şükela:  tümü | bugün
  • milletin artık hastanelere kız bakmaya gittiği tezini kanıtlar nitelikteki rezalettir. arkadaş artık karımızı kızımızı hiçbir yere gönderemez olduk.

madem ki elin kolun o kadar uzun, kızın nüfus cüzdanı fotokopisi de mutlaka hastane kayıtlarında vardır. en azından oradan bi medeni durumuna baksaydın.

edit: kızın bekar olması da sonucu değiştirmez, yavşayacağı kızın medeni durumunu dahi araştırmamış olması elemanın ya öküzlüğüne ya da kayıtsızlığına delalettir. yaşanan durum bal gibi rezalettir.
  • yazacak bir şey bulamadım canın için gidiyorsun hiç alakasız bir durumla karşı karşıya kalıp sinirlerini bozuyorlar
  • agır terbiyesizlikler silsilesi içeren rezalettir.
  • rezaletin daniskasıdır. hoş görülecek hiçbir tarafı yoktur. gerçekten yazık olsun. artık hastaneye giderken de rahat olamayacak insanlar.
  • artık adalet sisteminin işlemediği ülkemizde meydana gelmesi hiç de şaşırtmamış tacizdir. hastane de olaya müdahildir.

eğer buna benzer bir durum abd'de gerçekleşseydi:

1. kasıtlı bir eylem olduğundan "hipaa kategori 4" bunyesinde değerlendirilir minimum 50,000 dolar ceza kesilirdi.

2. bunun üzerine kişisel kazanç eğilimi söz konusu olduğundan, olay hipaa çerçevesinde 3. derece kriminal eylem olarak değerlendirilir ve 10 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açılırdı.

kaynak...

bütün bunların üzerine, verileri çalınan şahıs, bundan çıkar sağlamaya çalışan şahıs aleyhine tazminat davası açabilir, evliliği üzerinde oluşan stresi de kullanarak bu amelenin donuna kadar elinden alabilirdi.

hepsinin üstüne, hastanenin adı çarşaf çarşaf yayınlanır, müşteri kaybetmesi sağlanırdı.

ama dediğim gibi...

bizim ülke türkiye.

akp'nin inşa ettiği adalet sistemi altında bu olan biten (paran varsa) normal.

başka ülkede yüzüne bakılmayacak hıyarlar bizim ülkede ceo filan oluyor. bu mal şimdiye kadar kaç kadını bu şekilde taciz etti kim bilir...
  • hasta bilgilerini 3.şahıslarla paylaşan ve pişkinlik yapan bir hastaneyi içeren rezalet.
  • 10/10 luk puan alan rezalet. (bkz: up)
  • siktiriboktan bir ülkede yaşamamızın sonucu olan bir rezalettir. kepazeliktir. adamdaki cürete bak lan. gerçi toplumda hukuk, ahlak vs. olmadığı için, kurumların etik değerleri de oluşmuyor. konunun takipçisi olunmalı. o bölgedeki avukat arkadaşlar konuya el atsa iyi olur.
  • 10 üzerinden 10 alacak rezalet. önüne gelene sarkıp rahatsız olursa bir daha yazmayacağını söylemek en hafif tabirle bile gg. hastanenin ve sap müdürün afişe olması ise mutluluk verici. düşünsene artık aklı başında bir evliliği olamayacak artık. çat bi google eş adayının ailesinin karşısında. mağdur çifte geçmiş olsun.
  • sinir bozucu bir olay olmakta beraber ben arkadaşın uslubunda bir yanlışlık veya sapıklık görmedim.

sapıklıkla alakası yok bu olayın.

adam hoşlanmış olabilir. gayet normal bir durum bu. gayet te medeni bir mesaj atmış.

insan insandan hoşlanır bu gayet normal bir durum.

ha tamam, aynısı annemin ya da eşimin başına gelmiş olsa ben de sinirlenirdim. ama o kişiyle bizzat iletişime geçer, olayı kendim çözerdim.

orada eşi olduğunu belirten bir mesaj atsanız, adamın cevap vereceğini sanmıyorum.

onun üstüne adam cevap verir de tacize devam ederse, o zaman git kafasına sık eyvallah, ama şimdilik bir sapıklık yok bu olayda.

arkadaşın acemiliği kadının bekar olup olmadığını anlamadan mesaj atmak olmuş.

hastanenin bilgileri paylaşma konusunda ise haklısınız. paylaşmaması gerekirdi.

bir de mesajı alan kadının whatssap fotosunda eşiyle olan bir fotosu varsa ve buna rağmen adam mesajı attıysa yine haklısınız.

ama şu durumda sapıklık ya da şerefsizlik yok.

adam hoşlanmış arkadaşım. olamaz mı ?