şükela:  tümü | bugün
 • edit9: geçtiğimiz hafta il sağlık müdürlüğü ve emniyet müdürlüğünün davetleri neticesinde ifadelerimiz alındı. bizler iyiyiz.

  edit 8: iyi geceler, güncelleme yapamadığım için üzgünüm, bizler iyiyiz. olay hakkında son güncellemeden bu yana hiç bir gelişme olmadı. hepinize teşekkür ederiz.

  edit 7: merhabalar, iyiyiz çok şükür. hukuk süreci başladığı için artık bizim farklı girişimimiz olmayacak. herhangi bir gelişme olur ise buradan bilgi sahibi olacaksınız. teşekkür ve saygılarımla.

  edit 6 : editlermi bundan sonra en üste yazacağım. buradan destek olan, " evimi size açarım yeter ki pes etmeyin", " ne olursa olsun arkanızdayız" diyen tüm duyarlı insanlara tüm ailem adına ve şahsen teşekkür ederim. bizler zorbalığı, haksızlığı, hukuksuzluğu asla savunmuyoruz. olayı hiç bir yere çekmiyoruz. biz mağduruz ve bunu sesim kısılıncaya dek, son nefesime dek savunacağım. asla nezaketimden şerefimden ödün vermedim vermeyeceğim de.

  bugün, avukat tuttuk. her şey titizlikle devam edecek. öncelikle her şeyin başındayız. pes etmek asla yok. olay tüm sıcaklığı ile sabit ve hiçbir kazanım yok. ölüm tehdidi, işten atılma tehdidi, iftira, hakaret, hasta bilgilerinin gizliliği ve diğer konular. ölebilirim, bu yazdıklarım silinebilir, ve yahut işkence görebilirim. ama duruşumdan taviz veremem. hakkınızı helal ediniz.

  not: yalnız entry sayısındaki düşüş sizlerin mi takdiri yoksa başka bir durum mu var bunu durumu merak etmekteyim.

  _______________________________________________________________________________

  özet: 26 nisan 2017 tarihinden bu yana başımıza gelen rezaletler zinciri. eşimin bilgilerini alan hastane çalışanı sarkıntılık yapyor, hastane yönetimi ise bu kişi(ler)yi koruyor.

  çarşamba günü okulda bir kaza sonucu gözünden ciddi bir şekilde yaralanan eşim bu bahsi geçen hospital park hastanesine gitti. muayene oldu ve sonrasında rapor alıp eve geldi. (her şey normal seyrinde)

  29 nisan pazar günü akşam 5 sularında eşimin telefonuna bir whatsapp mesajı geldi. mesaj aynen aşağıdaki gibiydi.

  http://i.hizliresim.com/m3yvd2.png

  açamayanlar için:

  "merhaba,
  nasılsınız, sizinle muayene için kayıt açtırdığınız sırada karşılaşmıştık belki hatırlarsınız. o gün tesadüfen kayıt bankosundaydım. umarım gözünüz daha iyi durumdadır. hastanenin bağlı olduğu grubun şirketlerinden birisinin genel müdürlüğünü yapıyorum. sizi gördüm ve etkilendim, tanışmak isterim. o gün acil bir toplantı gereği ayrılmam gerekti sizi tekrar hastane içinde göremedim. sizinle iletişime geçme isteğime daha fazla dur diyemedim ve numaranızı "b-u-l-d-u-r-d-u-m". umarım ki rahatsız etmiyorum. şayet ediyorsam tekrar mesaj atmayacağımdan emin olabilirsiniz."

  şimdi buraya kadar okuyanlar "ne var işte adam medeni bir şekilde açıklamış" diyebilirler. bu mesaja karşılık çıldıracak, kırıp dökecek bir zihniyette şükür değilim zaten. ancak; asıl mesele burada başlıyor. bir hastane düşünün güvenip kimliğinizi veriyorsunuz ve size ait telefon numarası , adres ve kişisel bilgilerinizi 3. (alakası olmayan) kişilerle paylaşıyor!

  bu nahoş ve mide bulandıran olaydan sonra hemen hastane yönetimi ile irtibat kurdum. olayı anlattığım kişi hastane yönetim kurulunda bulunan "xxx" isimli doktor hanımdı. önce eşiniz nerden tanıyor onu gibi enteresan ve imalarla dolu bir cümle kurdu. sonrasında ise , mesajın resmini istedi ve araştıracağını söyledi. yaklaşık 10 saat sonra bana dönüş yaptı.

  açıklamasında; " evet, "v..... t.......ı" adında birini tanıyoruz. hastanemizle ortak çalışan nabız isimli firmada müdür. bekar bir arkadaşımız, evlendirme niyetmiz var kendisini. bu olay sonucunda kendisiyle görüştük. bilgiyi hastaneden almadığını söyledi, biz de uyarımızı yaptık. kamera kayıtlarınız izledim (ki öyle bir kaydı izlediğine inanmıyorum), herhangi bir kanıt yok, bir şey yapamam." dedi.

  "yani bize değil, ona mı inanıyorsun kanıtlara rağmen?" dediğimizde,

  "kanıt yok" dedi.

  biraz sıkıştırınca, " numarayı okulundan bir şekilde almış" dedi. peki dedim, "kimden almış peki numarayı?

