şükela:  tümü | bugün
 • dövüş sanatları konusunda baya iyi olan bir aktör. bir çok filmde oynamıştır ama büyük yapımlar olmadığı için başlığı bile açılmamıştır.
  az önce iyi bir dizide de oynadığını görünce başlığını açmak istediğimdir.

  (bkz: metal hurlant chronicles)
 • http://www.youtube.com/…91gfiyy09z8&feature=related

  yukarıdaki videoda ip man'ı canlandıran donnie yen ile dövüşendir.
 • kendisiyle ilgili bu yazımı daha önce yazmak istiyordum; lakin gecenin bu vaktine kısmetmiş.

  darren shahlavi'yi, ilk kez 1996 yapımı ''tai ji quan'' isimli filmde izlemiştim. bu yapımda sergilediği müthiş performansından sonra dövüş sanatları hayranı birisi olarak oldukça ilgimi çekmişti. söz konusu bu filmden bir yıl sonra ve türkçe'ye ''kanlı ay'' olarak çevrilen bloodmoon isimli filmde rol aldı. bu filmde gary daniels ile sergilediği performansı hala aklımdadır. kendisi bu yapımda, ''the killer'' rolünde idi. dünyanın en iyi dövüşçülerine kendisini kanıtlayan ve onları öldüren birisiydi ve bunu yaparken de demirden oluşan bir çift ayakkabı kullanıyordu.

  1990'lı yıllardan bu yana birçok filmde rol aldı. dövüş sanatlarının birçok dalında ustalaşmış olan bu aktör, hatırlanacağı üzere, ip man 2 filminde britanya'lı bir boksörü canlandırdı. kendisi de bir ingiliz olduğunu göre ip man 2'de ingiliz boksörlerin o hayran olunası janrını ustalıkla yansıttığı kanaatindeyim. bunun yanı sıra mortal kombat legacy proesinin ilk bölümünde bir başka dövüş sanatları ustası olan michael jai white ile birlikte kamera karşısına geçti. bu yapımda ise mortal kombat evreninin kötü karakterlerinden olan kano'yu canlandırmıştı.

  1972 doğumlu olan darren shahlavi'ye olan hayranlığım büyük bir iptila ile devam etmektedir. kendisini, yeni projelerde
  görmek dileğiyle...
 • ip man 2 performansı ile tanıdığım oyuncu ve dövüş sanatları ustasıdır. adamda harbiden tam bir boksör tipi var. ve filmde muhteşem bir şekilde boksör rolünü oynadı. mimikleri, bakışları, duruşu... saygılar abi diyorum. böyle bir adam mutlaka başrol kapmalı. bir çok filmde rol almasına rağmen tanınırlığı pek az. hakettiği değeri bulmasını temenni ediyorum.
 • mortal kombat legacy dizisinde kano karakterini canlandırmaktadır.
 • 42 yaşında hayatını kaybetmiş.
 • amatör olarak boks'la ilgilenen biri olarak tekniğini sevdiğim oyuncu-sporcudur

  bu yazıyı daha önceden yazmak isterdim lakin bugün imdb sayfasını açtığımda bu yılın ocak ayında 42 yaşında hayatını kaybettiğini öğrendim

  ölüm sebebi ise yüksek dozda uyuşturucu.
 • ölüm haberiyle şaşkınlık ve üzüntü duyduğum dövüş sanatları ustası ve aktör. dövüş sanatları konusunda gerçekten de müstesna bir simaydı. daha fazla yapımda rol almasını dilerdim. ne yazık ki, hayatını kaybetmiş.
 • şu hayatta beni en çok gaza getiren şeylerden biri, kendisinin bloodmoon'daki kılıç dövüşü sahnesini the ninja'nın ortasındaki solo eşliğinde dinlemekti.

  böyle birinin uykusunda ölmüş olması insana hayatı sorgulatıyor bazen. huzur içinde yatsın.

  işte o sahne.

  "your spirit is unclean"
 • ölüm nedeni uyuşturucu değil ateroskleroza bağlı kalp krizidir.

  http://www.westender.com/…of-heart-attack-1.1867954