şükela:  tümü | bugün
  • umarım namco bandai ticari kaygı ile oyunun zorluk seviyesinin içine sıçmaz da biz de ağız tadıyla gerçek bir oyun oynarız.
  • bu gün oynadım. çok fazla ölmeme rağmen gayet sakindim. ben kumandayı parçalayacağımı falan zannetmiştim. belki ilerleyen zamanlarda çok zorlanır ve bağırıp çağırmaya başlarım.
  • trailer'ıyla ve hakkında çıkan haberlerle dark/demons souls sevenleri çeşitli endişelere sürüklemiştir.
  • http://www.youtube.com/watch?v=asgxfhzlqgk

e3 için yayınlanan trailer'ıyla yine fena olmadığını göstermiştir. görüntülere eşlik eden müzik de nitzer ebb'den i am undone'dur ve şahanedir. insanın tüylerini diken diken eder. gelse de oynasak...
  • mart 2014'de çıkacaktır. muhtemelen beklentileri karşılayacaktır. hatırladığım kadarıyla dark soulsa göre artıları:

-parry ve backstab yaparken de damaj yiyeceğiz. hatta parry-bacstab süresince düşmanlar daha agresif olacaklar, fırsattan istifade edecek orospu çocukları.
    -multiplayer server-based olacak. bunun nasıl sonuçları olur tam bilemiyorum ama muhtemelen coop olsun (bkz: jolly cooperation) invade olsun eskisi kadar random olmayacak.
    -dünya tasarım ekibini 2 katına çıkarmışlar. dünyanın büyüklüğü ise aynı olacak. muhtemelen her taraf gizli duvarlı fantastik yorumlamalı düşündürtmeli göndermeli bok püsür olacak.
    -demon's souls'daki nexus tarzı bi mekanik geri gelecekmiş deniyor. sefil bir pc oyuncusu olarak nexusun ne olduğunu bilemeyeceğim. tabi protoss ana binası olan hariç eheh.
    -tema "zaman" olacak deniyor. sanırsam bi ileri bi ileri iki geri aksiyonları falan olacak.
    -demon's soulsdaki pvpli boss olayı da gelcek diyolar. bilemiycem.

kaynak: epicnamebro ve vaatividya'nın başını çektiği bissürü kanalda izlediğim onlarca vidyodan aklımda kalanlar.
  • pc için mayıs ayına ertelenme olasılığı varmış. moralim bozuldu ya.
  • her ölümden sonra yeniden dirilişte; toplamda %50'yi geçmeyecek şekilde; enerji azalması özelliğini getiren oyun.

ulan öle öle topluyorduk zaten ruhları. oyunun olayı zaten ölmek. artık "you died" yazısı daha da can sıkacak. hı ammınaaa....
  • xbox 360 versiyonu malum ortamlara düşen oyun.
  • bilgisayar versiyonu 25 nisanda, konsol versiyonları 11 martta çıkacaktır. legal olarak tabi.