  "onu bize söylemiyor, isterseniz numarası zaten sizde var, arayın kendisine sorun" gibi mağduru, mağdur edenle görüştürmeye çalışıp sorumluluktan sıyrılmaya çalışıyor.

  şimdi size soruyorum buraya kadar okuyabilen vicdanlı insanlar... bir öğretmen yaralanıp hastaneye gidiyor, peşinden bir sapık peydahlanıyor ve ne tesadüfse öğretmenin muayene olduğu hastanede çalışıyor ve numarayı hastaneden kimse vermiyor!!!

  biz salak değiliz, bizim alnımızda enayi yazmıyor. bal gibi de sizin hastaneniz hasta mahremiyetini hiçe sayıyor! ve hastasının bilgilerini, haklarını koruyamıyor! daha da aciz ve utanç olan ise bunu bahanelere sığınarak kabul etmeyip suç bastırıyorsunuz. eğer birazcık vicdanlı, birazcık kurumsal bir yapınız olsa idi bana " kurumumuzda böyle şeyler olmasından dolayı çok üzgünüz, gereken yapılmıştır, hasta bilgilerini paylaşan xx kişisi ve sizi rahatsız eden v....... deden adamın iş haddi fesh edilmiştir, böylesine cibiliyetsiz insanların kurumumuzda yeri yoktur" diyebilmeliydiniz. ama neden diyemediniz?

  ben size söyleyeyim.v.....t.......ı: bizi taciz eden numaramızı hastaneden alan adam.
  bilin bakalım bu hastanenin yönetim kurulunda kim var? hazır olun, açıklıyorum: h......t.......ı.. bu hastanenin yönetim kurulunda bulunan bir doktor. ikisi de gümüşhaneli ve ikisi de samsun tıp merkezinden... bunların hepsi tıpkı benim eşimin numarası ve bilgilerinin tesadüf eseri binlerce okul kurcalanarak bulunması gibi bir araya gelmiş olmalı değil mi?

  darıca hospital park hastanesi asla beni enayi yerine koyamayacaksın. sen de farkındasın ki hasta hakları ve hasta bilgilerinin gizliliği hayati önem arz etmekte. bunun sorumluluğu bana değil, o sapığa değil size ait! hakkımı her mercide sonuna kadar arayacağım. bana ve eşime göstermiş olduğunuz saygısız tavrın da hesabını soracağım. başta savcılık, sağlık bakanlığı, il sağlık müdürlüğü, sosyal medya, ekşi sözlük, twitter, facebook, cumhurbaşkanına kadar çıkacağım her neresi olursa olsun! kanunsuzluğu başka bir kanunsuzlukla kapatamayacaksınız bunu böyle bilesiniz.

  bu olanlar sizin de başınıza gelebilir, kıskanç bir eşin başına gelse aile bütünlüğü sarsılıp aile içi şiddet oluşabilir, ya da psikopat bir kocaya denk gelip hastanenizi silahıyla basıp tatsızlık çıkartabilir. hepsini geçtim eve yalnız gelen eşimin can güvenliğinden nasıl emin olabilirim ?

  peşinizdeyim bunu bilesiniz.

  edit: hukuki olarak yol gösterebilecek dostlar yeşillendirirse çok seviniriz.

  ________________________________________________________________________________
  #67865727

  edit 0: entry olay aydınlanmadan haksız itham ve hukuksal sıkıntı çıkmasın diye tedbiren silmiştim. şimdi gelişmelerle sizlerleyim.

  edit2: hastane yönetiminden 2 kişi ile yüz yüze görüşüldü. kendileri gayet samimi, mahçup bir şekilde olayın üstüne gittiklerini ifade ettiler. bize bahsi geçen kişi ve 8 kişinin iş akdine son verildiği söylendi(!). bir saat kadar görüştük ve bize gerçekten çok üzgün olduklarını ve bu durumun soruşturmasını yapıp bize dönüleceği söylendi.

  edit 3: rezalet tekrar yayında! kimseden para alacak kadar alçak ve şerefsiz değilim. hemen linç etmeyin.

  edit 4: öğle saatlerinde hanfendi telefonla beni aradı ve ağza alınmayacak küfürler ve tehditler etti. " sen benim ne kadar deli olduğumu biliyor musun?, ben manyağım senin hayatını bitiririm, senin eşin neden whatsapp resmini tek başına koyuyor? bakın ben de evliyim kendi resmimi koymuyorum, bak sen de gençsin evli değilken böyle şeyler yapmadın mı? " şeklinde akla hayale sığmayacak cümleler kurdu. sonrasında eşi beni aradı ve bana " senin ananı sikeceğim, seni doğduğun yere sokacağım, seni ibneyim diye bağırtacağım, sen öldün, seni yaşatmayacağım" diye küfür ve tehditler savurdu.

  benim verecek tek bir can borcum var! buyrun gelin alın!

  edit 5: şimdilik beklemedeyiz. yasal süreç başlatılacak. yazılarımda küçük bir kafa karışıklığı var, bu adamlar özür diledi sonra nasıl küfür olayı oldu diye. bu hastanede yönetim kurulunda 3-4 kişi var. birisi bizi rahatsız eden adamın abisi. bu kişi bizle öğle saatlerinde görüşüp özür diledi. biz de haliyle yumuşdık ve devamını getirin dedik. sonra 15 dakika sonra (ekşi sözlükteki tepkiler çığ gibi artınca) diğer yönetim kurulu üyesi çift (şu an yurt dışındalarmış) arayıp bize inanılmaz derecede küfür ve ölüm tehditleri ettiler.
 • milletin artık hastanelere kız bakmaya gittiği tezini kanıtlar nitelikteki rezalettir. arkadaş artık karımızı kızımızı hiçbir yere gönderemez olduk.

  madem ki elin kolun o kadar uzun, kızın nüfus cüzdanı fotokopisi de mutlaka hastane kayıtlarında vardır. en azından oradan bi medeni durumuna baksaydın.

  edit: kızın bekar olması da sonucu değiştirmez, yavşayacağı kızın medeni durumunu dahi araştırmamış olması elemanın ya öküzlüğüne ya da kayıtsızlığına delalettir. yaşanan durum bal gibi rezalettir.
 • yazacak bir şey bulamadım canın için gidiyorsun hiç alakasız bir durumla karşı karşıya kalıp sinirlerini bozuyorlar
 • agır terbiyesizlikler silsilesi içeren rezalettir.
 • artık adalet sisteminin işlemediği ülkemizde meydana gelmesi hiç de şaşırtmamış tacizdir. hastane de olaya müdahildir.

  eğer buna benzer bir durum abd'de gerçekleşseydi:

  1. kasıtlı bir eylem olduğundan "hipaa kategori 4" bunyesinde değerlendirilir minimum 50,000 dolar ceza kesilirdi.

  2. bunun üzerine kişisel kazanç eğilimi söz konusu olduğundan, olay hipaa çerçevesinde 3. derece kriminal eylem olarak değerlendirilir ve 10 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açılırdı.

  kaynak...

  bütün bunların üzerine, verileri çalınan şahıs, bundan çıkar sağlamaya çalışan şahıs aleyhine tazminat davası açabilir, evliliği üzerinde oluşan stresi de kullanarak bu amelenin donuna kadar elinden alabilirdi.

  hepsinin üstüne, hastanenin adı çarşaf çarşaf yayınlanır, müşteri kaybetmesi sağlanırdı.

  ama dediğim gibi...

  bizim ülke türkiye.

  akp'nin inşa ettiği adalet sistemi altında bu olan biten (paran varsa) normal.

  başka ülkede yüzüne bakılmayacak hıyarlar bizim ülkede ceo filan oluyor. bu mal şimdiye kadar kaç kadını bu şekilde taciz etti kim bilir...
 • hasta bilgilerini 3.şahıslarla paylaşan ve pişkinlik yapan bir hastaneyi içeren rezalet.
 • 10/10 luk puan alan rezalet. (bkz: up)
 • siktiriboktan bir ülkede yaşamamızın sonucu olan bir rezalettir. kepazeliktir. adamdaki cürete bak lan. gerçi toplumda hukuk, ahlak vs. olmadığı için, kurumların etik değerleri de oluşmuyor. konunun takipçisi olunmalı. o bölgedeki avukat arkadaşlar konuya el atsa iyi olur.
 • 10 üzerinden 10 alacak rezalet. önüne gelene sarkıp rahatsız olursa bir daha yazmayacağını söylemek en hafif tabirle bile gg. hastanenin ve sap müdürün afişe olması ise mutluluk verici. düşünsene artık aklı başında bir evliliği olamayacak artık. çat bi google eş adayının ailesinin karşısında. mağdur çifte geçmiş olsun.
 • sinir bozucu bir olay olmakta beraber ben arkadaşın uslubunda bir yanlışlık veya sapıklık görmedim.

  sapıklıkla alakası yok bu olayın.

  adam hoşlanmış olabilir. gayet normal bir durum bu. gayet te medeni bir mesaj atmış.

  insan insandan hoşlanır bu gayet normal bir durum.

  ha tamam, aynısı annemin ya da eşimin başına gelmiş olsa ben de sinirlenirdim. ama o kişiyle bizzat iletişime geçer, olayı kendim çözerdim.

  orada eşi olduğunu belirten bir mesaj atsanız, adamın cevap vereceğini sanmıyorum.

  onun üstüne adam cevap verir de tacize devam ederse, o zaman git kafasına sık eyvallah, ama şimdilik bir sapıklık yok bu olayda.

  arkadaşın acemiliği kadının bekar olup olmadığını anlamadan mesaj atmak olmuş.

  hastanenin bilgileri paylaşma konusunda ise haklısınız. paylaşmaması gerekirdi.

  bir de mesajı alan kadının whatssap fotosunda eşiyle olan bir fotosu varsa ve buna rağmen adam mesajı attıysa yine haklısınız.

  ama şu durumda sapıklık ya da şerefsizlik yok.

  adam hoşlanmış arkadaşım. olamaz mı ?