şükela:  tümü | bugün
 • gece 2'de sıcaktan uyandım. etraf karanlık, kimse uyanmasın diye ışığı açamıyorum, kör bir şekilde yolumu buluyorum. bu havasız karanlıkta ne yapacağım? seçenekler:

  1) 31
  2) netflix buffer yaparken kısa bir 31

  netflix açıldı, ama hızlı açıldı dikkat edersen, daha donumu indirmemiştim. hafif bir şeyler izleyip sızayım derken, yanlışlıkla daredevil'e tıkladım, hadi dedim bir bölümüne bakayım, bari eğlendirici bir şey olsa. 6 bölüm sonra ben hala kanepedeyim ve işe gitmeye hazırlanan hatuna bunca saattir kahvaltı bile hazırlayamadığım için utanıp salonda uyuyakalmış numarası yapıyorum. ancak o zaman farkediyorum saatlerdir işemeye bile kalkmadığımı ve patlamak üzere olduğumu.

  izlediğim en iyi marvel şeyi, filmler dahil. yalnız esas oğlanın ortağı olan karakterin olduğu sahneleri atlıyorum genelde, jar jar binks gibi bir şey, lüzumsuz ve söndürülmesi lazım.

  halen kanepedeyim sanırım, dövüş koreografilerini yattığım yerden yeniden canlandırıyorum. karşı koltuğu iyi dövdüm geçen bölüm, sezon finalinde cam sehpaya dalıcam. bu entry bir rüya mı? buffering...
 • dizide wilson fisk'ten hiç "kingpin" diye bahsedilmemiş fakat şöyle çok hoş bir göndermede bulunulmuştur.

  bilal'e anlatırcasına: kartı tahtaya tutturmak için kullanılan zımbırtıya "pin" denilmektedir.
 • emre tilev'in kingpin'in sağ kolunu canlandırdığı enfes dizi.
 • aşırı büyük beklentilerle izlediğim ve hayal kırıklığına... uğramadığım dizi amk. dibim düştü daha ilk 5 dakikada.

  keşke haftadan haftaya ekleselerdi bölümleri. izle izle bitmeyecek şimdi... :/
 • dünyanın en iyi ses kasan adamı. counter strike da falan karşısına çıkmak yürek ister.
 • flash varken en iyi uyarlama payesi verilemez diyen adamların yorumladığı dizi saflaösşfösafşa bi de utanmadan daredevil'i daredevil yapan unsurlar falan yok demiş. senin okuyacağın çizgi romanı yırtayım ben ya. he he b list süper kahraman.
 • ateş edildiğinde havada giden merminin sesini duyup eğilerek ondan kurtulabilen kahraman. fekat nasıl oluyor da merminin sesi sesten daha hızlı giden mermiden evvel elemanın kulağına varabiliyor pek anlayabilmiş değilim doğrusu.
 • --- spoiler ---

  6. bölüm itibariyle en çok fisk'in güntekin onay kılıklı yancısına kıl olduğum dizi.

  --- spoiler ---
 • reddit'te gezerken efsane bir pov fight scene'i ile karşılaştığım dizi:

  https://www.youtube.com/watch?v=a8ecn4-2uhc

  *
 • henüz iki bölüm izledim ve abartısızca diyebilirim ki en gerçekçi dövüş sahnelerine sahip dizi. adamların dövüşürken yorulduğunu, dengelerini giderek kaybettiklerini, gardlarının zamanla düştüğünü görebiliyor ve adeta dövüşü hissediyorsunuz.

  öyle kaliteli çekmişler ki bu sahneleri. bir an süperhero dizisi değil sıradan bir karakteri izliyor gibisiniz. adam dayak yiyor, direniyor, mücadele ediyor savaşını bileğinin hakkıyla kazanıyor.

  hele ki ikinci bölümdeki dövüş sahnesi gerçekçiliğle, çekim kalitesiyle, kurgusuyla efsane olmuş.

  bu kalitenin benzeri bir tadı game of thrones'un ilk sezonundaki kılıçla dövüş sahnesinde almıştım. o koca koca kılıçları kaldırmakta zorlanıyorlar, yoruluyorlardı. çok iyi bir detaydı. rahmetli ned stark iyi adamdı.

  hâlâ başlamayı düşünenler varsa vakit kaybetmesin.

  edit: ilk sezon bitti. entryde bahsettiğim gerçeklik giderek azalsada dizi kalitesinden kopmuyor.

  ikinci bölümdeki efsane sahne için: https://www.youtube.com/watch?v=b66feinucfy