• bir alman denizaltisinda (u-96) nazi propagandasi altinda, cogu acemi olan askerlerin sava$ta ya$adiklarinin anlatildigi film. beni cok etkilemi$ti.. ikinci dunya sava$inda denizaltilarda, tabiri caizse bok yoluna giden on binlerce alman askerinden bir kisminin hikayesi.
  • mükemmel bir şarkı idi 13 hafta bir numara olabilmiş bir techno klasiğidir, balığın rakı ile gittiği gibi, laser showla iyi gider.
  • 2. dunya savasinin alman tarafini cok guzel anlatan mukemmel bir filmdir.
  • cok afedersiniz got kadar bi yerde gecmesine ragmen güzel olan film.
  • techno öncesi klaus doldinger tarafından yapılmış daha sonra u96 tarafından coverlanmış şarkıdır.
  • amiga 500 doneminin submarine 3d simulasyon oyunu, en baba simulasyon, zaten bitirdigim tek oyun yillardir
  • bir benzer film icin, (bkz: u 571).
  • gelmiş geçmiş en klostrofobik film olarak bilinir, 3 saat boyunca sanki gerçekten denizaltının içindeymişsiniz gibi * hisseder, çıkan en ufak sesten tırsarsınız.. cok güzel bi melodinin 351 deişik versiyonunun kaydedilmesinden oluşan bir de soundtracki vardır.

ayrica
    (bkz: run silent run deep)
    (bkz: the hunt for the red october)
    (bkz: crimson tide)
    (bkz: u 571)
  • mukemmel olarak tabir etmekten cekinmeyecegim az sayidaki sinema eserinden biridir das boot. zamanında trt'de dizi olarak yayinlanmisti, ilk kez orda izlemistim daha sonra director's cut versionu yapildi ama yinede 300 dakikadan uzun suren diziye oranla oldukca kisaltilmisti ve beni tam olarak tatmin etmemisti. neyse artik uncut versionunun da dvdsi cikti, ozlem sona erdi.
  • filmin efsanevi müziği eşliğinde, denizaltının deniz altına * indiği sahneleri tüyler ürpertici olan film.
hesabın var mı? giriş yap