şükela:  tümü | bugün
174 entry daha
  • çaylakken bu başlıkta yazılanlara kanmış ve izlemiştim. ardından küfürlerim ve sert eleştirilerimle buraya bir entry girdiydim. ee tabi yazar olabilmek için sildim sonraları. öyle kötü bir film ki şimdi tekrardan eleştirilmeyi bile hak etmiyor. bu filmi izleyip kendinize işkence etmeyin n'olur. ne noir ne de bilim kurgu, bu varya bu tam bir fiyasko. kimse çıkıp "ama dönemine göre" falan demesin. ulan 98 yapımı bu film. bir yıl sonra matrix çıkıyor amk. yok bi de neymiş "erken dönem matrix"miş. bi yürü git allasen, ne fikir altyapısı benzer, ne senaryosu, ne oyunculuk kalitesi vs. alakaları yok. ayrıca bu filmin görsel efektleri adeta 70-80 yapımı superman filmleri gibi. bu zırtoluğu matrix'le aynı cümlede anan önce matrix serisini bi baştan izlesin sonra da kendini bi sorgulasın lütfen. sarsıl ve kendine gel amk.

    izlemeyin, etmeyin, kıymayın kendinize.

    edit: aşşağıda blade runner severlerin bu filmi de seveceği belirtilmiş. bir blade runner sever olarak yukarıda yazdıklarıma dikkat çekerim.

    bu filmin tek iyi, güzel bir intikam aracı olma potansiyelidir. sevgiliniz-arkadaşınız vs. sizi sinir mi etti, bekleyin ortam soğusun biraz acele etmeyin, sonra bu filmi allayıp pullayıp önerin ona ve evinize geçip elinizde kahveniz*, yüzünüzde intikamın gülümsemesi ile yağmur damlaları pencereden süzülürken sokağı izleyin usul usul.
2 entry daha