• alarm ödüllerine adaylıklarını reddetmiş babalardır.

"geçen çarşamba günü norveç alarm ödülü'ne "metal" kategorisinde aday gösterilen efsanevi norveç black metal grubu darkthrone, adayligi reddetti "sardonic wrath" albümüyle metal kategorisinde yer alan 5 adaydan biri olan darkthrone, seçilen isimlerin kamuya(halka) açıklanmasından sonraki gün aftenposten adlı norveç gazetesine aday gösterilmekten duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

grubun beyni fenriz "biz gerçek ve dürüst black metal yapıyoruz ve müzik endüstrisinin ışıltılı(parlak) ve gösterişli yönünün bir parçası olmakla ilgilenmiyoruz." dedi.. alarm ödülleri başkanı svein bjorge grubun tepkisine şaşırmakla birlikte grubun bu kategoriden elimine edilmesiyle sonuçlanan bir çözüm bulmakta hızlı davrandı. isteklerinin kabul edildiğini bildiren haber geldiğinde

fenriz "ben geçen hafta sadece alarm ödülleri denen şeyle ilgili fikrimi söylemek istemiştim, bizi katmaları veya dışlamaları hiç de umurumda değil." diye konuştu.

nocturno culto da şunları ekledi: "black metalle ilgili ödüllere tamamen karşıyım. bu iş ne s*kindirik bir sirk haline geldi böyle."

fenriz son olarak: "ben genel olarak ödüllere karşı değilim, sadece bunun bize uygun olmadığını düşündüm." dedi."
  • black metal sanatını ortaya çıkaran tarifsizlikler örneği grup.
  • darkthrone gibi ünün, şöhretin tadına varmış bir gruptan gerçekten kvlt birşeyler beklemek bence artık boşa bir çaba. kendileri de bunların farkında olmalılar ki son albümlerini bunu sanki bilerek inkar edercesine adlandırmışlar. fenriz ve grubunun dönemi kanımca panzerfaust sonrası kapanmıştır. bunu takiben satyricon, mayhem gibi gruplarda başarısız albümler ile sadık kitlelerini hayal kırıklığı ile yüzleştirdi. tüm bu yaşananlar sonucu şu anda taake, ragnarok, enslaved, arckanum, watain, ondskapt gibi gruplar 1990 yılların havasını işin içine yenilik katarak tekrar yaşatan isimler haline geldi. dolayısıyla yürümeyen bir şeyde zorlamaya gerek yok dedirtiyor artık darkthrone. tüm o başucu albümleri (bkz: a blaze in the northern sky), (bkz: under a funeral moon) için saygımız sonsuz ancak fenriz de artık gerçekle yüzleşmeli.

edit : circle the wagons çok iyi lan
  • elemanlarının insan olmadığına inanıyorum
  • heavy metal için judas priest ne ise , black metal için de , darkthrone odur. kendine has müziği , kalitesi , hatta gitar tonlari ile tam bir efsanedir.. quintessence şarkilari ile gece gece ortaliği yikip dökmeme sebebiyet vermiştir.. yüce bir gruptur. bu grubu burzum a benzetenler , çarmiha gerilmelidir.. hemde tersinden.. *
  • fenriz ve nocturno culto bambaşka, gece 12'ye dakikalar kalırken otobus sırasında öndeki çiftin "aşkım o ataşehir'deki evi alsak mı?" ile arkadaki kadın çiftin "ya mısıra bir de karabiber ekletecektim, iyi ki eklenmemişim. ne kadar acı" boş muhabbetlerine inanılmaz ve alabildiğine melodik bi' kulak tıkama şansı sunan nadide grup.

cehennem övgü şerhi: hayatın bu sığlığındansa cehennmde derinden kat sunan pek lezzetli ikili.
  • bu grubu hâlâ ülkemizde izleyememiş olmamızdan hangi alçak sorumluysa şeytan cehennemde iki yakasını bir araya getirmesin dediğim grup.
  • ouvindo darkthrone e chorando de raiva...
  • kasım'da astral fortress ile geri döneceklermiş. üretkenlikte altın cağlarını yaşıyor babalar, biz hak ediyor muyuz orası meçhul ama...
  • yıllardır çizgilerini bozmadan,hiçbir dramaya bulaşmadan harbi black metal yapan tek gruptur.
hesabın var mı? giriş yap