aynı isimde "dark (dizi)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün soru sor
 • etiket firması.

  çin'den 3'e alır, üzerine dark yazar, türkiye'de 10'a satar.
 • bu zamanların lost'u olan dizi.

  dizide almanya'nın çok kültürlü yapısının sahne almamasını bir ırkçı yaklaşım olarak yorumlayanlar var ama bence bu neredeyse her karakterin geçmişle bir bağlantısının olmasından ve o geçmişin de almanya'nın çok kültürlü yapısından önceki bir geçmiş olmasından kaynaklanmakta.
 • piyasaya kanser gibi yayılan kalitesiz bir ürün markası. şarj kablosunun kaç awg olduğundan bir haber, işlerine gelmeyen mailleri yanıtlamayan fasoncu.. işte bu gibi firmalar hdd kutusu üretiyorum diye pvc veya aluminyum kasa tasarımı yapacak (kasası bile çin malı oluyor çünkü) sonra türk malı var dışardan gelen ithal tü kaka diye vergi koyduracak. ulan sen o usb-sata kontrolcü çipini nerden aldım? ya içindeki seagate harddiski demirci hasan usta mı üretti?
 • iyi dizi, güzel dizi, değişik dizi, hem bilimkurgu hem fantastik dizi... düşündürüyor epeycene. nietzche'nin bengi döngüsü falan...

  anlamadığım tek şey diziyle ilgili neden dark? dizinin adını niçin dark koymuşlar yani?
  hiçbir alaka kuramadım açıkçası. zamanla ilgiliyse hiç olmadı zeitgest de almanca zamanın ruhu gibi. haa belgesel film var o isimde alakasız falan ama hiç olmadı almanca. almanlar çekmiş ya.

  yalnız adamlar çok iyi çekmiş arkadaş harbiden de. yani alışmışız bu tarz dizileri amerikan yapımı izlemeye ama ciddi oyunculuklardan, karakterlerin genç yaşlı benzerliklerine, çekimlere, görüntülere, hikayeye, kurguya kadar çok başka olmuş.
  bu alman disiplini denen şey yok mu ne yaparlarsa adamalarda mükemmeli hedefliyorlar her zaman ve yine yakalamışlar.
 • bu sene tanıştığım, tübitakın bilgisayar sınavına "okulu sallamaz" diye hocaları tarafından gitmesi engellenen , "sen fizikten gir olum" diye yazık edilen sınıf arkadaşım, beni gnoma alıştırmıştır kendisi.
  süper insan
 • bir kopek adi. bu ismin verildigi kopegin siyah olmasi tercih sebebidir
 • modern dünyada yaşayan bir vampirin serüvenini anlatan rpg oyunu. piyasaya çıkış tarihi 28 haziran 2013

  edit: pronefroz uyardı sağolsun. çıkış tarihi 4 temmuza ertelenmiş.
 • indirip oynadığım oyun. incelemem aşağıdadır. alacaklara da rehber olsun efendim;

  hitman'i prototype ile birleştirin. hitman'deki silah muhabbetini çıkarın. prototype'taki akıcılığı da çıkartın. aksiyonu falan çıkartın, gerek yok onlara. içine sürekli "hey maan" diyen bir "vampir-bro", bir de gizemli-dekolteli vampir kadını getirin. hatta kadın patron olsun, görev versin, fantezi olur. düz bir oynanış sağlayın, ama kullanıcıya sanki öbür türlü de yapabilirmiş gibi göstermeye çalışın. başarısız olursanız da sorun değil o kadar, kim anlayacak canım. otomatik kayıt diye bir şey yapın, ama gidin abuk subuk yerlere koyun, arada ölürse baştan yüklesin millet. hem oyun akıcı değil, insan durdurup kayıt eder değil mi ama?

  oyuna ölü adamı sürükleme sistemi de koyun, çöp tenekesine falan atmayın ama adamları, sokakta bırakın yine, uyanırlarsa pislik kokmasınlar.

  adam vampir olduğu için teleport sistemi, hızlı gitme özellikleri koyun, ama zıplatmayın adamı, cool'luğu gider sonra. olur da saldırmak gerekirse diye bir tane yumruk saldırısı koyun, bir tane de kan emme animasyonu yapın ama adamın ağzı havayı emsin, özellikle dikkat edin adamın dibine girseniz bile saldırma seçeneği gelmesin, şiddete ve kana hayır sonuçta. oyuncuyu yormaya da gerek yok, serbest dolaşmak neymiş. verin görev yerini, adam gibi yapsın görevini.

  mümkün olduğu kadar animasyonları geçilmez yapın. tekrar tekrar izlemek isterler sonuçta her öldüklerinde. hem o kadar uğraşmışsınız, ayıp olur geçerlerse. dudak animasyonları da o kadar önemli değil. geç gelse de olur. belki oyuncu altyazıyı kaçırır neme lazım, oradan anlar ne olduğunu.

  bütün bunları başarırsanız, elinizde dark olmasa da, en az onun kadar saçma bir oyun olacaktır. garanti verebilirim.

  incelememi okudunuz.
 • türkiye'deki en kalitesiz teknolojik ürün markası. aldığım 2 ürünleride 1 ayda elimde patladı. garantide dokunulmadan geri dönderildi.