şükela:  tümü | bugün
  • avustralya vatandaslığına kabul edilmesinin ardından arkasında büyük seyirci desteğiyle çıktığı avustralya open gp de carla suarez navarro karşısında şımarık ve çocuksu tripler atarak iticilikte zirve yapan minik antipatik
  • 5.3.1994 doğumlu rus tenisçi. şu an wta sıralamasında 281. sırada. junior kariyerinde birinciliği bulunuyor.
    wta tour maçları oynamaya bu sene başladı. az önce biten maçta hertogenbosch unicef open çim kort turnuvasında dünya sıralamasında 35. numarada bulunan yanina wickmayer'ı 2 sette kelimenin tam anlamıyla ezdi geçti: 6-1 / 6-2. kariyerinin en büyük zaferine bu kadar erken bir yaşta ulaşması, büyük potansiyeli olduğunu gösteriyor.
    maçı canlı izledim ve şok oldum! içgüdüsel ve rahat bir oyun oynadı. wta tour'da süpriz sonuçlar genellikle favorilerin, basit hataları çok yapmalarıyla olabiliyor ancak bu oynadığı son maçta böyle bir durum söz konusu değildi. çizgiye toplar, passing shotlar, winnerlara dayalı bi oyun, gerçekten muazzamdı.
    bu sene sonu ilk 100'e girer. ondan sonraki sene ilk 50. 4 sene sonra da ilk 10 oyuncusu olur diyorum.
  • kendisine williams ve clisjtersi ornek aliyormus ama hem tip hem de oyun tarzi olarak steffi graf'a benzettim, cok begendim. yalniz biraz gürültücü genc yasindan olsa gerek, umarim vites artirarak devam eder.
  • junior dünya sıralamasında 1 numaraya yükselmişliği vardır.
  • miami'de şarapova'yı yenmişti, roma'da da belinda bencic i geriden gelerek yenerek sürpriz sayılabilecek bir galibiyete imza attı, ilk seti kaybettikten sonra ikinci sette de geriye düşmüştü, maçı oyunlarda 11-3'lük seriyle bitirdi...
  • avusturalya açık'ta petra kvitova'yı eledi. kortta çizgi film karakterleri gibi hareketler yapıyor. çok sempatik bir tenisçi. yolu açık olsun.
  • wta roma'da yarın sharapova karşısına çıkacak tenisçi. daria'da çok formda ama azarenka karşısında hatasız oynayan sharapova güle oynaya finale çıkacaktır maalesef.(yada çığlık çığlığa)
  • avustralya açık'ta kristina mladenovic karşısında geriden gelerek kazandığı maçın ardından verdiği röportajda dilinin sürçmesi sonucu korttaki herkesi kahkahaya boğmuş 21 yaşındaki avustralyalı tenisçi. belki de kendisini istediği gibi ifade edemedi demek daha doğru olur fakat akabinde muhabirin "come back here, you are still young" demesi ile olay daha da komik bir hal alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=bwef4kp3dzm
  • bana nedense ozan tufan'ı çağrıştıran tenisçi.

resmen, kadın ve tenis oynayan hali.
  • miami open'de maria sharapova'yı 2 sette geçerek 3. tura yükselmiş bayan tenisçi. sene sonunda kendisini ilk 50'de görürüz gibime geliyor