aynı isimde "dark" başlığı da var
 • netflix'te yayınlanacak olan alman dizisi. tüm bölümler 1 aralık'ta.

  https://www.youtube.com/watch?v=6y6o0niv5ea

  edit: fragman
 • dark’ta, almanya’daki küçük bir kasaba olan winden’da kaybolan iki çocuğun hikayesini izliyoruz. bu kayıp vak’alarının ardından 4 ailenin birbirleriyle olan tuhaf ilişkileri ortaya çıkıyor, insanların aslında göründüğünden daha farklı hayatlar yaşadığının farkına varılıyor ve daha önemlisi bugün yaşananların kökleri 1986 yılına dek uzanıyor.

  http://dizi-mania.com/…flix-dizinize-merhaba-deyin/
 • mekanları güzel, ses efektleri güzel, oyunculukları iyi bir netflix dizisi. konu da "zaman" olunca ilgimi çekti tabi ki. henüz iki bölümünü izlemiş olmama rağmen beğendim. zaman teması ile gerilimi iyi harmanlamışlar. reza meza, yok belgeler bilmem ne derken kafam şişmişti. biraz kafa dağıtırım diye başladım ama kafam daha çok karıştı. kafa karışıklığı dediğim, iki bölümde çözmeye çalıştım. ulan neyini çözüyorsun? otur izle işte.
 • alman yapımı olduğu için gereksiz bir önyargım vardı. belki almancayı sevmediğimdendir. ya da bu dizi olaylarını en iyi amerikanın yapacağına inandığımdan da olabilir.
  sırf ambiyansını göreyim diye açtım, ilk 10. dakikasına gelmeden kapatırım zaten derken 3. bölüm bitti ve uykum olmasa tüm sezonu bitirebilirdim dün gece.
  belki benim gibi önyargısı olanlar için diyorum. çok iyi.
  stranger thingsle alakası bile yok. neden benzetilmiş anlam veremedim.
  bi sürü amerikan dizisine taş çıkaracak bi şey yapmışlar. mekanlara bayıldım, yeşile ormana doydum. müzikler de şahane ayrıca. izleyin.
 • 1. sezonunu bitirdigim dizi. gonul rahatiligiyla tavsiye ederim, kacirmayin izleyin. stranger things/ 12 monkeys kırması! daha ne kadar iyi olabilir ki??
 • almanlar daha çok dizi yapsin dedirten dizidir. oyunculuk çekimler senaryo yönetmenlik 10 numara.
 • -12 monkeys'den de stranger things'den de iyi dizi.-

  almanlar değil de amerikalılar yapmış olsaydı buralar entry dolardı.

  not: 12 monkeys hayranıyım.
 • ilk bölümü ile beni benden alan dizi.
  bakalım, ileride de bölümler bu derece ilgi çekici olacak mı?
  şimdilik tavsiye edebileceğim bir dizi havasında.
 • başlığının hala dutluk olmasına şaşırdığım dizi. özellikle ilk bir kaç bölümü izleyerek güzel olduğunu düşünenler, bir kaç bolum sonrası başka bir diziye benzetenler, ilk iki bölümde sıkılanlar, on bölümlük ilk sezonu bitirmeyi bekleyin. alman dizisi diye kesinlikle önyargılı yaklaşmayın. konu o kadar içine alıyor ki seni, konuştuğu dilin farkında bile olmuyorsun.
 • almanca'dan nefret ettiğim için izlemeyeceğim dizidir. almanca konuşan birini dinlerken kulak zarımı tırmalıyorlarmış gibi hissediyorum.

  edit: bu entryi yıllar önce editlemem gerekiyordu biliyorum. kusura bakmayın entrymi favlayanlar. bu entryi girdikten 2 ay sonra 1. sezonu izledim, sonrasında 2.yi izledim, şimdi de doğal olarak 3.yü izliyorum. ve itiraf edeyim almancaya olan yargımı değiştirdi bu dizi. hatta biraz keyif bile almaya başladım.
hesabın var mı? giriş yap