şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • allah rahmet eylesin. bazı ölümler üzücüdür. dinimiz inancımız gereği kadere iman ederiz. malesef katilin alacağı ceza en fazla 18 yıl. 6-7 yıl sonra aramızda.
 • kargosu biraz geç gelse kıyametin kopacağını sanan, insanlıktan nasibini almamış emek düşmanı şerefsizlerin neden olduğu cinayettir.

  emekçi bir insan hayatının baharında hiçbir suçu olmadığı halde trajik şekilde can vermiştir. geride ise gözü yaşlı olan ailesini bırakmıştır.

  merak ediyorum aynı mesleği icra eden onbinlerce emekçi sesini çıkartıp tepkisini dile getirecek mi? eylem yapacak mı? mesai arkadaşlarının davasına sahip çıkacak mı? yoksa bu emekçi kuryeyi rezil bir mazeret yüzünden öldüren katillerin komik cezalar alarak kısa sürede aramıza dönmelerine müsade mi edecekler?
 • bu başlık burada duracak !!!
 • sabah kalkıyorsun, aklında hiç ölüm yok. yani derinlerde var da öyle pek eşleştirmiyorsun o gün kendinle... neden? bir hastalığın yok, yaşın genç, her günkü gibi bir gün bu da...

  evde ailen varsa eyvallah diyip çıkıyorsun. onların da aklında ölüm falan yok... neyse çıkıyorsun, iş yerine gidiyorsun, trafikti, o bu derken siparişlerini teslim için çıkıyorsun yola...

  sonra hayatında görmediğin, hiçbir alaka kurmayacağın biriyle kargo konusunda sıkıntı yaşıyorsun. telefonda belki tersleşiyorsunuz falan, belki de sadece dümdüz şekilde “tamam uygun bir yere getiriyorum” diyorsunuz ve gidiyorsunuz.

  bu hayatınızda “ne alaka” diyeceğiniz tip; yanında iki kişiyle sizi dövüyor. hatta beyin kanaması geçirecek hale getiriyor ve bir müddet sonra sadece bir tane olan hayatınızı sizden alıyor, hem de genç yaşta, hem de durduk yere, hem de çok basit şekilde...!

  ölen kişinin eşi dostu da bir türlü olayı kafada makul bir yere oturtamıyor. “nasıl olur?” diyor herkes muhtemelen... sonra ilk ve büyük bu şoku atlatamıyorlar, hemen ardından devletin yargısı diyor ki; “bunları serbest bırakın”... tabi bunu dediklerinde kargocu henüz hayatta, ama yoğun bakımda, ama ölüm kalım mücadelesi veriyor.

  buyrun, adam öldü. ne olacak şimdi? tutuklanacaklar. ceza 20-30 yıllardan başlayacak, kar yağacak, çığ düşecek, iyi hali olacak, öyle indirim böyle damping derken ceza kuşa dönecek.

  bir insan durduk yere öldü zaten, geri gelmeyecek, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ailesi için, onun için... ee? öldüren birkaç yıl sonra hayatına devam edecek.

  adamın canını aldı, zaten o eve ateşi düşürdü. bari yaptığının cezasını çeksin de biraz içleri soğusun insanların...

  işin daha korkuncu ne biliyor musunuz? o kargocu yarın sen ben olabiliriz. “olmam kesinlikle” diyen varsa versin elini öpeyim. diğer yandan da potansiyel katiller şu an bu tip vakalara şahit olarak farkında ya da değil; daha da cesaretleniyorlar.

  pisi pisine ölen kişiye allah’tan rahmet diliyorum, başka da bir şey diyemiyorum.
 • korkulanin olmasıdır.

  yıl 2020, kargo olmuş hayatin vazgeçilmez bir parçası... kargo sektöründe çalışanların toplanip, bu magandalarin hepsinin yakalanıp cezaevine konulana kadar iş bırakma eylemi yapması gerekir... zaten 2 3 gün bile sürmez, tıkanır piyasa hemen karar alınır.

  sen kendi hakkını aramazsan kimse aramaz.
 • orospu çocukları. ne kavgası, ne cinayetleri, ne yol vermemeleri ne pislikleri bitiyor. orospu çocuklarıııı.
 • sozluk ateistlerini dindar yapmistir,

  millet tecavuze ugrar, katledilir bunlarin tek soyledigi umarim ilahi adalet vardir.

  ulke kaynaklari oyle bir somurulur ki bitmek bilmeyen ekonomik kriz cikar, bunlarin tek soyledigi hakkim varsa haram olsun.

  haram da olmuyor, ilahi adalet de yok diger dunya da yok. sokun bunlari artik kafaniza. diger dunya olsaydi dinci gecinenler bu dunyada krallar gibi yasamazdi.

  ulkenin en buyuk sorunlarindan biri de bu kultur muslumanligi. bitse de kurtulsak bu ortayolcu anlayistan.
 • kargonu sikeyim senin. içinde ne vardı amk döverek öldürecek kadar. dünyayı kurtaracak önemde bir şey mi? moron herif bi konum atsaydın adama da adresi bulsaydı.
 • bu ülkede yaşamak her geçen gün zorlaşıyor. boğazımıza kadar boka batmış durumdayız. devletin bütün kurumları yozlaşmış ve iş göremez duruma gelmiş. ne güvenliğimiz var bu ülkede, ne de bir sağlığımız. her geçen gün daha da dibe doğru düşüyoruz. sürekli böyle olayları gördükçe dip burası diyoruz, ancak başka bir olayla daha karşılaşıp dibinde bir dibi olduğunu öğreniyoruz. kısır bir döngünün içindeyiz. ince memed kitabında yaşar kemal şöyle diyordu “kanun sadece kağıtlarda kaldı. böyle yaz.”
 • dün haberde bir kadın vardı eşi mi kardeşi mi bilmiyorum hepimizden biri gibiydi. belli ki ekonomileri de çok parlak değil ve o kadın acısını bastırmak için ağlamamaya çalışarak konuşuyordu gözleri dolu dolu halde. o geldi aklıma. ülke olarak çukurun dibine doğru çok hızlı şekilde düşüyoruz. bunların yaşanmasındaki en büyük sorumlu hükümet zira onca kadın öldürülürken, çocuklar istismar edilirken, hayvanlar eziyet görürken yargı hep kafasını başka yöne çevirdi. içinde bulunduğumuz başkanlık sisteminin getirisi mi yoksa yozlaşmanın getirisi mi bilmiyorum fakat bu gerçekliği hepimiz biliyoruz ki bu olaylar yaşanırken devlet arkasını döndü ve yozlaşmaya müsait toplum işlenen suçun cezai ehliyetinin olmadığını gördüğünde artan hızlarla suç işlemeye devam etti ve bu böyle sürüp gidiyor işte. ateş düştüğü yeri yakıyor ailesine sabır dilerim ne gerek vardı gencecik adam işini yapıyordu halbuki. ne gerek vardı. öldürenler diğer katiller gibi ceza almayacak bundan eminiz artık. alsa da 3-5 yıl yatacak ve belki de öldürmeye devam edecek. bu ülkede insan hayatı bu kadar değersiz olmamalı. lafa gelince konuşuyoruz ya, en iyiyiz ya, en güzeliz ya bu mu en iyi, en modern, en ilerici olmak?
174 entry daha