şükela:  tümü | bugün
 • humphrey bogart ve lauren bacall'in oynadigi 1947 yapimi bir film noir.. bogart, masumiyetini kanitlamak icin hapisten kacip karisini oldurme planlari yapan bir adami canlandiriyor. ikililinin beraber oynadigi, o donemden baska bir film noir icin: (bkz: the big sleep)
 • 2003 yılında kurulan, counter strike ve adrenaline gamer dı$ında fifa ve warcraft 3' te de boy gösteren takımdır.

  --- spoiler ---

  cs 1.6 kadrosunun son hali $u $ekildedir.

  dark`passage|xylem
  dark`passage|venza
  dark`passage|cool
  dark`passage|carpediem
  dark`passage|marqnue
  dark`passage|3xtram

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  (url: http://www.youtube.com/watch?v=znibf_p8yzk) bu da 2007 yılında yapılan videoları.

  --- spoiler ---
 • kuruluş tarihi 2000 olan counter strike takımıdır.ayırca xylm değil xylem'dir.
 • delmer daves'in 1947 yapımı kara filmi.

  --- spoiler ---

  hapisten kaçan adamın plastik cerrahiyle yüzünü değiştirip intikam yolculuğuna çıkması olayının ilk örneklerinden bir film.* aman aman bir sürükleyiciliği yoktur çünkü intikam kısmı ağır basmaz. vince'in kendini aklamak için yaptığı hareketler akılsızcadır. sarışın, iki adam tarafından da tercih edilen, akıllı kadın; siyah saçlı, saplantılı, akıllı diğer kadın; aptal, dikkatsiz, karizmatik vince... zaten filmin sonunda adam kendini aklayamadan yine kaçmak zorunda kalır.

  ve katil tabii ki kadındır.

  filmi ilk 30 dakika subjektif kamera açısıyla ana karakterin gözünden izleriz. ilk yarıda da sadece kısa bir dayak sahnesinde ve polis aramasında işe yarar bu çekim. başlardaki durağanlığın-sıkıcılığın sebebi diyebiliriz.

  --- spoiler ---
 • league of legends türkiye büyük finalini çok da yipranmadan 3-0 aldilar... isveçten sonra abd yollari gözüktü, gençler canavar maşallah
 • league of legends takımında yüzde sekseni bıyıktan oluşan bir eleman olan e-sport takımı.
 • an itibariyle köln'de yapılan dünya şampiyonasında brezilyalı gençlere yenilen türk lol takımı. ilk maç çok kötüydüler bakalım diğer iki maç nasıl sonuçlanacak.
 • 2.maçı da kaybeden türkiye'yi temsil eden lol takımı. özellikle immunity ile yaptıkları maçta gördüğüm en kötü performanslarını sergilediler.

  3.maçtan umutluyum. naru çok iyi reosta'nın konsantrasyon eksikliği var gibi. özellikle baronu kaptırması ilk maçın kilit anı oldu.

  gözlerimiz holyphoenix ve holytooth'u aramıyor değil.
 • holytooth rakibe destek oyuncu olarak kendini adadıgı için yarı finalde elenmişlerdir.

  fab'ın pentasını görmeyen kalmasın.
 • eskiden sinir olsam da league of legends'ta türkiye'yi iyi temsil eden ekip.

  neden sinir olduğuma gelirsek; adamlar lol'ün türkiye'deki alman temsilcisi gibiydiler. ben izlemeye başladığımda bu adamlar longb-theokoles-naru-holygiller ekibiyle oynuyorlardı, ilk kazandıkları turnuvada longb fabulous'un eline vermesine rağmen popülist bir politika izleyerek fab'ı takıma almışlardı. adam kötü oynasa neyse, iyi oynayan adamı niye değiştiriyosunuz lan bi' kha'zix oynadı diye demiştim. bir sonraki turnuvada theokoles de gitti, yerine reosta geldi, artık zorunluluktan mı bilmiyorum. zaten reosta, lol'ün sergen yalçın'ı. adam dark passage, team turquality ve hwa'da ayrı ayrı oynadı. kaptanları lim de her maçtan sonra gelip bunlara birşey diyip gidiyordu, elemanlar gayet tepkisiz, olağanca tepkisizlikleriyle oturuyorlardı. hep amatör gözle bakmışımdır e-spor işine, kocaman kır saçlı bir amca 16 yaş ortalamalı çocuklara şöyle yapın böyle yapın diyince bir garip gelmişti gözüme ilk bakışta.

  dark passage türkiye'ye gerçekten çok geliyordu, turnuvaları izlemiş biriyseniz, yst'de olan hwa finali hariç hemen hiç zorlanmadan önüne geleni maç vermeden deviren bir ekip. neyse ki hedefleri küçük değilmiş, büyük hedefler, sağlam metalar, güzel taktiklerle çalışmışlar ki bu denli iyi hale gelmişler, takdir etmek lazım.

  gamescom'a gelince;

  ilk maç heyecan diyelim, 2. maç ağır throwdu. resmen ciddiyetsizlik akıyordu. 3. maçta o kadar hataya rağmen iyi oynadılar ve aldılar, 4. maçta da throw durumu vardı bence. bugünkü maçlarda ise ilk maçta yine dağılmış, çok hızlı şekilde maç kaybeden bir dp vardı, 2. maçta efsanevi geri döndüler, gerçekten efsanevi geri döndüler, hele fabulous'un pentası efsaneydi, helal olsun. son maçta bence pick hatasından gittiler, daha iyi olabilirdi, naru-karthus pek güzel bir eşleşme olmadı. holyth0th'un hatalardan bahsetmiyorum bile.

  takımı bireysel inceleyecek olursak;

  *fabulous zaten op, çok iyi bir oyuncu. o yaşta o soğukkanlılıkla oynamak gerçekten kolay değil

  *reosta çok heyecanlı, mid oyuncluğundan bozma bir jungler, daha birşey söylemek için erken onun için, 2. maçtaki evelynn'e karşı ezilmesinin ardından topladı hemen durumu, sonraki maçlardaki performansı iyiydi.

  *naru op. başka kelam bulamıyorum.

  *lethilion'a yorumum yok, elinden geldiğini yaptı, zaten farm kralı bir adc, oyunu bırakmasına rağmen dp ile gitmesi büyük jest. yaşça ve tecrübece belki takımın abiliğini üstlenmedi belki ama zaten üstlenmesi de beklenemezdi. olabileceğinin en iyisini yaptı bence.

  *holyth0th bence iyi bir support, kim ne derse desin, son maçı talihsizlik görüyorum. eminim ki holyphoenix olsa performansı çok farklı olacaktı.

  son olarak diyeceğim şudur: canları sağolsun. türkiye'de e-sporların sizin gibi takımlara ihtiyacı var!

  p.s: ben bu satırları yazarken jhonnie'nin saçlarında hiç bir değişme olmadı*