şükela:  tümü | bugün
 • -- spoiler --

  kotor 2'de kreia olarak bilinen karakterin asil olayi..

  -- spoiler --

  [aslinda nesi spoiler'sa, oyunun daha be$inci dakikasinda ben evil'im diye bagiriyor kari yani]

  neyse, nereye adimimizi atsak "i feel something" diyen bu undercover delisi kreia karisi, ebon hawk'ta olsun, yolda yururken olsun durup durup sen $oyle yap, sen $unu dinle, bunu dinleme diye bizi yonlendirmeye cali$an, daha dogrusu manipulasyonla kafayi bozmu$ bi karakter. trayus kompleksine adim attiginizda ise sizle yolculuk ederken kullanmaya gerek gormedigi gucleriyle, darth traya'yim ben diyip yeri geldiginde size havada ucan 3 i$in kilici ile saldiriyor fakat oyunun dogasi geregi siki tutuyor, tutturamayana ending credits nasip olmuyor.

  velhasil, bu sith lords oyunun en kidemli canavari, en bi final battle darth nihilus olacak saniyorsunuz, fakat ne sikime derman oldugu bir turlu anla$ilamayan, duzden okuma ozurlu fors manyagi nihilus iki gram efor ile bertaraf edilebiliyor, ki kotor'un devami olan bu sith lords'da sona bir surpriz yapalim da $enlik olsun diyen yapimcilarin yuzu suyu hurmetine, i$te bu kocakari oyun sonu canavari yapiliveriyor, oyunu bitiren oyuncu ending credits'i gorunce aval aval ekrana baksin, ne olup bittigini anlamaya cali$sin, obsidian'a lucas'a kufur etsin, saatlerine yansin amacina ula$iliyor.
 • knights of the old repuclic 2 sith lords'da kahramanımız exile'ın öğretmeni keira'dır. eski öğrencilerine yenilip yalan olsa da dönüşü muhteşem olmuştur. darth sion tarafından tek kolu kesilmiştir.

  partynizdeyken nötr bir karakter gibi görünse de diyaloglarıyla sizi bariz bir şekilde dark side'a gönderir. darth nihilius'u kesip maskesine konduktan sonra oyunun girişini de bu teyze süsler. ne kadar kafa sith lord varsa hepsini bu kadın yetiştirmiştir, yalnız sizi yetiştirerek hem force'a karşı zaferini kazanmıştır, hem de sonunu hazırlamıştır.

  sonunda yenilince "işimi bitir der." gönülsüz davranırsanız merhamet zayıflıktır der, son azarlamasını yapar size. iş daha bitmemiştir. üç lightsaber summonlayıp sizi lightsaberlarla başbaşa bırakır.

  aslında force'a bağlanmış olsa da özünde force'dan nefret eder. zaten sizi son umudu, öğrencisi olarak seçmesinin nedeni forcesuz da ayakta kalabilmiş olmanızdır.
 • kendisi belki de star wars tarihinin tamamında en süper karakterlerden biridir.

  önsöz : bu yazının tamamı spoiler'dır, kotor serisi oynamakta olanların ve oynayacakların dikkatine.

  bence light side'a da, dark side'a eşit mesafede durmaktadır. zira light side'ın da ihanetine uğramıştır, dark side'ın da.

  bir jedi'ken, haksız yere, öğrencisi revan*'ın dark side'a geçmesinden*sorumlu tutulmuş ve jedi order'dan sürülmüştür.*

  sith olduktan sonra da darth sion ve darth nihilius'u yetiştirmiş ve onlar tarafından da ihanete uğramıştır. kendi deyimiyle o ihanetin simgesidir.

  oyunun sonunda ise asıl amacının dünyayı ele geçirmek gibi sıradan bir amaç olmadığını öğreniyoruz. onun amacı force'u , neden olduğu bunca zarardan dolayı (uğradığı ihanetler için bir nevi intikam dürtüsü de vardır) yok etmektir. tabii ki kendi yeteneklerini ve hayatını da kaybedecektir bu nedenle. force'a sırtını dönebilmeyi erdemlerin en büyüğü sayar. basit amaçları küçümseyen,hep büyük oynayan bir kadındır.

  force sensitive olsam isteyeceğim master, darth traya olurdu.
 • görsel i ilginç duran karakter
 • kapalı kapılar ardında çırakları nihilus ve sion’a kendini siktirdiğini düşündüğüm vasat sith lordu. bu kadın tam bir seks bağımlısı, seks seven kadın sith bile olsa ahlaksız ve yolludur. bu nedenle kendisini usta yoda ve yüce honos’a havale ediyorum.
 • kotor evrenin yazılmış en iyi karakteridir. hk-47 ile birlikte kişiden kişiye birincilik tahtında değişiklik görülebilir. kendisi isim anamdır. her sözü hayat felsefesi yapılabilir.