şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: das modell)
 • (bkz: the model)
 • das modell başlığında tartışılmasına rağmen orijinali bir "l" eksik ile almanca versiyon olan das model adlı kraftwerk parçasıdır. "the modell" ile "das model" arasında karar kılamayan ve aralarda bir yerlerde varlığını duyumsattırdığını sanan, oysa bunu yaparken kendi zavallılığını ifşa eden bir kısım kerameti kendinden menkul vasat zevatın işidir böyle bir başlık açılması. kayıtlara geçsin ve kendilerini sorgulasın ilgili eşhas.

  -edit-*

  bir de şu var elbette tüm bu isim karışıklığıyla ilgili olarak:

  --- spoiler ---
  "das model" (spelling on all releases of the album up to the 2009 remaster: "das modell"; english version title: "the model") is a song recorded by the german group kraftwerk in 1978, written by musicians ralf hütter and karl bartos, with artist emil schult collaborating on the lyrics. ıt is featured on the album, die mensch-maschine (english version title: the man-machine).
  --- spoiler ---

  ayrıca 1978 yılının kraftwerk orijinali olan das model'in rammstein tarafından 1997'de cover'lanışı da mevcut ve bir "l" daha ekleniyor orijinal isme bu cover'da.

  --- spoiler ---
  german band rammstein covered the german version of "das model" in 1997 as "das modell". ıt was released as a non-album single.
  --- spoiler ---

  netice: kraftwerk'in 1978 yılında yaptığı şarkının orijinal adı das model'dir.