şükela:  tümü | bugün
 • project dark'ın resmileşen adı, kıymeti pek bilinmemiş demon's souls'un halefi. from software'den gelen ilk açıklamalara göre atası gibi joypad ısırtan cinsten olacakmış.

  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=s7u-a9pjthq

  e3 2011 gameplay ve röportaj: http://www.youtube.com/watch?v=sq8pywktjbg
 • ikinci trailer'ı ile de ağızları sulandıran, demon's souls efsanesinin gayri resmi devam oyunu
 • avrupa çıkış tarihi 7 ekim olarak onaylanmış.

  "from the dark they came
  and found the souls of lords within the flame"

  http://www.youtube.com/watch?v=4lmeqpgg3b4
 • hakikaten olmuş denebilecek oyundur. 2000lerin başından beri ilk kez bir oyun bu kadar kafama girdi. gece bile rüyamda taktik düşünüyorum. inanılmaz büyük bir haritası ve oynanış süresi var. oyun zor, daha doğrusu sabır ve özen istiyor. en sıradan düşmana bile itinayla yaklaşmanız gerekiyor. bu da hem sizi oyuna bağlıyor hem de gerçekten korku hissini yaşatıyor. çok zamanı olmayanlar hiç bulaşmasın, çünkü çok vakit alan bir oyun. onun dışında frp severler tavsiyemi dinlesin oyuna bir şans versin. kaçmaz diyorum.
 • dark solus, konsol oyunlarinin basit ve derinlikten uzak oldugu seklindeki ön yargimi darmadağın eden ilk oyun oldu. gerçekten ne konsolda ne de pc de oynadigim hiç bir oyuna benzemiyor. oyunun zor olduguna dair reviewleri okumustum ama bu denli acımasız olacagini hiç düsünmezdim. daha tutorial kısmını bitirene kadar 6-7 defa ölünce durumun ciddiyetini anladim.

  aşırı acımasız ve zor olmasinin yaninda, çok da muhteşem olmayan grafiklerini, menülerindeki eski moda ara yüzü ve biraz vasat konusunu da göz önünde bulundurdugumda, oyunun nasil bu kadar begenildigine anlam verememek normal. ben de ilk bir-iki saat içinde büyük hayal kırıklığına uğramıştım. ama biraz sabretip oyunun dinamiğini ve kendine has kurallarini anladikça ısınmaya başladım.

  yaklaşık 12 saatlik oyun zamaninin sonunda artik çok net söyleyebilirim ki benim uzun zamandir oynadığım en iyi oyun budur. wow'u ilk oynamaya basladigim zamanlardaki o heyecani ilk defa bu oyunda yasadim. hemen eve gidip oynamak, bütün gün kafamda kurdugum taktikleri bir bir denemek istiyorum.

  tabi oyun oynamayi ciddiye almiyorsaniz, yanlizca hosca vakit geçirmek ve kafa dagitmak için oyun oynayan biriyseniz dark souls kesinlikle sizin için degil. ama eger biraz fantastik dünyalara meraklıysanız, oyunlarin sizi zorlamsindan, düşündürmesinden hoslaniyorsaniz, sabırsız ve agresif değilseniz (en önemlisi bu sanirim) bu oyunu bir deneyin. ilk 3-5 saati atlatabilirseniz kesinlikle pişman olmazsiniz.
 • "ölüm de hayatın bir parçası" mottosuna sahip oyun.

  kaybettiğim soul puanlarına yine yanmıyorum, paradır neticede, farmlanır ama binbir güçlükle aldığım 4-5 humanity puanını kaybedince cidden akla hayale gelmez küfürler eşliğinde terden sırılsıklam oluyorum.

  neyse ki nihayet humanity kasmanın kolay yolunu da buldum, artık geriye üç lordun ruhu kaldı.

  internetteki rehberler ve wiki'ler olmadan bitiren var mıdır bilmiyorum ama hiç sanmıyorum.

  yaklaşık 60 saatlik abartılı ve bol tekrarlı, soul farming'li sp oynanışımla oyunda olmama gerekenden çok daha güçlü olmama karşın, halen kasılıyorum, geriliyorum. sürekli kalkan havada geziyorum.

  "2011 yılının korku oyunu" ödüllerini toplasa şaşırmam, zira ben fatal frame'de bile bir köşeyi dönerken bu kadar tırsmadım.
 • yaklaşık 40 saatlik bir oyun zamanıyla bitirebildiğim oyun oldu. bir bu kadar zamanı da internetteki guideları okumaya, bosların videolarını seyretmeye harcamışımdır heralde. onlar olmadan körlemesine oynansa ne kadar sürer, insan sabrı onu kaldırırmı pek bilemiyorum. ancak harcadığım her saniyeye kesinlikle değdi.

  işin kötüsü artık diğer oyunlar bana çok yavan görünmeye başladı. ne yaptın bana dark souls ?!
 • sözlükte bu kadar az entry girilmesine neden muhtemelen konsol oyunu olmasıdır.

  sabır test eden, oyuncuyu acımasızca cezalandıran bir oyun dark souls. sadece rpg'yi çok seven, çok vakti olan ve peygamber sabrı olanlara önerilir.
 • pc'ye çıkması için imza toplanan oyun.

  http://petitionbureau.org/darksoulsforpc
 • pc'ye çıkması için başlatılan imza kampanyası (bkz: #26911715) an itibariyle 68000 imzayı geçmiştir ve hatta yapımcı şirket namco bandai'nin resmi anlamda dikkatini de çekmiştir. pc- ya da konsolsever farketmeden tüm oyuncuların, hatta oyun oynamakla alakası olmayan kişilerin bile imzalaması vaciptir, hadi steamseverler, ha gayret...

  yapımcının tepkisi için: http://forums.namcobandaigames.eu/…5&postcount=1641