şükela:  tümü | bugün
 • idiocracy filminin dünyasına giderek yaklaştığımızı bir kez daha hatırlattı. 95 senesinin eva'sına bak, buna bak. yine de izledim mi? izledim. gelecek sene de abd başkanı olarak batista seçilir ooooh.
 • 13. bölüm itibariyle beni gözyaşlarına boğmuştur. ayrıca 2018'in en iyi çıkış yapan anime'si olabilir.
 • darling in the franxx her zaman olduğu gibi fanboilerin gazına gelip de popüler olan bir seri. gazı alındıktan sonra muhtemelen azalarak bitecektir. piyasada mesela evangelion ve ttgl gibi serilerin en çok tutan öğelerini bir araya getirmeye çalışarak bunda başarısız olan bir seri. evangelion gibi bir serinin existentialist öğelerini alıp hikayeye yedirmeye çalışırken seride akılda kalan bir çok soru ve plot hole oluşturuyor. bunu yaparken de ttgl bağlıyor ki (mecha tasarımları felan olsun) ortaya çok saçma bir ambiyans çıkıyor.

  ilk başta ergen draması olarak başlarken star wars'a, star wars'tan da alıp power rangers'a bağlarken özellikle benim gibi birazcık kaliteli hikaye sunumu bekleyen kişilerin karşısında anime bildiğin shit show dansı yapmaya başlıyor. ha seri içinde güzel karakter de var insanın ilgisini çeken hachi ve nana gibi. miku and goro'da güzel karakterler ama sadece yüzeysel olarak geçip gidiyor anime bunların arkaplan hikayelerin ve alt temalarına değinmeyip ki değinse hiç olmazsa yan karakterlerin sağlam duruşlarından dolayı bir halta benzicek anime.

  yani en başından beri oynadığı kartları güzel bir şekilde oynasa ve tutarlı bir hikaye anlatımına sahip olsaydı anime dönemin en güzel serilerinden birisi olabilirdi. bilindiği üzere tigger anime stüdyosunun parmağı var animede. bu adamlar kill la kill ve ttgl'nin yapımında yer almış ve zamanında gainax gibi büyük bir anime stüdyosunda çalışmış kişiler ama işte sıkıntı da burdan doğuyor. bir anime zamanında popüler olmuşsa ve yapımcılar yeni yaptıkları bir yapımın da iyi olacaklarına inanıyorlarsa tabii ki de büyük bir yanılgı içersine düşüyorlar. önceden kullanılan formüller sonuçta her zaman yeni çıkacak yapımların üzerinde başarılı olacak diye bir kaide yok sonuçta.

  görünürde güzel ama derine indikçe arapsaçına dönüyor özellikle tutarsız hikaye ve karakter derinliği bakımından. plot twistler artık eskisi kadar zevk vermiyor. yapımcılar abuk sabuk plot twistler ile izleyecileri eskisi gibi ters köşeye yatıracaklarına inanıyorlarsa kendilerini kandırıyorlar. belli bir yaşa gelmiş izleyici kitlesi için animenin yapmaya ortaya koymaya şey ucuz bir numaradan öteye geçemiyor açıkcası. shounen serisi olduğu için ancak ergen kitle tarafından bayağı bir şişirildi anime. yani adamların özellikle internetteki yorumlarına baksan sanki önceden başka anime çıkmamışta böyle bu anime sanki shounen türüne yeni kıstas koymuş algısı yaratıyorlar insanlarda.

  kısaca hikayenin güzel temeli var ve güzel temel atarak yola çıkıyor ama temel sağlam olsa bile kullanılan malzeme berbat olunca ortaya 99 depreminde bir sarsıntıda tuz buz olan binalar geliyor insanın aklına. güzel vakit geçirmeklik ama bir o kadar da overrated.
 • 2018 yılının ''best waifu''suna sahip animedir. sadece 002(zero two) için bile izlenir.