şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  hei'nin 2. sezonda bir ayyaş olarak karşımıza çıkması eminim serinin bir çok takipçisini şok etmiştir.

  --- spoiler ---
 • hei'nin karakterinde değişiklikler var 2.sezonda. oldukça soğuk görünüyor, ayrıca 2.sezonun ortasına geldi seri, hala yin'e ne olmuş onu öğrenemedik, 2.sezon çok fazla soru işaretiyle dolu.
 • 2. sezonu haftaya bitecek olan seri, halen ilk sezon ile ikinci sezon arasında bağlantı yapamadım ( karakterler dışında hiçbir bağlantı yok ). açılış müziği çok güzeldir.

  --- spoiler ---

  2. sezonun hikayesi aslında bir asya mitolojisinden alıntıdır. mitolojide izanami ve izanagi adında karakterler vardır.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/İzanagi_ile_İzanami

  ayrıca hei*'nin güçlerini kaybetmesi seriyi aksiyon türünden dramaya çevirmiştir.

  --- spoiler ---
 • çok güzel bir final izledik. hazırlayan ekibi takdir etmekten başka bir şey gelmiyor tabi elimizden. umarım yeni bir sezonla daha karşılaşırız.

  --- spoiler ---

  bk-201'nin yıldızı geri geldi.

  --- spoiler ---
 • finaliyle de beraber hayal kirikligidir.

  --- spoiler ---

  bir defa en onemlisi yin olmayan bir darker than black, gercek bir daker than black degildir kardesim bizim gozumuzde. biz 1. sezonun devamini gormeyi beklerken, ana karakterleri ikinci plana atarak yeni bir hikaye yaratmak, beklenen 2. sezon tadini vermedi.

  onun disinda 11 bolum boyunca suruncemeye gelen konularin hepsi 12. bolumde pata kute sonlandirilmistir. konu gayet guzelken, aman iste yin ve hei bulusacaklar, devasa aksiyon, trajedi gorucez, izanami ve izanagi olayli bir sekilde bulusup dunyayi basimiza yikacaklar derken sak diye bitirip herseyi hevesimizi kursagimizda biraktilar. ustelik ustune aydinlanmayan pek cok sey de cabasi.

  yok yok olmadi bu sezon sayin yapimcilar.

  bir de o ucan araba neydi en sondaki allah askina..

  neyse ova yi bekliyoruz artik dort gozle.bir de sanki 3. sezon sinyalleri verildi gibi, yin e benzeyen bir oglan cocugu uyandi, hei hala hayatta...vs,ama eger 3. sezon olursa ve bir sekilde yin geri gelmezse dunyayi baslarina yikarim.

  --- spoiler ---
 • son bölümü* gerçekten tam bir hayal kırıklığı oldu bütün olayları tek bölümde bitirmeye çalışmışlar ama olmamış.

  --- spoiler ---

  12.bölüm cevaplardan çok sorular içeriyor. hadi shion'un yaptıklarını anladık dünyanın kopyası filan. fakat yin'in buradaki olayını anlayamadım, bi de o etrafındaki spectreler ne ayaktı? en sonda yin hei'ye 'beni öldür' dedi hei gülümsedi falan. sonra hei yin'in göğsüne dokundu. eee şimdi öldürdü mü öldürmedi mi yin'i ne yaptı bu adam? en sonda yin'i kucağında taşırken gördük hei'yi, o zaman tabutta uyanan kim ulan! yin midir nedir o? benim devreler iyice yandı yine. ulan bones final döneminde yapılacak iş miydi bu şimdi ne biçin bölüm lan bu?

  --- spoiler ---
 • 2 sezon değildir, kuro no keiyakusha ve ryuusei no gemini şeklinde ayrılmaktadır. bir de bu ikisini birbirine bağlayan dtb kuro no keiyakusha gaiden adlı, 4 bölümlük, ova bulunmakta.

  darker than black kuro no keiyakusha(the black contractor) fevkaladenin fevkindedir... darker than black ryuusei no gemini(gemini of the meteor) ise ilkinin çıtayı yüksekte tutmasından mıdır, yoksa hei'nin "deli yürek"ten "kuşçu"ya döndürülmesinden midir bilinmez; bünyede buruk bir tat bırakmaktadır. ikisi arasındaki boşluk ova ile doldurulsa da, burukluğa çare ol(a)mamıştır.

  yine de, buruk muruk, her türlü darker than black çok güzeldir...

  yeni başlayacakların "kuro no keiyakusha>ova>ryuusei no gemini" sırasıyla izlemeleri daha iyi olur.
 • --- spoiler ---

  hei son bolumun son karesinde beyaz elbisesi icindeki yin'i kucaklamis goturuyordu. bir sezon daha gelir diye umit ediyorum.

  --- spoiler ---
 • gaiden (4 bölüm) > ilk sezon > ikinci sezon. her şeyi geçtim ilk sezonu sadece gaiden'dan zevk almak için bile izlenebilir.