel sardalya vay vay, fosfor omega vay vay" derken buluyorum kendimi.

bu ürün yeni çıktı sanmıştım ama buraya geldim gördüm ki varmış eskiden. re-lansman yapmışlar sanırım başarılar diliyorum. satışlarınız da jingle'ınız gibi güzel olsun. ben ürünü şu jingle hatrına aliiciğim yiyiciiiğim. ton balık çok severdim bir zamanlar sürekli yerdim ama içinde cıva miktarı çok diye 2 senedir bırakmıştım. sardalya minnoş ve cıva miktarı az bir balık kardeşimiz. ona bir şans vereceğim.

dardanel sardalya vay vay.
    fosfor omega vay vay.

edit: sitelerine baktım da şimdi meraktan cıva miva yok demişler. yani onların ton balığı cinsi en küçüğüymüş ve içindeki cıva miktarı azmış. hatta yokmuş.

http://dardanel.com.tr/…baligini-sorgula?code=empty

bu durumda ton balığıyla yeniden flörtleşebilirim sanırım. sarımsaklı salçalı makarna içine çok yakışıyor namussuz. ingiltere'de öğrenciyken yediğim tek yemekti diyebilirim. makarnaya bir de çeri domatesle gdo'lu mısırlardan da ekleyince değmeyin keyfime. ucuz- pratik. mis.

neyse konumuza dönersek dardanel sitesine civa yazmış ama sanırım elementimizin asıl ismi cıva. tdk'ya göre. yani yanlış yazmışsın dardanel sitene git düzelt onu cıva mıva yok diye.
    amme hizmeti yaptım bak.

"dardanel sardalya vay vay,
    fosfor omega vay vay."
    kapanış.
  • 105gr. lık sardalya konservesi. acılı ve domatesli olanı mevcuttur. 100gr. içinde 21gr. protein ihtiva eder. vücut geliştiricileri için oldukça güzel bir ara öğün olabilir. gün itibari ile migroslarda 4.90tlden alıcı buluyor.
hesabın var mı? giriş yap