şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ulasmasi oldukca zor olan, oldukca kucuk sayilabilecek bir sehirde bulunan ve fraternitylerinin ve sororitylerinin yogunluguyla un kazanmis bir ivy league okulu
 • (bkz: #5369634)
 • bilgisayar bölümünün doktora programına bu sene 250 başvuru gelmiş ve bunların sadece 10'u kabul edilmiştir.
 • gemelde amerikalı zengin ailelerinin çocuklarını gönderdikleri, mekanı süper (ormanın içine, denizin kenarına üniversite inşa etmişler), öğrencileri şımarık üniversite. gezdim gördüm bayıldım bittim. keşke bu okulda okusam derim ama ailemin her yıl 150.000 $ ödeyemeyeceğini de bildiğimden vazgeçtim. neyse fakat hala hayal etmeye devam etmekteyim.

  edit: basho söyledi yıllık $ 47.000 mış yıllık. şimdi rahatlıkla hayal kurabilir hatta günün birinde üniversite eğitimime orda devam edebilirim.
 • motosu vox clamantis in desertodur. kendi yeşili vardır. öğrencilerini yurtdışına değişim programlarına falan göndermekte 1. sıradaki ivy okuludur. ayrıca kendi kayak pisti mevcuttur.

  bir de, bu yıl itibariyle okul ücreti: $39,978.00 dır lakin kitaplar, yimek, yatakhane, gidiş geliş falandan hesaplamışlar, toplamı: $57,000.00e gelmekte.
 • "yanınıza thermal kıyafetler alın" uyarılarında bulunacak kadar soğuktur. pehey.

  deneyimden gelen edit: su an -32 celsius kendisi. adamlar saka yapmiyomus.
 • dartmouth aires adli, soyle basarili bir acapella gruplari var http://www.youtube.com/watch?v=x9phmklaqwo

  ayrica sarkinin sonunda, '"i'm just a poor boy" (ben sadece fakir bir cocugum) bolumunu soyleyen cocuga sarah bareilles'in alayci bir sekilde "senin fakirlikle alakan yok" civari birsey demesi cok ayip gercekten. ogrenci kitlesinin cok buyuk bir bolumu burs veya ogrenci borclari veya work-study programlariyla okumakta.

  kimse de gulmedi o yorum zaten.
 • abd'de, new hampshire eyaletine bağlı honover'da temel bilimler alanında karma öğretim veren yüksekokul.

  geçmişi rev. eleazar wheelock'ın 1754'te connecticut'a bağlı lebanon'da yerli çocuklarını eğitmek amacıyla kurduğu moor vakfı okulu'na dayanır. ingiltere kralı ııı. george'un new hampshire valisi john wentworth'ün hazırladığı bir beratı onaylamasından (1769) bir yıl sonra, wheelock'ın new hampshire'ın kırlık bir alanında inşa ettirdiği ahşap bir binada yükseköğretime geçildi. sonradan bu yüksekokula, moor vakfı okulu'na ingiltere'den mali yardım sağlayan mütevelli heyetinin başkanı dartmouth 2. kontunun adı verildi.

  dartmouth college, abd'de temel bilimler öğretimi veren küçük yüksekokullar içinde yeniliğe en açık okul olmasıyla tnınır. okulda en çok ağırlık verilen konular ingilizce, kimya, jeoloji, tarih, matematik ve dildir. ayrıca asya, siyah halklar, çevre sorunları, amerika yerlileri ve kentleşme sorunları gibi alanlarda da özel ders programları uygulanır. genellikle küçük sınıflarda verilen derslerde yakın bir öğrenci öğretmen ilişkisi vardır; derslerin yanı sıra çok sayıda seminer verilir. dartmouth college'ın önemli bir özelliği de tıp, mühendislik ve iş yönetimi gibi meslek bölümlerinin yüksek nitelikli eğitim vermesidir.

  kaynak: vikipedi

  web sitesi için; http://dartmouth.edu/
 • soyadı university değil de college olduğundan kaybeden üniversite.
 • michael corleone'nin de okuduğu okuldur.