• gece 2'de sıcaktan uyandım. etraf karanlık, kimse uyanmasın diye ışığı açamıyorum, kör bir şekilde yolumu buluyorum. bu havasız karanlıkta ne yapacağım? seçenekler:

1) 31
    2) netflix buffer yaparken kısa bir 31

netflix açıldı, ama hızlı açıldı dikkat edersen, daha donumu indirmemiştim. hafif bir şeyler izleyip sızayım derken, yanlışlıkla daredevil'e tıkladım, hadi dedim bir bölümüne bakayım, bari eğlendirici bir şey olsa. 6 bölüm sonra ben hala kanepedeyim ve işe gitmeye hazırlanan hatuna bunca saattir kahvaltı bile hazırlayamadığım için utanıp salonda uyuyakalmış numarası yapıyorum. ancak o zaman farkediyorum saatlerdir işemeye bile kalkmadığımı ve patlamak üzere olduğumu.

izlediğim en iyi marvel şeyi, filmler dahil. yalnız esas oğlanın ortağı olan karakterin olduğu sahneleri atlıyorum genelde, jar jar binks gibi bir şey, lüzumsuz ve söndürülmesi lazım.

halen kanepedeyim sanırım, dövüş koreografilerini yattığım yerden yeniden canlandırıyorum. karşı koltuğu iyi dövdüm geçen bölüm, sezon finalinde cam sehpaya dalıcam. bu entry bir rüya mı? buffering...
  • dizide wilson fisk'ten hiç "kingpin" diye bahsedilmemiş fakat şöyle çok hoş bir göndermede bulunulmuştur.

bilal'e anlatırcasına: kartı tahtaya tutturmak için kullanılan zımbırtıya "pin" denilmektedir.
  • öncelikle iptal kararını veren disney değil netflix’dir. daredevil bir disney karakteri olsa da, bir netflix dizisidir.

3. sezonunun ardından iptal edilen en iyi süper kahraman dizisi ve en iyi netflix dizilerinden bir tanesi.

ben iptaliyle ilgili konuşmak istiyorum.
    daredevil üçüncü sezonu ilk haftasında, ikinci sezona göre %57 daha az izlendi. (ama hala en çok izlenen üç netflix dizisinden bir tanesi.)

25 kasım’da daredevil yapımcısı eric oleson sonraki sezon planlarını (5 sezon daha yapılması planlanıyordu) netflix’e bildirdi.

30 kasım da ise dizi iptal ediliyor. sebebi düşük ratingler değil disney ile olan anlaşmazlık olarak belirtiliyor. iptal edilme sebeplerini biraz açarsak:

-daredevil da dahil olmak üzere her dizi genellikle ilk sezondan sonra rating olarak düşüş yaşar.
    -netflix dizileri normalde devam etmesi için gelir gider çıkarıldığında %30 kar getirmesi yeterlidir. marvel netflix ise %60 çünkü şıllık disney köpek gibi telif istiyor.
    -ilk sezonlarda bu sorun olmamış çünkü hem netflix’in hem de disney’in bu dizilere ihtiyacı varmış.
    -disney, disney+ ile kendi karakterlerini kendisi kullanmak istiyor malûmunuz, netflix ben sezonları 6-7-8 bölüm yapayım giderleri düşsün, gelirim artsın diyor.
    -disney ise e benim gelirim düşecek sik*ir git diyor, ayrıca ben platform kuruyorum, kendi karakterimden kendi paramı ben kazanayım da diyor.

kısacası çift taraflı para konusu çıkmaza girince netflix buz dağının görünen kısmında yeteri kadar kar getirmediği için marvel dizilerini iptal ediyor.

ne yapımcılar ne yazarlar ne de oyuncular iptal kararını beklemiyorlarmış. hepsinin teker teker ne dediklerini yazardım ama hepsi aynı şeyi söylüyor.

şimdi daredevil’a ne olacak? şu an kesin olan şey şu ki; netflix marvel dizileri netflix’in ödediği teliflerden dolayı 2 yıl disney+’da yayınlanamayacak, prodüksiyon aşamasına geçilemeyecek.
    ayrıca disney+’nın yakın zamanda daredevil çıkarmak istemediği de biliniyor. 2 yıl sonra yeni daredevil dizisi çıksa bile ne yazık ki mevcut dizi iptal edildiği için aynı oyuncuları ve karakterleri göremeyeceğiz.
    ayrıca kalan netflix dizileri jessica jones ve the punisher ise yeni sezonları çıktıktan sonra iptal edilecek.

kişisel düşüncem iki gerizakalı şirketin anlaşamaması yüzünden en iyi süper kahraman dizisinden olduğumuz. hayranlar düşünülerek bir orta yolda anlaşma sağlanabilirdi. tipini sik*iklerim yapmadılar. canları sağolmasın. netflix servisinin gelişmesinde, tanınmasında daredevil’ın da rolü var. böyle yapılmaması gerekiyordu. a*cıklar.
  • emre tilev'in kingpin'in sağ kolunu canlandırdığı enfes dizi.
  • aşırı büyük beklentilerle izlediğim ve hayal kırıklığına... uğramadığım dizi amk. dibim düştü daha ilk 5 dakikada.

keşke haftadan haftaya ekleselerdi bölümleri. izle izle bitmeyecek şimdi... :/
  • dünyanın en iyi ses kasan adamı. counter strike da falan karşısına çıkmak yürek ister.
  • ateş edildiğinde havada giden merminin sesini duyup eğilerek ondan kurtulabilen kahraman. fekat nasıl oluyor da merminin sesi sesten daha hızlı giden mermiden evvel elemanın kulağına varabiliyor pek anlayabilmiş değilim doğrusu.
  • asıl adı "matt murdock" new york'lu bi abimizdir, radyoaktif bi patlama sonucu kör olmuştur, sarı saçlı , mavi gözlü bu abimiz ilk zamanlar bu yeteneğini boks ringlerinde amansızca mücadelelere girerek bir kazanç olarak görmüş, sonra da kendini adamıştır... frank miller'in çizimleriyle bende büyük hayranlıklar uyandıran daredevil'i okurken sürekli "oha" diyeceğimiz maceralar dener. örümcek'i kurtarır, punisher'in bi macerasında ölür; ağlicaktım okurken nerdeyse...

nedense böyle radyoaktif patlamalar hiç bizi bulmaz, gider gavuru bulur, bi türg nası olur o da ayrı bi konudur tabi...
    - ewimizi radyoaktif merkezlerin yanından alcam bebeim, patlar işalla...
  • dizinin 2. sezonu hakkında "ninja geyikleri bir dünya saçmalık" denen şey the hand isimli kadim örgüttür ve daredevil story arc'ında en az kingpin kadar yer tutar. hatta matt murdock'ın mentor'u stick, aynı zamanda the hand'in baş düşmanı chaste'nin lideridir ve matt'i küçükken bulup yetiştirme sebebi de the hand karşısında saflarını güçlendirmektir. ancak olaylar devil's hand macerasında matt murdock'ın bizzat the hand'in başına geçmesine kadar gitmiş ve bunun neticesinde shadowland'e giden olayların önü açılmıştır. 2. sezonda the hand kesinlikle iyi işlenmemiş ve esas gücü gösterilememiştir ancak bu, dizide hiç yer almamasından çok daha iyidir.

kaldı ki daredevil'ın kendisi bir ninjadır. punisher ile de ortak maceraları çoktur, bir dönem marvel knights başlığı altında birlikte yayınlanmışlardır. bir şeyi araştırmadan etmeden hakkında fikir beyan etmek kötüdür.
  • reddit'te gezerken efsane bir pov fight scene'i ile karşılaştığım dizi:

https://www.youtube.com/watch?v=a8ecn4-2uhc

*
hesabın var mı? giriş yap