şükela:  tümü | bugün
 • buyuk jedi-sith sava$inin ve sithlerin kendi kendini tuketmesinin ardindan geriye kalan son sith lord'dur. uzaklara kacip sith geleneginin yillarca devamini ve bugunlere* kadar gelmesini saglami$tir.
 • türk yapımı star wars fan sitesinde yeşil derili, bir ork gibi resmedilmiş kişi-yaratık. ayrıca darth ön adının da orijiniymiş.
 • sith'lerin gorunurde lideri ama aslinda bir korkak olan lord kaan'in* hukumdarligina son vermis, suregelen sith geleneklerinin kurucusu olan mahlukattir.
  uzerinde kendisiyle beraber anilan, derin bir sith alchemy becerisi ve korkunc bir dayaniklilik gerektiren, vucutta parazit olarak yasayan sert kabuklu boceklerden olusan bir zirh giyer*. zirhin adi da orbalisk armor'dur.
 • sithlerin surekli guc kavgasi yuzunden birbirine dusup jedi lara karsı olan savasi kaybetmesi sonucu hayatta kalan son sith lorddur. bir daha boyle bir kargasa olmamasi icin belirli bir bir zamanda sadece 2 sith lord olma kanunu getirir: 1 master ve 1 apprentice. apprentice * master a meydan okuyup yerine gecmeyi deneyebilir. eger basarili olursa yerine gecip kendine bir apprentice bulur. eger basarisiz olursa geberir ve yerine baska bir apprentice bulunur.
 • yönetmenliğini cenk düzgit, görsel efektlerini can büyükberber (bkz: cbb) in yaptığı star wars fan filmleri hazırlayan izmir fan film ekibi'nin bu yaz izlenebilir hale gelecek "sonun başlangıcı" isimli fan filminin baş karakteri. bilgi için şimdilik http://www.cbbpictures.tk/ adresine bakılabilir. filmin kendi sitesi yakında online.
 • star wars evreninin, bilim insanı kişiliği gölgede kalmış evrim biyologu.

  "path of destruction" mı, "the rule of two" mu olduğunu hatırlayamadığım kitapta şunu söyler:
  "equality is a perversion of the natural order. it binds the strong to the weak. the weak become anchors that drag the exceptional down to mediocrity. individuals destined and deserving of greatness have it denied them. the strong suffer for the sake of keeping them even with their inferiors."

  bahsi geçen her 2 kitap da, nefes gibi içe çekilmelidir. force'un karanlık tarafının "ay bu karanlık yaa, demek kötü buuuu" şeklinde alınmaması gerektiği içselleştirilmelidir. bu anlaşılamıyorsa zaten anlatma çabalarına değecek bi' varlık değilsinizdir. (ayrıca, darth bane abimizden yine taş gibi ağır bir söz: "those weak enough to beg for mercy, don't deserve it")

  gönülllerin sith'i... ırkımızın medar-ı iftiharı... apprentice'in olayım dessel/bane!
 • darth adinin orijini darth revandir. brotherhood of darkness zamaninda darth unvanini yeniden geleneksellestiren ise darth bane'dir.

  edit: oxibrinthin belirttigi uzere darth raven darth revan ile degistirilmistir.
 • "only two shall there be, a master and an apprentice: one to embody power and the other to crave it." sözünün de sahibidir kendisi aynı zamanda.