şükela:  tümü | bugün soru sor
 • müzik,sinema vs. gibi çeşitli konularda ortak beğenisi olan arkadaşlara verilebilinecek isim.en basit örnek olarak "müzikdaş arkadaş"ın kısaltılmışı.*
 • "azuzu das das iki bas bas" seklinde mk.2 versiyonu da vardir. mk.3 versiyonu için çalismalar sürerken, önce a12 ardindan a17 efsaneleri'nin sona ermesiyle depolarda çürümeye terk edilmistir. büyük miktarlarda üretilen dasdas mk.1 , sonralari suriyeliler tarafindan golan tepelerinde kullanilmaya devam etmisdir. a12 ve a17 efsaneleri'nin sözlükte adi geçen az sayida kahramanlari******* tarafindan, o göz yasartan günlerin hatirina, halen kullanilmaktadir.
 • ataşehirde bulunan watergarden istanbul içinde açılacak olan sanatsal mekan. tiyatro konserler restaurant ve atölyeler birarada. yatırımcıları arasında mert fırat koray candemir ve harun tekin var. başarılı olurlarsa istanbulun dört bir yanına yayılabilir bu mekanlar.
 • -tam adı dasdas istanbul olan bir sanat mekânı.
  -30 mart'ta(açılış nisana ertelendi sanırım) kafkaesk uyarlama joseph k. oyununun prömiyeri ile açılacak.
  -kayıp el, bi parça plastik ve alacakaranlık kuşağı diğer oyunlar.
  -biletler biletiva'dan çoktan satışa sunuldu. link
  -salonunun koltuk kapasitesi 350'den fazla.
  -websitesi: http://dasdas.com.tr/ twitter adresi: link
  -kuruluş hikâyesi için: link

  peki dasdas ne demek? dasdas burda müzik, tiyatro, yemek demek. etimolojik olarak ise sanırım bir anlamı yok, varsa bile kurucuları da bilmiyor hihi.

  oyunları canımız moda sahnesi'nde de oynar diye umut ediyoruz. kardeş mekân ne de olsa. baharla birlikte geliyor bahar gibi gelsinler bakalım. hayırlı olsun, emeklere sağlık.
 • ortakları arasında didem balçın, mert fırat, harun tekin ve koray candemir vardır.

  kuruluş hikayesi
 • 29 nisan'da pentagram'i agirlayacak olan yeni mekan.
 • mekan olarak güzel fakat oyun başlamadan önce tavandan verilen spot, bildiğiniz işkence aleti gibi. bir de önünüze eğer saçını kabartmış biri oturursa görüş açınız biraz zorlaşıyor keşke böyle bir yer yaparken biraz daha dik düşünülseydi. harici olarak bir sıkıntısı olmayan, izleyici profili yüksektir.
 • tasarımı büyük ölçüde brutalist olan, pantalon askılı hipster kıvamında çalışanları olan sanat salonu.

  genel olarak memnun kaldım, ancak işten çıkıp 20.30'daki bir etkinliğe gidiyorsanız bir buçuk saatlik zamanınızı öldürecek fiyat/performans oranında işletmeler ne yazık ki watergarden'da veya civarda yok.

  bir de eklemek gerekir ki salon hazır ve faal olsa da işletmenin bazı kısımları henüz inşaat halinde.
 • pentagram akustik konseri ile gönlümüz0 fethetmiştir. en yakın zamanda bir oyun da izlemek gerekiyor.
 • sahnesinin dört tarafında da seyirci koltukları olduğundan "arena tipi sahne"ye sahip ataşehir'deki gösteri merkezi. gerektiğinde seyirci tribünlerinden birisi perde ile kapatılarak "resital tipi sahne"ye dönüştürülebiliyor. ancak her halükarda kulis ile sahnenin doğrudan bağlantısı olmadığı için, italyan sahnesi denilen çerçeveli ve perdeli sahne oyunların oynanmasına pek müsait değil.