• rammstein sarkisi. (bkz: lyric manyagi)

das modell

sie ist ein modell und sie sieht gut aus
    ich nehm sie heut gerne mit zu mir nach haus
    sie wirkt so kühl an sie kommt niemand ran
    doch vor der kamera da zeigt sie was sie kann

sie trinkt in nachtclubs immer sekt korrekt
    und hat hier schon alle männer abgeschickt (tesekkurler jsf)
    im scheinwerferlicht ihr junges lächeln strahlt
    sie sieht gut aus und schönheit wird bezahlt

sie stellt sich zur schau für das konsumprodukt
    und wird von millionen augen angeguckt
    ihr neues titelbild ist einfach fabelhaft
    ich muss sie wiedersehen ich weiss sie hats geschafft
  • orjinali kraftwerk'e ait olan sarki
  • trt radyosu dinleyenler hatirlayacaktir. bir donem gecenin icinden adli programin jenerik muzigiydi kraftwerk versiyonunun enstrumental hali
  • kucukken, trt'nin dis kaynakli muzik programlarinda bir kac defa mtv oncesi cekilmis video-msu'suna rastgelmistim bu sarkinin. karl bartos'un robotik hareketlerle caldigi petek seklindeki elektronik perkusyona hayran olmus, muzisyen olursam, o aletten calmak istedigime karar vermistim. cocukluk hevesi cabuk gecti tabii, bir sure sonra elektrik gitar calmak istedigime karar verdim, ama bir turlu olaylar gelisemedi..
  • 7/24 dinlenebilen,bunyeye gaz veren, bas agrisina,migrene, iktidarsizliga derman bir sarki.
  • rammstein'in elinde adama dönmüş bir şarkıdır.. ne o öyle tıy tıy tıy?
  • herzeleid.com' a gore sarkinin basinda "mesdames et messieurs, nous avons l'honneur ce soir de vous présenter la nouvelle collection de rammstein", yani " bayanlar baylar, bu gece rammstein'in en yeni koleksiyonunu sizlere sunmanin gururunu yasiyoruz" sozleri gecmektedir.
  • the cardigans tarafından da yorumlanmış şarkı.
  • an itibariyle sabahtan beri defalarca dinlemiş olmamdan dolayı 05-haziran 2005 i das modell günü ilan etmeme sebebiyet vermiş , 70'li yılların ruhunu fazlasıyla taşıyan , ama şahsıma garip şekilde çocukken gece vakti eurosportta seyrettiğim kayak yarışmalarının nostaljisini yaşatmış kraftwerk şarkısı .
  • rammstein cover'ı kesinlikle orijinalinin ait olduğu kraftwerk ve diğer bir cover'ın sahibi the cardigans'tan kat be kat daha iyi olan şarkı.
hesabın var mı? giriş yap