9 entry daha
  • allah rahmet eylesin. bazı ölümler üzücüdür. dinimiz inancımız gereği kadere iman ederiz. malesef katilin alacağı ceza en fazla 18 yıl. 6-7 yıl sonra aramızda.
  • kargosu biraz geç gelse kıyametin kopacağını sanan, insanlıktan nasibini almamış emek düşmanı şerefsizlerin neden olduğu cinayettir.

emekçi bir insan hayatının baharında hiçbir suçu olmadığı halde trajik şekilde can vermiştir. geride ise gözü yaşlı olan ailesini bırakmıştır.

merak ediyorum aynı mesleği icra eden onbinlerce emekçi sesini çıkartıp tepkisini dile getirecek mi? eylem yapacak mı? mesai arkadaşlarının davasına sahip çıkacak mı? yoksa bu emekçi kuryeyi rezil bir mazeret yüzünden öldüren katillerin komik cezalar alarak kısa sürede aramıza dönmelerine müsade mi edecekler?
  • haberi ilk gördüğümde çok üzülmüştüm. vefat etmiş. bir hiç uğruna biri canından oldu, bir hiç uğruna insanlar evlatlarından oldu.
    ben artık otomobil ehliyeti alır gibi toplum içerisinde sosyal olarak yaşamak içinde ehliyet alınması gerektiğini düşünüyorum. bu psikolojisi bozuk ya da "gizli uyumsuz" olarak tabir edebileceğimiz azınlık (umarım azınlıktır) büyük ölçüde zarar vermekte. sağlıklı insanlarıda uyumsuz hale getirebilmekteler. belki bahsettiğim bu ehliyet meselesi çok ütopik gelebilir. düşünün ki metal yığınları araçlarımızı bile trafik içerisinde aktif olarak kullanabilmemiz için 2 yılda bir muayene sokmamız gerekli. peki biz insanlar sürekli birbirimizle etkileşim hali içerisindeyken bu metal yığınlarından daha mı az değerliyiz?
    günümüz şartlarında insanlarında denetilmesi görüşündeyim. kaldı ki bunu bir yapay zeka ile bile yapabilirsiniz. ama işte aksiyon lazım.
    hayatının baharında solan çiçekleri toprağın kucağına vermek daha ucuz demi?
  • allah rahmet eylesin,umarım o caniler cezasını çeker ve gereği yapılır.
  • allah kahretsin ya allah kahretsin
  • korkulanin olmasıdır.

yıl 2020, kargo olmuş hayatin vazgeçilmez bir parçası... kargo sektöründe çalışanların toplanip, bu magandalarin hepsinin yakalanıp cezaevine konulana kadar iş bırakma eylemi yapması gerekir... zaten 2 3 gün bile sürmez, tıkanır piyasa hemen karar alınır.

sen kendi hakkını aramazsan kimse aramaz.
  • orospu çocukları. ne kavgası, ne cinayetleri, ne yol vermemeleri ne pislikleri bitiyor. orospu çocuklarıııı.
  • ruh hastası, pislik insanlarla içiçe yaşadığımız bir ülkede olduğumuzu bir kez daha hatırlatmış bir olay. adamı dövmeye birlikte gittiği arkadaşları da suçludur.
  • ölüm bu kadar da kolay olmamalı be!
  • ilahi adalete sevk etmeden önce adam öldürenleri 30 yıl kadar hapse tıkmadan bu işler düzelmez. yok infazdı yok iyi haldi yok şöyleydi yok böyleydi derken adam öldürenler 8 - 10 sene yatıp çıkıyor. siyaseten suçlananların bile 5 - 6 sene hapis yattığı bir ülkede, cinayet işleyenlerin bu kadar kısa bir zaman diliminde tekrar topluma karışması gerçekten akıl alır gibi değil.
179 entry daha
hesabın var mı? giriş yap