şükela:  tümü | bugün
 • george harrison'un lakabi.
 • at yarislarinda hakkinda pek bilgi bulunmayan pek sans taninmayan yaris atlarini anlatan ingilizce bir kalip. ayrica politik yarislara katilmis az taninan ya da hic taninmayan adaylara da dark horse denir
 • 2005 yılı izlanda-danimarka yapımı voksne mennesker filminin ingilizceleştirilmiş adıdır. *
 • outtrader aracılıgıyla kesfedilmis guzel emmerhoff and the melancholy babies sarkısı.
  (bkz: danke)
 • voksne mennesker filminde karanlık at olarak türkçe'ye çevrilmiş sözcük grubu.
  (bkz: birfilm)
 • rep. dana rohrabacher easily defended his nomination in the 46th congressional district in the tuesday primary, crushing dark horse challenger ron st. john.

  şeklinde örneklenebilecek bir kullanıma sahip ing. kalıp.
 • next go round, shakin' hands, s.e.x., just to get high, something in your mouth şarkılarına dikkat edilmesi gereken nickelback albümü.
 • nickelback'in bir haftadır epeyce dinlediğim albümü.
  yeni albümlerinden burn it to the ground'u rock fm'de dinleyip beğenince son albümü dinlemeye karar verdim.
  karar vermekle kalmadım, temin edip dinledim. kötü etmemişim.
  güzel bi albüm. hareketli şarkılar ağırlıkta. sound piyasa koksa da kesinlikle kulak okşayıcı ve temiz. şarkılar ideal piyasa uzunluğunda. girişler başarılı. riffler sağlam. vokaline öteden beri hastayım zaten. adam rock söylemek için doğmuş. gırtlağından öperim ben bu tipsizi. bu albümde yine iyi iş çıkarmış kerata. liriklere bakınca didaktik - eleştirel arası bir skala izliyorlar.

  albümde öne çıkan şarkılara gelince...

  albümün açılış şarkısı something in your mouth gayet eğlenceli ve böyle şıkır şıkır oynatan cinsten. hele vokalin rap moduna geçtiği yerlerde şıkır şıkır gibisinden bir şeyler gevelediğini duyuyorum. şarkı biterken "something in your..." deyip bitirmeleri tebessüme şayan. götüne girsin der gibi.

  burn it to the ground biraz daha taşşaklı bir havada ilerliyor. back vokaller, koral hey!ler hoş olmuş.

  dördüncü şarkımız next go around yine keyif moduna sokuyor adamı. "uçalım, kaçalım, yakışır bize adamım" temalı sözler. sonlara doğru fena olmayan bir de solo ilişmiş şarkıya.

  just to get high damar olayına damardan girmiş. uyuşturucu müptelası ve nihayetinde kurbanı dosta yakılmış ağıt gibi bir şey. vokal şarkıyı daha da içli kılmış. hele nakarata geçerken böyle kızgın bi tavırla "tell me what you know, tell me what you gonna don't know" deyişine hasta oldum. uçarken yere çakılma diye uyarıyor, gençliği. aferin nickelback.

  s.e.x. giderek pornografikleşen dünyaya ve yaşamlara ironik bakış atma çabası. hoş olmuş.

  shakin' hands böyle ağır aksak bi şarkı sanki. şöhret sevdalısı kızımızın emeğine saygı duruşu çakmışlar. konusu itibariyle i wanna be a rockstarı çağrıştırıyor.

  today was your last day bu günün son günün olsaydı bi düşün, ey âdemoğlu, nasıl yaşardın... şeklinde bir nasihat ve sorgulama çabası. mevzu klişe gerçi ama şarkı güzel.
 • beklediğimle alakası olmayan, all the right reasons gibi fena olmamış bir albümden sonra ancak böyle batırılabilir diye düşündüren nickelback albümü. albümün hit parçası olacak bir tane bile şarkı yok, ki ilk single için kullanılan şarkı gotta be somebody isimli olabildiğince alelade bir rock şarkısı. diğer şarkılar da aynen nickelback'in imajı nereye gidiyor diye düşündürmekten başka bir şey yapmıyor.

  10 üzerinden azami 1 verebilirim bu albüme. o kadar hayal kırıklığına uğradım.

hesabın var mı? giriş yap