• halbuse babasının istediği gibi dogma ve kilisenin yolunda ilerlese, fareyle kuşla böcekle ilgilenmese ne de güzel olacaktı. türlerin kökeni gibi bir eseri yazmasa, tee anasının nikahına beagle'la kadar gidip de börtü böceği resmetmese, binlerce yıldır tekrarlananları tekrarlasa, ezber bozmasa ne güzel olurdu. mitoloji var işte, açıklıyoruz ya her şeyi yahu binlerce yıldır, ne gerek vardı araştırmaya soruşturmaya? evrimleşseydi ya o da bizim gibi temcit pilavını yiye yiye, dedelerimizle ayynı şeyleri söylemektir çünkü evrimleşmek; çünkii evrimleşmek hiç bir yere gitmemek, mümkünse geri geri yürümektir, hı hı evet...

maymuna da benzii zaten bu darwin, sakallı makallı, bu laikler de buna tapii zaten. laikler de maymun zaten. babaları maymun olm onların, ellerini kalplerine, beyinlerine, vicdanlarına koysalar bi anlarlar, ama onlar ellerini bu saydığım yerlere koyacaklarına araştırıyorlar, sorguluyorlar, farkediyorlar, yazıyorlar, çiziyorlar, resim bilem yapıyorlar, börtü böcükle kafayı yemiş bence bunlar, sana ne arı kuşundan, sana ne ornitorenkten oysa ki de mi... hayır sonra kandırıcaz bunları kanmıyolar, hemen biliyolar o hayvan öyle değil böyleymiş bi kerem diyolar. darwin iti yüzünden hep. ne güzel bir masal, hurafe, yalan, dolan götürüyorduk işi, ne güzel sormayın günah diyorduk. bu it uyandırdı bunları hep, biyologların filan önünü açtı bok var gibi...siyonist, mason, laik, taocu, şintoist, kamasutracı, mason demiş miydim, satanist, allahsız, kitapsız, küffar, mason var bi de bunlar putperest mason paganı bunlar...

(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
  • dar dünya görüşleri arasında sıkışıp kalan küçük insanların, büyük insanlara çakmak için seçtikleri bel altı vuruş tekniğine yeni bir örnek.
    babası haklıymış, hem ilim hemde bilim dünyasını yerinden oynatarak büyük aptallık(!) yapmış.
    üzgünüm ama (bkz: darwin haklı beyler).
  • ulan artık kafalarını iyice ütülemişlermi yoksa cidden salaklar mı bilmiyorum. üçüncü sınıf argümanlarla(yok hocaları aptal diyormuş da yok çok başarısız öğrenciymiş de babasının lafını dinlemiyormuş da) beyni olan bir insanın inanabileceğini düşünüyorlarsa harbiden beyinsizler. (bkz: insan herkesi kendi gibi sanarmış) yok özellikle yapıyorlarsa çok daha hoş oluyorlar. eğlencelik... belden aşşağı laf vurma generator kullandıkları çok açık. lan onun kaynak kodalrını bi yollayınsanıza...

sonuç olarak:

(bkz: darwin evrimleşti sen evrimeleşemedin be güzelim)
  • evrim teorisinin olmadığını ispatlamak için seçilen yolların, giderek cem yılmaz tadını yakaladığını görüyoruz bu soru ile.
  • bu sorunun ardındaki laiklik=allahsızlık=evrimcilik tarzı paket düşünüşü kendime uyarladım ve bu yazıyı yazan, okuyan, inanan inanmayan herkesin oy hakkı bir (1) olduğu için demokrasiden soğudum.

allah kahretsin.!
  • cevabını verirken özet geçselermiş iyi olurmuş aslında.
  • özetle "darwin aşağılık, insanlığın yüz karası bir maymun; din ve devlet işlerini birbirinden ayırarak herkesin özgürce dini ibadetlerini yerine getirmesine olanak tanıyan laiklik de dinsizlik ve laikliği benimseyenler de darwinin köpeğidir" demeye çalışan kişisel görüşlerden oluşan, benim görüşümce saçma sapan bir makalenin saçma sapan başlığıdır. herkesin görüşüne saygılı olun diyen aynı insanlar bu görüşe de saygılı olmalı.
  • bu tür haberlerin vakit ve benzeri gazeteler için pek yararlı olmadığını düşünüyorum, yani bir nevi bence kendi bindikleri dalı kesiyorlar. şöyleki, bu haberi okuyan müslüman kitlenin %1 i merak edip de darwini evrimi doğru kaynaklardan (burası önemli tabi) araştırmaya kalksa neye uğradığını şaşırıp sudan çıkmış balığa dönebilir...
    çağımızda artık internet üzerinden herşeyin en doğrusuna bakabiliyorsunuz, 1 değil onlarca farklı kaynak okuyarak çok rahat (beyniniz varsa) doğruyu yanlışı ayırt edebiliyorsunuz.. işte bu yüzden bu tür haberleri yaparak düşük bir yüzde de olsa birilerinin aklına bu konuları araştırmayı getirebilirler... en iyisimi, ben vakitin yerinde olsam bu konuda pek konuşmazdım, yok gibi davranırdım...

bonus : (bkz: darwin haklı beyler)
  • haberin yanındaki fotoğrafta darwin "bi susun amına koyim" diyo, hala dinletememiş...
  • evrimleşmeyi popo adı verilen organdan anlayan birinin sorabileceği bir soru.

bunun bir üst versiyonu "arpayı atın boyunun üstünde bir yere koydum ama sonunda boynu uzayıp zürafa olmadı, demek ki evrim yalan" olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap